ОСМИ клас 2020/2021 - Хайде, осмокласно ято - иде топло, щуро лято! :)

  • 27 581
  • 769
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 234
И аз чакам седмокласните резултати заради една приятелка. За нашите деца бяха ли излезли по-рано от обявеното? Май да.

Позволявате ли гел лак на девойките, че ми постъпи такова искане днес? Не ми се ще, но за еднократно след завършването се чудя.

# 736
  • у дома
  • Мнения: 7 193
Човек да не иде днес на басейн и вие да изпишете цяла тема.  с две приятелки се  хванахме и отидохме до любимия хотел АТА-Вършец,но само на плаж-даже за малко да се срещнем с Бети,но не било писано...
Голямо гуш за Митко-както е казала Бисето никога не знаем какво печелим,когато губим!
Моето традиционно с минимум усилия е постигнало максимум резултат за годината.

# 737
  • Мнения: 6 641
Silver gull, позволявам гел лак, да. 🙂

Еее, Светле, нищо🙂 Другият път.

# 738
  • София
  • Мнения: 7 214
Гел-лак позволих някъде през зимата, когато изтрещяването от ДО беше пълно. И май се превърна в навик. Но пък вече няма естетически "изненади".
М.г. резултатите бяха планирани да излязат в понеделник и излязоха в в петък (3 дни по-рано). Но пък като дни от седмицата нашите НВО бяха в понеделник и в сряда, а т.г. - в сряда и в петък. Та по дифолт са им заложили съкратения срок, мисля по-бързо от това няма накъде. Трябва да се направят проверки след вкарване в системата и според мене по-добре това да не се прави "на коляно".

# 739
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 473
Включвам се да ви пожелая прекрасна вечер!
(В автобуса имаме интернет, с набора сме по сами на двойна седалка, в нов автобус, пътуването е приказка)
Браво на всички вече почти оформени осмокласници! Умни са ни децата! 😀
Току що минахме в Азия вече, по третия мост на Истанбул - след това заточение заради ковида, така се радваме на това пътуване, сякаш за пръв път минаваме по този път:

# 740
  • софия
  • Мнения: 25 984
Неофициално знам, че оценките по бел са готови за публикуване. По мат май още не съвсем.

# 741
  • Мнения: 6 958
Мат са приключили вчера към 5 следобед, а бел днес сутринта. Моето ндп е проверител на бел 7 клас. Но след проверките идва разсекретяване, въпреки че тази година може и паралелно да е вървяло. Но наистина има и една проверка да си направят, за да не стане гаф. При положение, че е обявено понеделник не разбирам как всички решиха, че ще е в петък. Специално бел го започнаха като проверка в събота. Направо супер бързо се справиха, за по-малко от 7 дни.
За нво мат на Елхово, та дори и на Неделино в 10 клас не ми се коментира. Просто за тая пародия няма защо да се харчат пари. Който иска да ползва НВО за прием след 10 клас да си подаде заявление и да си се яви. Целокупно да плащаме за материали, тестове, квестори, проверители без да има смисъл ми е супер излишно.

Ния е оформена по всичко без за срока по музика. Полуофициално е ваканция.

# 742
  • Мнения: 2 222
Поради липса на нещо по-занимателно, седя и се чудя в тая жега, поради що средните резултати от НВО-тата всяка година са в регистъра на "висока" двойка? При положение, че тестовете не са с ниво на трудност НАСА, нещо гнило ще да има извън Дания.
Да са масово глупави децата, не са глупави. Да са масово калпави учителите, не са калпави. Явно структурирането на материала за преподаване в системата на обучение нещо куца. Друго обяснение аз нямам.
Малко ми става криво на мен да гледам година след година средното ниво да е все"висока" двойка.
Чакам и аз резултатите на седмокласниците. Дано пък има повече радостни деца и родители. 🍀

