Домакиня в 21 век?

  • 25 337
  • 1 175
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20 505
Бизнес дами?! Simple Smile
Що, ако изкарвам пари, но ги давам за себе си, но се грижа за дома си, а основният доход мъжа ми е решил (по негова собствена воля) да даде за семейството ни, това какво е? Парите са да се чувстват всичко добре, а не кой колко на везните по счетоводство внася. И някакви чувства за вини да има. То това е някаква мъка, не е семейство.

# 61
  • София
  • Мнения: 35 332
Бизнес дами до печките, аха...

# 62
  • Мнения: 42 174
Бизнес дами до печките, аха...

И защо пък не?

# 63
  • Мнения: 17 416
Хубаво е всяка дама да умее да води разговори на различни теми и ниво, съобразно аудиторията. Такова разграничаване от лакчетата и манджите не е добър признак и няма защо негонени да бягаме.

# 64
  • Мнения: 21 801
Защо се разбира под домакиня някаква скучна лелка? Разширете ги малко тези представи.
Имам малко истински приятели – 2 жени и 4-5 мъже. Не понасям приказки за манЖи, лакчета и кремчета. Това не ми пречи да обикалям молове и да си пазарувам козметика за собствен кеф. Много ги делите нещата.

Разделителната граница не е между домакинските дейности и липсата на такива, а върху наличието на собствени доходи.

Всички тези описани развлечения струват пари и тия пари отнякъде идат. В молчето за всяко нещо си вадиш портмонето, нали така. Ако това портмоне го пълни някой друг, без гаранция, че ако/като спре ще можеш да си го пълниш сама, независимо скучна, или весела лелка, това вече е непремерен риск.

# 65
  • София
  • Мнения: 35 332

Казано в контекст, че домакините с кинти били бизнес дами, не обикновени домакини Wink

# 66
  • Мнения: 19 087
Бизнес дами са за мен, щом са успели да си осигурят сигурни доходи за години живот без работа. Това е страхотно постижение, на което аз бих се възхитила.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 224
Майчинството с първото дете много ми тежеше, не съм родена домакиня. Но после настана такова търчане и еквилибристики с ясла/градина боледувания, работа и ангажименти, че сега изобщо не бързам. Имам си професия, ще се върна на работа със сигурност, но когато и колкото часа мога да си позволя.
Разбира се, това означава по-малък доход и развитие, но е пределно ясно че все един от двамата родители трябва да го свърши.

# 68
  • София
  • Мнения: 39 167
🤣🤣
Убивате ме с тия черно бели определения. Защо домакиня да е равно на не работи нищо?
Ако работи от вкъщи? Ако работи 2, 4, 6 часа? Каква е?

# 69
  • София
  • Мнения: 13 162
Не е домакиня.

# 70
  • Мнения: 19 087
Има някакви доходи и не е само домакиня.

# 71
  • София
  • Мнения: 39 167
Ок, ясно.

# 72
  • Мнения: 39
В България според мен е много изкривена думата "домакиня" - все си представяме някоя "лелка", която мирише на манджа, чисти и угажда на мъжа си. Според мен да си домакиня не е само да чистиш/готвиш/переш/гладиш и да гледаш децата. Ти разполагаш сам с времето си и можеш да вложиш усилия да изкараш някой курс, да работиш почасово, да работиш нещо, което си мечтал за кеф просто. Примерно аз много мечтая да работя в магазин за кафе - харесва ми аромата в тези магазини и как са облечени продавачите, но не е нещо, което мога да работя всеки ден, мога да го работя по 4 часа примерно. Ако някога стана домакиня бих се опитала така да разпределя времето си, че да мога да изпълня тази мечта.

# 73
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 306
Аз с удоволствие бих се превърнала в "домакиня" Simple Smile.
Имам хоби, за което в момента времето никак не ми стига, затова си мечтая след десетина години да постигна такова ниво на финансова свобода, което ще ми позволи да му се отдам почти изцяло.
На този етап, обаче, не мога да си го позволя.

# 74
  • Мнения: 20 505
Дренчи, ма не ми е интересно, нямам против принципно, ма като има по-интересни теми, що ми е да си губя времето с приятели в разговори за битовизми. Аз не се виждам всеки ден или седмица с приятелите си и когато се видя с тях, предпочитам да говорим за реалните неща в живота ни (случки, емоции, разочарования, радости), а не какъв прах за пране съм си купила оня ден.

Общи условия

Активация на акаунт