С какво ви дразнят свекървите? – 128

  • 27 737
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 536
А коя снаха с акъла си би бутала внуче зорлем към неискаща да го гледа свекърва?

# 31
  • Мнения: 2 715
Голямо тръшкане след три месеца родителстване, голяма драма. И на мен даже, дето съм от гледащите баби, би ми се отщяло след такова императивно вменяване на задължение.
А Малечка Палечка ме разсмя с идеята, че ако си редим нонстоп положителни мантри, всичко ще ни и топ. Та даже снахата колкото сина ще заобича. 😆 А дано, ама надали.

# 32
  • Мнения: 1 625
Хахаха, кажете ми, че не съм единствената отишла на гинеколог с бебето.
Свекърва ми вижда малката веднъж седмично, когато отидем да вечеряме там. Казала съм ѝ, че е добре дошла винаги, тя си преценява има ли сили или не. Майка ми си отиде доста преди бебето, така че помощ имам само от баба ми, когато е в България. И то е помощ да остане с нея за половин час, докато аз свърша нещо.
Никой не ми е длъжен да я гледа, освен баща ѝ. Всичко друго е на добра воля. Никога няма да забраня на бабата да я вижда, освен ако не я поставя в опасност за живота. И пак, ще търся вариант да я вижда, когато ние сме там.

Муунлайт по-скоро да помисли за сериозно лечение, защото това недоспиване може да е опасно за нея и бебето. Свекървата не е длъжна по никой начин да я отменя.

# 33
  • France
  • Мнения: 12 611
Хахаха, кажете ми, че не съм единствената отишла на гинеколог с бебето.
Виж по-горе Stuck Out Tongue Winking Eye
Много ми е мъчно за всички момичета загубили майките си, преди да станат майки на свой ред.

# 34
  • Мнения: 2 858
Ох, успокоих се, че не съм аз най-голямата кукувица. 😂 На прегледа 40 дни след раждането отидох с бебето в слинга. АГ го друсна на сестрата да го държи, да тренирала, прегледа ме и после ми помогна да си вържа и наглася отново слинга. И на ортопед ходих с него, вече по-голям (8-9 месеца), придържах го някак на кушетката, дадох му 2 играчки, колко пък толкова един преглед. Не че е въпрос нещо да си мерим, просто начин има, ама и оправдания още повече има сигурно. По темата всичко свърши, след като дамата влезе и пита, бъркам ли, 15 човека ù казаха да, а тя от това заключи, че е права. Имала съм търкания със свекърите, обаче никога не ми е хрумвало да ги наказвам, ползвайки детето като някаква разменна монета. Те са му баба и дядо и си имат отношения и връзка с него, които са тяхно право (не роля) и моите проблеми с тях не са негови. Ама за това трябва малко повечко капацитет между ушите от това да се фръцкаш колко е несправедлив животът.

# 35
  • София
  • Мнения: 22 964
Не помня кой написа, че като забременееш знаеш какво те чака, истината е, че чак като родиш го разбираш. 😀 За това и на толкова майки им е трудно в началото.
Моята свекърва напоследък започва много да ме дразни, но хайде да наблегна на последното и да не се връщам назад. Другият и син с жена му и дъщеря му са от вчера в България и тя е в отпуска. Още преди да дойдат не спря да повтаря на дъщеря ми как ще дойдат да я вземат, за да играят заедно с братовчедка и. Искам да отбележа, че знаеха, че тези дни няма как да я закараме ние и ако зависи от нас ще се видим следващият уикенд. Вчера говориха по месинджър и баба и я пита кога ще дойде, все едно ще си хване багажчето, влакът и отива. Дъщеря ми я пита кога ще дойдат да я вземат и като започнаха едни увъртания, ами не знам, то кой да те вземе- куп глупости. Смени се темата и след 5 минути и казва пак : хайде чакаме те да дойдеш да си играете. Честно казано не знам какво иска вече тази жена. За 6 месеца вече сигурно за 3-ти пътхя лъже, че ще си вземе отпуска, за да я гледа и детето чака и се надява, защото много я обича и и харесва да ходи там.
На мен ми е все тая, детето не ми пречи, даже предпочитам да си е при мен, но ми писна да я гледам разочарована.

