Седмокласници 2020/2021 - Първа изпитна седмична тема - (14.06 - 20.06)

  • 90 123
  • 2 002
  •   1
Отговори
# 1 965
  • София
  • Мнения: 12 015
Не се прикачва копие от свидетелството. Вкарано е служебно в системата.

# 1 966
  • Мнения: 2 211
Тинкърбел, коя е тази гадна математичка?
Принципно отношението учител-ученик е доста субективно. За едни "гадната" математичка е супер учител, за други не е. И как преценихте, че децата в ТУЕС не развиват аналитичен ум? Споделете лични впечатления.
И учителката на сина ми по математика се води за "гадна" от предишни випуски, но класа си я харесва много. (може и да се е променила, не знам)
Погледнете на сайта на ТУЕС и проектите, които разработват децата за Hack TUES, САМИ, без чужда помощ. Освен това получават доста добри възможности за развитие: https://www.elsys-bg.org/blog/silen-start-za-tues-v-uchenicheski … -na-tu-sofija-489

# 1 967
  • София
  • Мнения: 12 015
Не гадна математичка, а гадна математика каза Тинкърбел. Каза го иронично.

# 1 968
  • Мнения: 2 211
Не гадна математичка, а гадна математика каза Тинкърбел. Каза го иронично.
Blush
Благодаря Simple Smile
Чела, недочела... Сори.
Въпреки това, гадната математика се преподава превъзходно от страхотни учители!

# 1 969
  • Мнения: 21 455
Колкото и превъзходно да се преподава от страхотни учители, два часа не могат да се разтегнат до десет.

# 1 970
  • София
  • Мнения: 1 635
Не искам да съм груба, но от моя опит, аналитичния ум не е нещо, което се цени. А четейки биографии, май никога не е било ценено.
В тази връзка, "занаятчиите" са тези,които са и винаги са били полезни за обществото. Вярно лекари, юристи, архитекти са високо квалифицирани занаятчии и ще са необходими винаги.
При програмистите нещата са много различни, поради динамиката. Едва ли някой може да даде точна прогноза след 30 години, когато нашите 7 класици са в средата на живота си,кое и кака ще се цени. А и на практика едва ли това някому е нужно. Мисля, че отдавна минахме в прогнозите си в сферата на фантазиите си.
Викам, да се ограничим до бал, паралелки и най - много желание за Висше образование, ако някой 7класник вече има яснота.

# 1 971
  • Мнения: 2 211
Колкото и превъзходно да се преподава от страхотни учители, два часа не могат да се разтегнат до десет.
Така е и за това всеки, който иска да се развива допълнително го прави извън учебната програма. Реално погледнато и часовете за програмиране са недостатъчно, но децата го развиват и извън учебните часове, просто защото няма как с едната учебна програма да очакваме чудеса от храброст.
Просто хората, които са избрали този път трябва да са наясно, че ги чака много работа и извън учебната програма. Ако искат да станат добри, разбира се. Никой не ги задължава.
Поне така аз виждам нещата. И споделям от опит. За да могат хората да преценят за себе си.

# 1 972
  • Мнения: 7
А как е с математиката? Вариант да се пробва за двете паралелки с мат и в 11 и 12 клас да пише трети ПП химия?
Ще изгуби от допълнителната подготовка /ИУЧ и ФУЧ/, но ООП ще бъде както трябва. Няма да се налага да доучва.

Математиката и върви, затова тръпнем за матурите, грешките и взимането на точки при нея почти винаги е за грешки от невнимание и притеснение... По математика ходи при учителка от НПМГ - нейното мнение е, че с нейните знания спокойно може да учи в която и да е математическа гимназия, но с нейното пусто притеснение на изпитите никога не показва изцяло знанията си. Но девойката не иска математика, казва или химия или кварталното срещу нас.... Със сигурност на второ и трето място ще пишем  двете математически паралелки, за там гледам миналогодишния минимален бал е около 445 да АЕ и 433 за НЕ, просто не ми го побира главата, как така в цяла София има само една паралелка с химия....

