Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 14

• 6 160
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Varna
Сега се загледах на книжката, последната точка 12 е за “ограничения”…при мен е празна.

# 76
Необходимо е медицинско свидетелство, там лекарят ще посочи, че сте с корекция.

# 77
Здравейте!
От два месеца карам шофьорските курсове. В началато ходих с огромен ентусиазъм и желание да се науча. В последствие когато влязох в града и започнах да карам, започна едно притеснение в мен, когато прав грешки. Например когато завивам и искам да превключа на по-ниска предавка, но скоростта ми е висока, инструктора ми удря ръката. Друг случай е когато ми дърпа много рязко волана. След тези случаи започнах да ходя с огромно притеснение, пиейки по два валидола преди кормуването. Имам чувството, че сърцето ми ще изкочи когато се кача в колата при него. Опитвам се да не правя грешки, но когато направя една и той рязко ми набие спиркачките или почне да ми се кара, аз почвам да правя още повече грешки. Искам да вметна, че инструктора е много нервен. Почти след всеки час плача, защото все си мисля, че аз съч виновна.
Когато карам с приятеля ми се чувствам спокойна и имам желание да карам, спазвайки всички правила.
В понеделник ми е изпита и не знам какво да правя. Дали грешката е в мен или защото не се чувствам сигурна с него?

# 78
Здравейте, отдавна не съм писала по темата… откакто взех листовките през юли Simple Smile Но просто много имам нужда да чуя някоя добра дума. Та, изкарах си аз курса, взех и допълнителни. За съжаление не съм от хората, на които им се отдава лесно да карат кола - но въпреки това ми харесва много. Също така и въпреки, че ми трябваше много време, за да “усетя” колата, мисля, че дадох много от себе си и научих много (като разбира се, има много какво да уча още, книжката не те прави “шофьор,” както казва инструкторката ми.) Явих се на изпит на 2.09, където се издъних в първите 5 минути - даже ме е и срам да ви споделя точно как, но за да си представите - просто ми идеше земята да се отвори и да ме погълне от срам. Сама съм си виновна… Надъхах се, взех още 8 допълнителни часа, и на 10.09 се явих пак. Всичко ВЪРВЕШЕ ПЕРФЕКТНО, направих всичко, паркиране, каране назад, обръщане на посока (което така ми е трудно по принцип), изпитващия беше толкова добър… и на връщане към Даи в последната минута от изпита на един стоп.. Спирам си, двупосочна улица, единия отляво ми дава предимство и спира, махам и благодаря, този отдясно също ми дава предимство - пак, тръгвам… и в този момент десния решава, че няма да ми дава повече предимство и рязко тръгва… при което ми набиха спирачките Sad Не се сърдя на никого, може би само на този - че уж реши да ме пуска, а после тръгна…много съм отчаяна, че следващия път няма да мога да се представя така добре (до този момент) Също така и работя, след майчинство съм, и ми е изключително трудно да се освобождавам от работа (почти нямам отпуск вече), за да ходя по изпити ако пак направя някоя глупост Sad  сега съм си взела няколко дни почивка от кормуване, за да го преживея. Много ме е страх вече съответно от следващия изпит, който е в края на другата седмица Sad Благодаря ви, че ме изчетохте…

# 79
Здравейте!
От два месеца карам шофьорските курсове. В началато ходих с огромен ентусиазъм и желание да се науча. В последствие когато влязох в града и започнах да карам, започна едно притеснение в мен, когато прав грешки. Например когато завивам и искам да превключа на по-ниска предавка, но скоростта ми е висока, инструктора ми удря ръката. Друг случай е когато ми дърпа много рязко волана. След тези случаи започнах да ходя с огромно притеснение, пиейки по два валидола преди кормуването. Имам чувството, че сърцето ми ще изкочи когато се кача в колата при него. Опитвам се да не правя грешки, но когато направя една и той рязко ми набие спиркачките или почне да ми се кара, аз почвам да правя още повече грешки. Искам да вметна, че инструктора е много нервен. Почти след всеки час плача, защото все си мисля, че аз съч виновна.
Когато карам с приятеля ми се чувствам спокойна и имам желание да карам, спазвайки всички правила.
В понеделник ми е изпита и не знам какво да правя. Дали грешката е в мен или защото не се чувствам сигурна с него?

Просто смени инструктора ако те скъсат. Моя инструктор беше същия, много нервен и само викаше. Три пъти ме късаха, мислех още след първия изпит да го сменя, но просто ми беше неудобно да му кажа. Сега вече смених инструктора и другата седмица съм пак на изпит.

Общи условия

Активация на акаунт