ОКТОМВРИ още е далече, но стигнахме средата вече! - Тема 9

  • 31 631
  • 769
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 198
При мен имаше това оплакване две сутрини като едната от тях дори повръщах, но четох, че е нормално при някои жени да се завръщат симптоми от първи триместър, при някои жени трае по-дълго при някои е за дълго.

# 706
  • Мнения: 286
Момичета какви репеленти използвате против кърлежи и комари за вас? Мен много ме хапят и задължително трябва да се мажа с нещо. Другия вариант е масла и да си забъркам, ама не знам доколко ще е ок.
За гадене и повръщане не исками да чувам, дано ме подмине този симптом сега, че голям кошмар беше при мен.

# 707
  • Мнения: 261
Аз не бях повръщала от почти 2 месеца, и в понеделник хоп изненада Grinning

# 708
  • Мнения: 714
И на мен ми се завърна симптома гадене/киселини, така и не знам кое от двете е при мен, защото не пасва много на описанията и за двете. Но сякаш е много по-леко и само в някои дни.

Иначе вчера бях на втората ми втора фетална морфология при д-р Чачева - доволна съм, но по-важното е, че тя каза, че е доволна Simple Smile Тоест че всичко е наред. Видях бебка как мляскаше, много ми стана смешно. Иначе не поиска да застане както трябва, Чачева я ръчкаше, ръчкаше, разхождах се, не и не. Инатлива девойка. Измери я малко по-малко от моята АГ преди 3 дни, беше 555гр, а сега според Чачева 530гр, варират им измерванията определено. Както и на шийката, при АГ е около 40мм, а сега я измериха 47мм, но все е добре.

Бях и при д-р Маринов в Надежда онзи ден - бебка има много лек междукамерен дефект, който не го притеснява и според него ще се затвори до няколко седмици, или в краен случай малко след раждането. Каза изобщо да не го мисля, така и мисля да направя. Но ще ходя на контролен при него пак в 30гс.

Момичета, иска ми се на третата фетална морфология да отида някъде, където ще мога да получа 3д цветна снимка, ще мога да снимам или ще ми дадат диск, имате ли представа къде мога да получа такова нещо в София?

# 709
  • Мнения: 278
Здравейте, бихте ли си дали мнението за моите изследвания 🙂

# 710
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Софи, перфектни изследвания.Хемоглобина ти е с 1 единичка по-нисък,но са идеални.Моите изглеждат доста стряскащи на някои места,но док каза,че все пак съм бременна и е нормално...

# 711
  • Мнения: 452
Влизам да спиделя ...
От 2 седмици насам съм с контракции даже много чести. Първо мислех че са подготвителни и не го отдавах на нищо друго.. Днес звъннах на лекарката да й кажа и да искам да ми изпише магнезий , тя ме извека да ме прегледа взе ми урина и хоп-бактерия! Имам си бактерия и заради това така , добре че отидох на лекар ...
Сега съм на антибиотик-пеницилин ... гадно ми е , гузно ми е  ... не знам от къде е тая гадна бактерия , мия се по два пъти на ден , спазвам строга хигиена и въпреки това пак . А държа да отбележа че урината ми е светла , бистра ,не ми пари и не пикам през 10 мин...
  Има ли майки които са пили антибиотик  ???

# 712
  • Мнения: 659
Viala, аз бях в средата на 4-ти месец до към началото на 5-и на антибиотик. Беше Аксеф или нещо от този порядък, ако не ме лъже паметта, но помня, че му четох цялата стряскаща листовка и в заключение все пак се казваше, че е безопасен по време на бременност. При мен беше за друго, не за бактерия, но все пак си свърши работата и странични ефекти нямаше.
Не се притеснявай, хубаво е, че си отишла на лекар, сега остава само да държиш под контрол нещата и всичко ще се нареди Hug

# 713
  • Мнения: 704
Влизам да спиделя ...
От 2 седмици насам съм с контракции даже много чести. Първо мислех че са подготвителни и не го отдавах на нищо друго.. Днес звъннах на лекарката да й кажа и да искам да ми изпише магнезий , тя ме извека да ме прегледа взе ми урина и хоп-бактерия! Имам си бактерия и заради това така , добре че отидох на лекар ...
Сега съм на антибиотик-пеницилин ... гадно ми е , гузно ми е  ... не знам от къде е тая гадна бактерия , мия се по два пъти на ден , спазвам строга хигиена и въпреки това пак . А държа да отбележа че урината ми е светла , бистра ,не ми пари и не пикам през 10 мин...
  Има ли майки които са пили антибиотик  ???

Споко, доста бременни приемат АБ при инфекции, включително и аз.
Важното е да се излекува инфекцията, че точно те са индикации за контракции.
Добре е с АБ да се приема и пробиотик.

# 714
  • Мнения: 1 428
Добре,а ако е чиста урината има някой левкоцит но няма бактерий и е чиста микробиологията каква може да е причината за контракции? Изписаха ми лактулоза сироп според док щоро не ходянпо 2 3 дни до тоалетна и е проблем може от това да било..Вие какво мислите?

# 715
  • Мнения: 410
Добър вечер,коремчета!!
Имам спомен, че някоя мама казваше, че си е харесала новата серия на Cybex Priam, но я нямало още в БГ.
Та пуснали са я в Рая Тойс, страхотна еее 😍

# 716
  • Мнения: 162
Добре,а ако е чиста урината има някой левкоцит но няма бактерий и е чиста микробиологията каква може да е причината за контракции? Изписаха ми лактулоза сироп според док щоро не ходянпо 2 3 дни до тоалетна и е проблем може от това да било..Вие какво мислите?
Абсолютно е възможно от подуване на стомаха и червата да са контракциите, а ако не ходиш рефовно до WC си е сигурно, че се подува. Пий и повече вода ако можеш, хапвай сушени сливи, кайсии, зелении. Да помогнеш на перисталтиката.
За гаденето  - и при мен се слива с киселини и няколко вечери имам изпълнения.

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 21:37 от mamaAnna

# 717
  • Мнения: 176
Добър вечер,коремчета!!
Имам спомен, че някоя мама казваше, че си е харесала новата серия на Cybex Priam, но я нямало още в БГ.
Та пуснали са я в Рая Тойс, страхотна еее 😍
Аз бях си я харесала, но цената и ме отказа. Гледам я тая чанта и се чудя кое точно и струва 500лв. А не съм стиснат човек по принцип. Иначе мнооого ми хареса количката. Днес си взех друга, малко ми е рано, ама така след консултация минахме уж да я видим и направо си я купихме.

# 718
  • омъжена
  • Мнения: 589
Момичета аз с малко по странен въпрос
Въпреки жегите аз вчера лееко пинастинах заради климатика в колата   ........ И пи еже неможе да се пие нищо освен панадол, който вече не ми действа, др което ме спасява е морска сол с много топла вода, дали има някакво др лекарско за бременни при настинка?
Парагрип 3х1 то е хомеопатично изп8свал ми го е лекът и помага много бързо аз също го пух веднъж наскоро. 😉Иначе и аз онзи ден усетих да ме дразни гърлото след цял ден на климатика в стаята и пих вода с 1ч.л оцет и се оправих.

# 719
  • Мнения: 381
Здравейте, момичета! Някой сблъсквал ли се е с пигментни петна? Още преди 2 месеца ми излезна много малко петънце на носа и започнах да мажа със слънцезащитен крем с 50 фактор всеки ден. Тази сутрин ставам и имам 2 големи петна в горната част на бузите. Моля за съвети.

Общи условия

Активация на акаунт