# 1 973
  • София
  • Мнения: 7 063
В 119 СУ имаше паралелка с химия. Тази година няма ли?

# 1 974
  • на пистата
  • Мнения: 5 840

Викам, да се ограничим до бал, паралелки и най - много желание за Висше образование, ако някой 7класник вече има яснота.
Моето момче "уж" е решило какво иска да учи 😁не ,че след 5години няма да си е сменило решението,но все пак има някаква насока.
ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ НА ПРЕСТЪПНОСТТА И ТЕРОРИЗМА

# 1 975
  • София
  • Мнения: 12 015
Това специалност във висше училище ли е? Боже, колко съм назад с новостите! Flushed

# 1 976
  • София
  • Мнения: 8 283
До колкото разбрах, резултатите от олимпиади и от състезанието в НПМГ ще излезнат автоматично и ще фигурират в бележката взета от сегашното училище на дедето.
За какво ще ни трябва тази бележка, след като уж всички точки, тези от състезанието и от олимпиадите, ще излезнат и в профила на дедето в сайта на мон? Нещо и аз се омотах.
Гледам постоянно се коментира тук НПМГ. Чудят се между него и езикови гимназии. Нещо не мога да разбера, двата вида училища са толковааа различни. Още повече само за две математически паралелки не се изисква олимпиада или състезание. В тези паралелки се набляга на математика и информатика. Няма в нито една паралелка интезивно изучаване на език.
Аз пък се притеснявам за друго. Тази година ще има само една паралелка с изпит само по химия, втората паралелка е с химия и биология и още две с биология. За мен това е доста притеснително, защото дъщеря ми иска да учи НПМГ химия. Тоест ние се борим за едно от тези 26 места..... минали години поне са били 52 местатата за деца ориентирани към химията. Сега тръпнем, защото тези примерни балове от минали години са за две паралелки, а не за една.

НПМГ се обсъжда основно заради природните науки и някак се забравя съществуването на Географията.
Това че в математическите паралелки не се искат олимпиади, не е различно от другите матем.гимназии, в т.ч. СМГ. И това че детето ми е с резултат малко под чертата на НОМ нац. нищо не му носи.
Бъркате и в сметката с паралелките природни науки общо са 3 бр. (едната от 4те досега отиде за 5класници)
1 бр. Химия
1бр. Биология,
1бр. Химия и Биология с НЕ

Слънчева, в 119 бе с Биология преди, предполагам ще в Химия и Биология профила.

Ала-бала, не трябва медицинско за НПМГ.

# 1 977
  • София
  • Мнения: 17 592
Кати, всичко е на едно място - резултатите от НВО, областните кръгове и Чакалов. И в системата, и в бележката. Националният кръг не знам защо изобщо го споменаваш във връзка с приема.


Ми то ясно що - щото почва да ме обзема лека паника. А къде ти паниката да се ограничава до прочетеното и известното, ами ако се е случило някакво странно чудо междувременно и не съм го видяла и ... всякакви подобни глупости. То не бяха транспортири в триъгълници в последния момент, не бяха бележки, дето са раздадени като го е нямало, не бяха изгубени ученически карти 2 дена преди НВО-то... Къде очакваш да имам някаква ясна мисъл?..

# 1 978
  • Мнения: 7
В 119 СУ имаше паралелка с химия. Тази година няма ли?

Химия като първи предмет - не, като втори има още в няколко СУ-та, но девойката не иска и да чуе. Иначе гледайки баловете, няма да има проблем за 134 и за 119.

Desesm - да права си, една биология, една химия и една мешана. Още по- зле ми стана, преди поне в мислите ми бяха 4 природни паралелки – без тази с география де–

# 1 979
  • София
  • Мнения: 4 899
Това специалност във висше училище ли е? Боже, колко съм назад с новостите! Flushed
Така гледах и аз, като разбрах съвсем наскоро, че има гимназия, която предлага паралелка "Криминалистика".

119-то категорично НЕ го препоръчвам.

За програмистите от личен опит ще споделя, че в България поне, (а тук има много чужди фирми), никой не гледа дипломата. Гледат дали можеш да пишеш код или не, и какви езици (компютърни и чужди) знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт