Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 31

  • 28 353
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16 868
Малкият е толкова нервен, особено нощно време. Както писах по-горе пищи, реве, гърчи се - ужас е. Но иска да съм до него, само засмуква и се успокоява в повечето случаи, в други се борим по половин час и след още половин пак почва да пищи.
Очаквах с порастването нощният сън да се увеличи, а то точно обратното...

# 46
  • Мнения: 4 318
Проблема със съня е още по-ужасен, когато няма кърмене, защото друсаш с часови, пееш, правиш се на идиот и се молиш да заспи това бебе/дете, а то не, та не. С кърменето е песен, даваш да суче и си дремеш.

# 47
  • Мнения: 4 940
Проблема със съня е още по-ужасен, когато няма кърмене, защото друсаш с часови, пееш, правиш се на идиот и се молиш да заспи това бебе/дете, а то не, та не. С кърменето е песен, даваш да суче и си дремеш.
Да, точно и аз това си мислех. Ако не кърмех какво щях да правя. Сега се буди по 100 пъти, но цока и заспива веднага. Много му е зле нощния сън, но без кърмене щеше да е още по-зле. Предполагам са зъби. Преди си мислех, че не му стига вече кърмата. Сега давам вечеря и после цока за заспиване и пак се буди. Значи не е от глад...

# 48
  • Мнения: 16 868
Малкият преди се будеше в 23ч за мляко и после в 1,3, 5, 6
И си пиеше мляко и заспиваше.
Сега обаче... не е глад, не знам какво е. Мислех, че са колики, защото много се изпъва и реве и рита, но май и това не е . Спрях захранването и е само на мляко.

# 49
  • Мнения: 372
Малкият преди се будеше в 23ч за мляко и после в 1,3, 5, 6
И си пиеше мляко и заспиваше.
Сега обаче... не е глад, не знам какво е. Мислех, че са колики, защото много се изпъва и реве и рита, но май и това не е . Спрях захранването и е само на мляко.

 Възможно е да се върнат коликите при захранване за седмица-две до колкото съм чела, така че може и да е това. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 038
Малката два дни няма апетит . Не плаче . Изглежда , че е добре , обаче не и се яде . Няма запек и не я боли корема . Трябва ли да се притеснявам . Като я сложа на цицата цицка два пъти и спира.

# 51
  • Несебър
  • Мнения: 529
На колко е детето? Захранено ли е? На какъв интервал се храни?

# 52
  • Мнения: 1 038
На 4-+ сме . Само на кърма още . Храни се на 2.30 ч през деня . Вечер не . Прави пауза 10 часа вечер . Не огладнява втори ден това дете . Не плаче . Добре е сякаш .
На колко е детето? Захранено ли е? На какъв интервал се храни?

# 53
  • Несебър
  • Мнения: 529
А, как е качването?

# 54
  • Мнения: 1 038
Мисля , че от 3++ до 4++ са към 600-700 грама . Вторник ще видим . Консултациите ни не са на кръгъл месец . Как е това ? Ок ли е ?роди се 3200 , изписана 3070. Сега 6600-6700

# 55
  • Несебър
  • Мнения: 529
Ами, добре си е качването. Явно си хапва нормално и не мисля, че има повод за притеснение. Радвай се на съня 😄

# 56
  • Мнения: 1 038
Благодаря , Краси ❤
Ами, добре си е качването. Явно си хапва нормално и не мисля, че има повод за притеснение. Радвай се на съня 😄

# 57
  • Мнения: 64
Здравейте! Има ли начин веднъж намаляла (регулирана) кърма да се увеличи отново за да посрещне нуждите на бебето? Thinking
Моята беба, в момента на 9месеца и половина, вървеше много добре със захранването. Не изяждаше космически порцик, но средно по 150 до 180гр си хапваше на закуска, обяд и следобедна закуска. Винаги съм предлагала гърда след хранене и тя винаги си досукваше по малко. Имахме активно кърмене за вечеря, (понякога 1 посред нощ) и рано сутрин към 5-6. Всичко вървеше добре, докато не започна процес на активно зъбоникнене преди близо 2 седмици. Лека полека намали, а вече и тотално отказа всякаква твърда храна, с изключение на няколко хапки, и набляга основно на сукане.. Опитах всякакви техники, ама наистина всичко, без да я насилвам, да предлагам храна под всякаква форма - гладко/едро пасирана, намачкана, с различна температура, текстура, комбинации от плод и зеленчук, месо.. Но не и не. Единствено хапва, ако и давам на парченца, които да си взима сама, но пак говорим за няколко залъка, и другото се мачка и хвърля на земята. Пуснахме всякакви изследвания за всеки случай в рамките на 2 седмици, всичко изглежда наред (освен спадащия хемоглобин до долна граница, вследствие на неприемане на месо и жълтък). Според педиатър-нефролог, който прпеоръча повторно изследване на кръв и урина е изкарала вирус, вследствие на което няма апетит, но ще се възвърне, щом се възстанови напълно. Прегледани са уши и гърло. Утре имаме и час за гастроентеролог, но повечето познати казват, че е от зъбите. Та, извинявам се за подробните обяснения, но исках да дам максимум информация.
През тези 2 седмици дъщеря ми наблегна на кърма. Първоначално си помислих, че щом започне да суче повече и през деня, може би ще се увеличи и ще и стига, но видимо отслабва и се тревожа. Не плаче от глад, не дава някакви признаци, нощем се буди горе долу през 2-3 часа, суква си, пуска гърдата и си заспива. Но не знам доколко и е достатъчно, щом слабее и на моменти сякаш няма толкова енергия..  Коремчето и буквално хлътва и вече обмислям да предложа АМ за да видя дали иска допълнително, но реших да се допитам до вас, като вещи в областта. Има ли шанс кърмата да се увеличи, при това активно сукане вече 2ра седмица, или да не чакам повече и да предложа мляко (не е пила от първите дни след раждането и дори не знам дали ще го хареса) Frowning1 Естествено, ще видя и какво ще ни посъветва гастроентеролога, но какво е вашето мнение Disappointed Много се измъчвам да я гледам така, и всички ми казват да съм търпелива, но сърцето ми се е свило от притеснение.

# 58
  • Несебър
  • Мнения: 529
Разбира се, че е възможно да се увеличи. Кърма или АМ са основната храна до годинка. Минават през периоди децата. Някои дни може да ви учуди какви количества изяжда, други нищо няма да близне. Моята на 11м още си яде по около 100гр храна. Малко ми се вижда излишна хамалогия от изследвания и доктори, ако детето видимо си е добре и си суче, когато има нужда. Като започнат да пълзят и да стават по-активни сякаш се източват и вече не са такива топчета като до 6-7 месец. Да не би затова да ви се струва отслабнала?

# 59
  • Мнения: 541
Здравейте, бебчето ми стана на 25 дни и от 3 дни повръща на фонтан веднага щом го сваля от гърда. Имаме една седмица до контролен преглед, по телефона педиатърката каза че е физиологичен рефлукс и щяло да мине със стабилизирането на коремчето.
Може ли да ми препоръчате поза за кърмене или нещо в организацията на кърменето, което мога да променя, за да се стопира това повръщане.
Пробвах често кърмене с кратко сукане, но нямаше ефект никакъв и 5 и 10 и 30 минути да суче, веднага след като пусне гърдата е повърнал всичко върху мен.

Общи условия

Активация на акаунт