Деменция, справяне с необратимият процес

  • 8 348
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 969
Майка почна да спи по цял ден. Защото не знае като стане какво да прави. Като я вдигнада да яде казва, че не е гладна. А преди дни ми се обаждаш по телефона, че е гладна и не знае какво да яде  Само вечер сякаш става леееко по-адекватна и пуска телевизор. Това нещо напредва много бързо.

# 31
  • Мнения: 2 489
Mисля, че при такова влошаване на паметта, не е добра идея да излизат сами. Може да е загубят или паднат. Съмнително е, дали ще успеят да напазаруват или да се разходят. Най-много да се подтиснат, че са неадекватни. Кръвно трябва да се мери, може съвсем да е в някоя крайност и да им пречи на битието, както и да има пряка заплаха от падане, инсулт .

# 32
  • Мнения: 3
Психиатърът, с когото се консултирахме през целия период, успя с медикаменти в най лек вариант да превърне баба от "дявол" в човешки образ в една (през повечето време) спокойна старица, с която можеш да говориш, да се посмееш, да се разходиш безпроблемно, да поспиш нощем Simple Smile

Здравейте, дали бихте могли да дадете контактите на Вашия психиатър? Ровя в интернет и се губя в море от непотребна информация..

Благодаря

# 33
  • Мнения: 1
Съветвам ви да я заведете на психиатър.
С майка ми гледахме 3 години баба, която също беше с деменция, лека и пръст. За съжаление това заболяване е необратимо и има способността да променя характера на боледуващите до неузнаваемост. От иначе прекрасни и сърдечни хора до злобни и често агресивни егоисти...
Деменцията е изпитание преди всичко за близките на болния, които се грижат за него.

Психиатърът, с когото се консултирахме през целия период, успя с медикаменти в най лек вариант да превърне баба от "дявол" в човешки образ в една (през повечето време) спокойна старица, с която можеш да говориш, да се посмееш, да се разходиш безпроблемно, да поспиш нощем Simple Smile  През голяма част от деня седеше в едно кресло и плетеше.
Имаше си своите моменти все още, но те бяха рядкост, която може да се понесе.
В никакъв случаи не говоря за упояване и спане по цял ден! Това не е вариант! А за създаване на що годе нормален ритъм на живот.
Според мен това е единственият вариант, хем да не я настаните в дом, хем да не се похабите и вие психически, докато се грижите за нея.

# 34
  • Мнения: 1 462
Интересно е, какво се случва, когато болният не желае да пие медикаментите.
Моят баща е 85 години. От няколко години ме заплашва, че ще ме убие. И себе си ще убие чрез удавяне.
Подадох жалба до прокуратурата за лечение в психиатрия, но безуспешно! 2 пъти го викаха на преглед в психиатрията без да ме уведомят. Той отива, но тъй като е под ограничено запрещение, не могат да го прегледат без мене като попечител. На третия път ме уведомиха с писмо мене и него. След разговор със съдебния психиатър се разбрахме, че той ще дойде самостоятелно и аз също самостоятелно. Аз отидох, като си взех отпуска,защото трябваше да отсъствам от работа, но той не дойде. Сега трябва да подам жалба за решението до окръжната прокуратура.
През лятото виках линейка, защото се нахвърляше да ме бие и ми каза, че никой не е видял и ще продължи по същия начин. В психиатрията пред десетина човека персонал се закани, че пак ще ме набие и не го взеха за лечение.
Не си мислете, че като е възрастен и немощен, е слаб. Когато е в такова състояние, става като звяр. Очите му святкат от ненавист!
Не винаги е такъв, но някои странични хора, които имат користни материални интереси, го настройват срещу мене като единствен наследник.

# 35
  • Мнения: 2 489
Възрастните хора, като чуят псхиатър, мислят че се опитвате да ги изкарате луди, да ги вкарате в лудницата, да им вземете имотите и парите и т.н. Те не могат да разберат, че психиатърът е специалиста, който лекува тези болести и че от лекарствата ще се почувстват по-добре. Дори и да нямат крайни постъпки, умственото им състояние е такова, че не разсъждват адекватно за дори за обикновени житейски ситуации. Може да се съпротивляват за лекарствата, може и чисто технически да не се справят в приема им или да забравят да ги вземат, или да вземат допълнително. Освен да им се казва, че са за кръвното, за оросяване на мозъка, витамини, друго не се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт