Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 14

  • 55 240
  • 695
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
Включвам се да ви кажа- не ви препоръчвам фирма Василеви. Бях си освободила няколко месеца с тази цел да взема книжка бързо. Мотаха ме 5 месеца като кормувах 1-2 пъти в седмицата с почивки понякога от няколко седмици. А в началото ми казаха, че за два месеца, след като съм напълно свободна, спокойно мога да свърша тази работа. Уви! Отделих си 5 месеца, които си освободих от работа, за да ме размотават... Преместих се, разбира се. Да не говорим, че инструкторът само обясняваше как жените не стават за шофьори. Ами да не ги взима за курсистки тогава!? Успех на всички! И внимателно си подбирайте школите и инструкторите.

# 46
  • Мнения: 2 545
На тези, които сега започват шофьорските курсове - не се колебайте да смените инструктора ако ви натяква постоянно, че не можете, че не се справяте... Това, че той не умее да намери точния подход и да ви вдъхне увереност, не означава, че вие не можете. И най-вече - в случай, че изпитвате страх и инструкторът ви притеснява по някакъв начин. Аз така изгубих доста време и бях на път да реша, че от мен не става нищо. Не е достатъчно само да ви повтарят: не трябва да се страхуваш, иначе няма да станеш шофьор... Друг е въпросът, че никога не е сигурно, че вторият избор ще е успешен. Но е казано: "Който рискува - печели, който не рискува, не печели"  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 050
Някой има ли препоръки за жена-инструктор? Искам да взема няколко опреснителни часа (книжка имам ама отдааавна не съм практикувала), за София става въпрос.

# 48
  • Мнения: 57
Здравейте! Смятам ,че препоръка за спокоен инструктор ще бъде актуална винаги. Затова се извинявам, но ще оставя един дълъг коментар относно чудото наречено „спокоен инструктор“. Става въпрос за гр. Варна. И това е отзив за всички , които се чудят „да сменям ли?“. Започнах курсовете при инструктора на мъжа ми (Юлиян Маринов) – той е бил при него преди години и е всичко е било супер. Като преди това той и по телефона и лично разговаряше с него, че ми търси спокоен инструктор. И много държи да не ми се повишава тон. След което въпросният инструктор го уверяваше, че ще е така. И беше, може би до средата на курса. След което редовно се оплакваше от свои лични проблеми и стана по-нервен. Много по-нервен. Спрях да ходя с желание, беше ми адски противно да ходя. Викаше (само като правех грешки) , но викаше. Нещо ,което уточнявахме многократно преди курса. Докато накрая не си позволи да звънне на мъжа ми и да ме нарече „нагла“. Абсолютно неадекватно (спрямо ситуацията) от негова страна. Можете да си представите ответната реакция. И така вече нямах избор- трябваше да го сменя. Не искам да изпадам в подробности, но за да се реша да оставя негативен отзив значи сериозно е прекалил спрямо моите представи и претенцията, която има, че е „спокоен инструктор“. Започна се едно четене и по отзивите лидираше един – Димитър Калинов. Много ме беше страх да не попадна пак на някой нервак защото сигурно сте чували „ те всички инструктори са такива“ + към това колата беше по-голяма. Първо с колата се свиква много бързо. Ще бъда максимално подробна, защото знам, колко е нужно това, когато си търсиш правилния инструктор. Ще започна от там, че каквито и малоумни грешки да съм правила веднъж не си е позволявал, не само да повиши тон, ами дори да стане една идея по-нервен винаги с усмивка ги приемаше - знам,знам звучи нереално, но е така. Simple Smile Не знам как, но винаги запазваше някакво конско спокойствие. Ако нещо не разбирах ,спираше веднага и започваше да ми рисува ситуацията, за да си я представя. Ако не разбера измисляше всякакви начини да ми го обясни докато не се убеди, че съм го разбрала. Никога не е говорил за лични проблеми. До последно (дори в деня на изпита) съм му задавала елементарни въпроси и никога не ми е казвал „ама това би трябвало да го знаеш“, а ще го обясни сякаш е за първи път. Както и че в рамките на часа съм задавала един и същ въпрос няколко пъти и всичките пъти ми ги обясняваше сякаш са за първи. Започнах да ходя с кеф все едно отивам да се забавлявам, а не да се уча. Уникален, обяснява по страшно лесен начин. Наново ме научи на почти всичко. Никога не настоява да се вземат допълнителни часове- напротив той е на мнение да се пробваш. И като цяло имаш усещането, че не работи за парите , не знам как да го обясня. Обръща ти много внимание и през целия час обяснява и обяснява. Също така намира много бързо дата за изпит и не ви се налага да чакате със седмици за дата. Мъжът ми след като прекара един час с нас ми вика „толкова е готин, че и аз бих си взел часове при него“. Просто той успя да „зачеркне“ онова горчивото от първия инструктор и в съзнанието ми да остане един мил спомен от вземането на книжка.
П.С: Той няма нужда от такива отзиви, но съм убедена, че има много, които наистина имат нужда от такъв инструктор. Успех!