# 743
  • Мнения: 7 336
Момичета,  вдигам банкет- наборът е оформен по всичко и прескочи "санитарния минимум"! Чак не мога да повярвам, след такива оценки / цветове каквито тази година имаше ...
Мими75,  чакам добри новини и от вас!
Продължавам да досаждам със селски снимки и планински хлад от разходките ни днес- сутринта в гората, вечерта-в полята. И нови билки за вълшебства имам...
Скрит текст:








# 744
  • sofia
  • Мнения: 1 479
Да се хванем за зелено🌿🌱🌾 И с оформянето е така😉

# 745
  • Мнения: 6 958
Наистина е страшно как всяка година резултатите от НВО затвърждават колко плачевно е състоянието на образованието (за средните за бг говоря, не за шепата високи резултати, повечето постигнати с много труд извън системата на държавното образование). И какво като ги анализират, какво правят, за да се промени нещо? Затова съм на мнение, че парите за поредния анализ (на 4-ти и 10-ти клас) трябва да бъдат пренасочени за нещо по-смислено. НВО след 7-ми клас трябва да бъде усъвършенстван (по-специално с втора дата за нуждаещи се и по-реален прием за МГ). Вижда се как въпреки видеонаблюдението на НВО, на национални състезания, а сигурно и на олимпиади злоупотреби има. Това е недопустимо! Писах за едно момиченце, което с преписване си е твърдо 5 в желано столично училище, но уви, в седми клас, седмица преди НВО не умееше да събира дроби, да умножава, не знаеше какво е прав ъгъл или сбор на ъглите в триъгълника. С това преписване трябва да се спре. То е вредно за децата. Те трябва да могат да се научат, че и оценки различни от 5 и 6 не са драматизъм и никой не е нужно да бъде пълен отличник на всяка цена, трябва да се научат на честност, трябва да бъдат стимулирани да мислят и да имат цел, за която да учат. Точно вчера гледах едно много хубаво клипче в едно западно училище как привикваха децата едно по едно при учителя и той им казваше куп мили неща, без да им говори за оценки и успехи и как им светваха очичките от радост.

# 746
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
Проблемът с оценките идва от родителите. Знаете ли колко деца има около мен, които отнасят скандали за петица. Да не говорим за четворка. Че и се хвалят с това.

# 747
  • София
  • Мнения: 7 214
Много е сложен този казус. В по-развити общества, в които е гарантиран достойният живот и на хората с най-обикновени професии, няма масов напън да се учи в най-енергоемките училища, понеже пък е и актуално да се избягва излишен стрес.
От друга страна така явно няма да се увеличи броят на високообразованите, то може би и няма нужда, и въобще е много вероятно през годините статистически да се запазва процентът на наистина училите сред масата.
То и на този етап не бихме могли да оцелеем като човечество, ако всички са супер изучени. Няма да има нито кой да ни произведе храна, нито кой да ни събере боклука.

# 748
  • Мнения: 6 958
Проблемът с оценките идва от родителите. Знаете ли колко деца има около мен, които отнасят скандали за петица. Да не говорим за четворка. Че и се хвалят с това.
Така е, уви! Но не спирам да се питам какви са тия родители, да не би да са гении по всичко, че изискват от децата такова нещо?
То в днешно време да не си учител, особено на 7 клас. То не са разправии за оценки, то не е чудо! Направо да те е страх да пишеш 5, защото следват всякакви заплахи. Луда работа. Нека започнат със смяна на системата за оценяване, всичко да е в %, до 100, тогава никой няма да ламти за 100, защото ще е трудно постижимо и лека-полека ще се кротнат нещата. Аман от перфектни неуки хора!

# 749
  • Мнения: 2 222
То не става въпрос всички да са супер изучени. Никой не го очаква това.
Въпросът тук е, че от децата се краде възможността им за развитие. Аз оставам с усещането, че това се прави умишлено.
В едно нормално развито общество хората би следвало да са образовани над "висока" двойка за да може то да функционира нормално. Иначе пак стигаме до "Земята е плоска" и "вирОс нЕма"
На мен наистина ми е тъпо как по този начин им се отнема бъдещето.

Общи условия

Активация на акаунт