ОСМИ клас 2020/2021 - Епичната година е към своя край и осмокласника сега го чака рай!

  • 25 027
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 25 985
Преди две години ловихме с праскова съсели на вилата. Хванаха се два. Миналата година нямаше, тази още не знам.
Подли хитри същества са, доста бели правят.
Скрит текст:
Половинът с мрън ги возиха с колата да ги пускат в далечно пусто място.

# 706
  • София
  • Мнения: 7 095
Едно семейство съсели, преди много години, бяха пренесли над 20 кг орехи от един кашон върху един гардероб, на вилата на свеки. Отишли със свекър ми на вилата, след двуседмичен престой в София. Отива тя веднага да види, изсъхнали ли са орехите - кашона празен. Пита него, къде ги е преместил. Той започва да я хока, че е станала страшна кукувица. Скандал страшен. 😂
На следващия ден, тя в яда си, решила, че ще чисти цялата къща основно. Качила се на една стълба да свали пердетата о видяла орехите. Същата вечер имали и посещение от семейството. По нейни думи, тя пищи, свекъра излязъл от стаята и крещял - Маре, хвани ги!, а съселите панически си търсели орехите. 😂

# 707
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 396
Ах, ама те са супер сладки!

Леле, какъв порой със светкавици и мъгла има в момента. Допреди час времето беше чудесно.

# 708
  • София
  • Мнения: 3 471
Не ме стряскай така де...При мен няма нищо такова.Днес следобед пак хукнах да видя коментираната буря дали няма да дойде,че и с градушка...Еми-полях градината пред блока,поседях на слънце-размина се

# 709
  • София
  • Мнения: 12 474
Бе, при нас си дойде - с порой, с гадушка, с гръмотевици - с всички екстри.

# 710
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
И при нас имаше буря за 30 минути, слава богу без градушка. Миналата година удари страшна буря с градушка и кокошката ( същата и тази година), ден преди да измъти стана. Сутринта я намерих, станала и намачкала всички излюпени пиленца в страха си. До ден трябваше да се излюпят всички. Сега мъти вече 19 дена, скоро трябва да има пиленца.
За съседите - няма как със ултразвук, защото имаме котки. Първата година като дойдохме беше страшно. Понеже имаме 4 ореха и имаше как да влизат под покрива, чувах как се търкалят орехи. Сега вече е трудно, но не и невъзможно за някое малко да влезе. Качвали сме котките, само ги чувам как фучат и бягат, капани, отрови ... Селска идилия.

# 711
  • Мнения: 6 958
И при мен се изваля як порой, но не ми изми колата, а така се надявах Simple Smile. Обаче на телефона се появи слънчицето и Т, започваща с 3 във вторник. Иде лятото Heart.
Успех и на математиката днес на нашите седмокласници!

# 712
  • Мнения: 3 491
А при нас е много странно, че не вали изобщо. Гърми, трещи, но само прекапва от време на време. Непрекъснато съм с усещането, че вали, а реално не е така. През два дни поливам цветята на терасата, защото са сухи. А терасата е открита.
Снощи се израдвах, че с приятели сме резервирали по едно и също време за морето, в един и същи курорт. Не се бяхме виждали от много време. Със седмокласник са , но е на възрастта на големия ми син. Дано успеем да пробием по тази линия. Майката ми обясни, че детето е имало сериозни затруднения с преразказа. Почти нищо не е написал. Бг мама си е паралелна реалност.
Но те не са от амбициозните родители. Не натискат децата за абсолютно нищо. Не ходят по уроци. Големият им син, който  сега е студент, се сети до учи в 10-11 клас. В седми се провали сериозно на НВО. Много добро дете е. Всичко споделя с родителите, помага. Вече и работи. Но доста спокойно си изживя ученическите години.
Съсел съм виждала само на морето. Тропа доста страшничко.
За кучетата - страхувам се от чужди кучета /и домашни, и бездомни/, но моите си ги гледам с кеф. А и те са много добрички:smile:  Децата нямат никакъв страх и от сериозни бойни породи. Гушкат добермани, кане корсо, ротвайлери и т.н Изтръпвам, докато ги гледам.

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 07:11 от Amanda.D

# 713
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Най-добрата ми приятелка от училище имаше доберман - голяма душица. Стига да те харесва. Аз се грижех за него като бяха на почивки, хранене, разходки. Имам друга приятелка която имаше много страшно куче, огромно. Мъжът ѝ много се занимаваше с него, децата ѝ пораснаха с това куче, малкият ѝ син го яздеше като пони. Кучето си отиде и пак взеха същата порода.
Като купувахме къщата имаше каракачанка на 6 месеца, с предложение да ни я оставят. Тая каракачанка едвам не скъса синджира да ни лае и отказах. Съседа я е взел, оказа се много добро куче, сега ни лае само за поздрав, Стиви е ходил да я гали.

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Оф, каракачанките са много непредсказуеми. Мъж ми преди е имал само каракачанки, добре, че се съгласи на Голдън. Едното го беше ухапало, докато го чистел от някакви мръсотии, другото, което си пък е било лично негово и сам си го е взел и отгледал, на стари години също му беше правило проблеми, не си е работа каракачанка. А и аз имам много лично отношение към тях, като срещнем стадо е страшна работа, направо ги мразя тези кучета. Особено едно, което щеше да ни разкъса направо, тогава нямахме щеки и нямаше и с какво да се защитим. Добре, че мъжа ми е висок и голям и то не посмя да ни налети на месо, но ни преследваше в една гора 30 минути. Ужасно беше. Не знам какво щеше да се случи, ако е бил сам човек или по-дребни хора. Тук пък горе до нас има едно стадо, с 9 кучета, и те много нападат. Изобщо не разбирам наглостта на собствениците. Вземат се 2 кучета за 1 стадо, не цяла глутница. Като стане сакатлък ще е късно. Изобщо по туристическите пътеки си е задължително човек да носи няккаов средство за самозащита, често каракачанките нападат. Аь се каня от 5 години и още не съм, все се чудя какво. Спрей за мечки, спрей за кучета, то няма да има място за друго, ако се поддам на всичките си страхове. А за джак ръсел и Фокс териер не ми се и коментира, но поне са малки породи и не са опасни. Пък и обикновено си вървят със собствениците в комплект. За разлика от каракачанките, които си срещаме редовно, без кьорав овчар наоколо.

# 715
  • София
  • Мнения: 7 095
Спрей за мечки?
Представих си как ме среща мечка, аз се сещам да ровя за спрея из раницата, а тя ме чака, кротко приседнала на пътеката. 😂

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Спрей за мечки?
Представих си как ме среща мечка, аз се сещам да ровя за спрея из раницата, а тя ме чака, кротко приседнала на пътеката. 😂
Мани, мани. Не съм си купила, о съм на ръба. Срещали сме мечка 2 пъти, слава богу, отдалеч. Естествено, той е за психическо спокойствие, не за защита, хохихи.

# 717
  • Мнения: X
Така ще се парализирам като видя мечката, че все едно съм се поднесла върху поднос за вечеря. Ни спрей ще ме спаси, ни нищо…😂

Прекрасни кучовци и деца видях. Големият бял пудел ме заплени, много обичам породите-играчки.

И добро утро!

# 718
  • София
  • Мнения: 3 583
ММ каза, че вчера в Младост вечерта е било страшна буря. При нас само попрекапа. Много е странно как сме в един град, а времето на няколко км е тотално различно. Преди години в Плевен станах свидетел как валеше само в едната половина на площада пред Общината.
Наборът има стройна програма за тези дни да преговаря думи и йероглифи. В понеделник ще имат 3 часа финално директорско контролно. За изпроводяк и учителката по БЕЛ им е приготвила контролно, но той директно каза, че там ще е каквото направи, защото не му се занимава. Вижда му се края...

# 719
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Като ходим за гъби, ако видим следи от глигани или мечки, директно правим кръгом и се омитаме. Сега им е сезона с малките и са агресивни. Но пък има сърненца, зайчета и други симпатяги. Като спрат дъждовете и се стопли ще излязат манатарки и пачи крак, горски ягоди. Разкош!

Общи условия

Активация на акаунт