# 49
  • Мнения: 6
Здравейте, ще се явявам на вътрешен във вторник. По принцип вземам листовките като решавам, тук-там имам по някоя невзета от недоглеждане… не съм вземала никога със 100%, но вземам често с над 90т. Не ми се ще да го отлагам, защптп много искам до септември да взема книжката. Дъртичка съм аз, не съм на 19. Септември трябва да се върна на работа след 2 години майчинство. Яд ме е много, чв нямах желание като бях в 12 клас и имах време…Има ли и други не в първа младост като мен? 🤭





Има има.. и аз на 25г съм и сега като съм в майчинство и се сетих да  изкарам книжка 😀

# 50
  • Мнения: 204
И аз малко на възраст на 33г преди 2г взех книжка ,не е прекалено късно ,зависи дали ти трябва,някои са карали преди 20г и после не шофират...

# 51
  • Мнения: 3 520
Днес, някъде ми се мерна, че майката на президента Радев скоро е взела книжка на 81 години.

# 52
  • Мнения: 140
Здравейте имам въпрос
Ако се ява на изпита по практика при моя инструктор и не взема имам ли право да се преместя при друг инструктор ( преподавател ) и там естествено да заплатя допълнителните 4 часа минимум шофиране и изпита по практика.Закона разрешава ли подобни действия.

# 53
  • Марс
  • Мнения: 615
Здравейте,

Имате право, ако се явите нз изпит и не го вземете, да смените инструктора и да изкарате задължителните 4 часа при новия + изпита.

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Днес, някъде ми се мерна, че майката на президента Радев скоро е взела книжка на 81 години.

Това пък е извън всякакви представи за нормално. Лично според мен, над определена възраст книжките трябва да се връщат и да нямаш право да шофираш, например над 75 години. Нито рефлекси, нито зрение и слух са ти останали на тези години и си заплаха за себе си и околните.

# 55
  • Мнения: 3 520
Така е, особено мъжете много трудно може да ги убедиш, че след определена възраст не стават.

# 56
  • Мнения: 598
Здравейте, някой отписвал ли се е от шофьорски курс? Тъй като съм платила пълната сума, но съм изкарала само половината кормилни часове, предполагам че приспаднатата сума подлежи на възстановяване? Взела съм си листовките. Евентуално смятам да продължа другаде... Картонът с изкарани те часове по кормуване аз ли трябва да си го поискам?

# 57
  • Мнения: 140
Мисля че не е добра идея да се отпишеш от шоф.курс. Този при когото си да не е някакъв лош чичка.

# 58
  • Мнения: 598
В автошколата ми твърдят, че ако ми върнат парите и се запиша на друго място, няма да ми се признаят взетите вече листовки и кормилни часове, и ще започна от 0. Това отговаря ли на истината? Ако някой се е местил.

# 59
  • гр. София
  • Мнения: 4 761
Не мисля, че е така. Името с данните ти фигурира в обща система, където е записано докъде си стигнала, какви изпити си взела, за каква категория караш курс и тн. Плюс личните данни. При преместване от една школа в друга първо се отписваш от едната и после се записваш в другата. Там са наясно с нещата. Ако имаш някоя школа в предвид, обади се и разпитай!

Общи условия

Активация на акаунт