# 36
  • Мнения: 10 889
Sea.sea, много е гадно това да създават очаквания и да дават надежди да детето без да имат намерение да ги изпълняват.
Свекърва си няма да я промениш, но винаги като обещае нещо подготвяй дъщеря ти, че може и да не се случи. А в идеалния вариант измисляй алтернатива за деня.
Ако можеш намесвай се дори в разговора. За мен най-важно е детето да не е разочаровано.
Според отношенията ви, говори и със свекърва си или мъжът ти да го направи.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 616
Дипломатичността е хубаво нещо, но аз това бих й го рекнала на свекървата в прав текст. Особено щом не е инцидентно.

# 38
  • София
  • Мнения: 28 603
Вярно е гадно това. Директно й кажи да престане да лъже.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 719
На млади години е пей сърце. Хич не съм се притеснявала, че са мърляви, яли от земята, спали в кревата на кучето. Сега, ако гледах бебе, щях да се побъркам.
Писах в друга тема как една моя приятелка ме поучаваше как да си гледам детето, без да има деца. Просто го зарязах и им казах Чао. Сега не бих го направила, но пък и двамата оцеляха 🤣.

# 40
  • София
  • Мнения: 22 964
Прави сте, не знам защо досега не съм говорила с нея, може би наистина от желанието да не възникват спорове. Сега специално  тази седмица ми прекипя вече, защото не я записах на екскурзия, за да са заедно уж...

# 41
  • Мнения: 1 582
Да се оплача и аз-моята свекърва е чудесна и се разбираме добре, но мен ме дразни с разбирането и децата да се каляват.
От известно време като гледа малката след един ден е болна и сополива. Я ще я топне в басейнче на хубаво време, я ще я рсзсъблече на лошо...
Вече почвам да се ядосвам, а не ми се ще изобщо.

# 42
  • София
  • Мнения: 22 964
Да се оплача и аз-моята свекърва е чудесна и се разбираме добре, но мен ме дразни с разбирането и децата да се каляват.
От известно време като гледа малката след един ден е болна и сополива. Я ще я топне в басейнче на хубаво време, я ще я рсзсъблече на лошо...
Вече почвам да се ядосвам, а не ми се ще изобщо.
Говори ми... За това беше предната разправия. Бяхме при тях, времето беше ужасно- валеше, духаше и беше студено. Бяхме в лятната кухня. Прозорците бяха отворени и изведнъж баща му реши да отвори вратата, че му било задушно, при което стана страшно течение. Отидох да затворя и казах, че ако искат да стоят на течение вземам бебето и отиваме в друга стая, при което последва коментар, че каката за това ми боледувала толкова, защото много съм ги пазела. Е, този път не си замълчах и си казах, каквото имам да кажа по темата. 😀

# 43
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Не помня кой написа, че като забременееш знаеш какво те чака, истината е, че чак като родиш го разбираш. 😀 За това и на толкова майки им е трудно в началото.
Аз го казах, но казах, че "трябва да знаят какво ги чака". Даже и който няма дете е наясно,че бебе се буди през 3-4 часа поне няколко месеца, че има колики и, че докато не се научат да казват някоя и друга думичка плачат, защото само така могат да се изразяват. А родителите са недоспали и уморени поне година и половина. Никой не се е родил отгледан и за това си мисля, че горното не би трябвало да е далеч от ума на никого

# 44
  • Мнения: 14 830
Прави сте, не знам защо досега не съм говорила с нея, може би наистина от желанието да не възникват спорове. Сега специално  тази седмица ми прекипя вече, защото не я записах на екскурзия, за да са заедно уж...
Още при следващият разговор бих и рекла, да престанат да лъжат детето. Или бих се обадила да идват да го взимат, че заради техните обещания не съм го записала на екскурзия и сега му е мъчно.

Общи условия

Активация на акаунт