Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 277
Съгласна съм за точката по темата...хора издребняхме много...направо да не повярва човек. и ми е мъчно, че си го отнесе човекът, който най-много милее за всички нас...съгласна съм, че има къде да се прочете, но не вярвам да си намерите човек, който в момента, в който сте най-уязвими - а именно когато не знаете нищо за бебета, а ви стоварят едно в къщи да ви каже на ваше разположение съм 24 часа в денонощието...когато бях без Евето в болницата и не можех да споделя с вас, щото още бременеехте и не исках да ви притеснявам Ася беше човекът, който всеки ден ми се обаждаше да ме успокоява...никога не съм приемала съветите й като наставления...напротив - пак там - в болницата бях без бебе и с кърма, която само дето не ми извираше от устата и се чудех какво да направя и човекът, който толкова усърдно проповядва кърменето ми каза..."ако пък няма друг изход...сложи зелево листо да ти спре кърмата..." и го каза, защото мислеше за мен...това не е налагане на мнение...хора не зная за вас, но смятам, че сме я обидили незаслужено и... като част от този форум мисля да й се извиня...аз много я обичам, обичам и вас недейте така. заедно сме в кюпа и всички правим това, което смятаме за най-добро за бебоците...тя за нейното е направила най-доброто и това, че иска да ни помогне е похвално, а не за оплюване...

# 31
  • София
  • Мнения: 277
да и от възмута забравих най-важното! това деление на "ние" и "те", т.е. ние юлките и те миналогодишните юлки е абсурд...говори ми за тясно скроени манталитети... уважавам труда и на галка и на изи и на надето...имаме най-прекрасните теми от всички и с доста дълбоко съдържание благодарение на асето... недейте така....тя просто е искала да помогне...

# 32
  • Мнения: 277
Тъйййй, летс гет ит стартед... Mr. Green
Слава Богу успяхме максимално да се възползваме от хубавото време през уикенда и отпрашихме към вилата във Врачанския балкан. Беше божествено, по цял ден борихме баирите с количката, а бебе се смаза от спане на чист въздух. Е, още е грипава, но считам, че планината й се отрази положително като цяло. Къпахме се пред камината и спахме само по боди без ръкав и бархетена пелена. На сутринта дори си топнахме ръчичките в близката бара... Joy Попова, много екрасив вашия край. То сигурно затова сте такива сладурки двете с малката Ема! Heart Eyes
Кети, бързо оздравяване и не се шашкай излишно, такъв е сезона, има доста болни бебки, но ще се оправят - жилави са мъниците! Peace
Лала, искрени съболезнования за панталона ти. Ама трябва да твори детето, да се развива. Аз колко ризи похабих на майка ми като малка... Mr. Green Ама от ръкавите с маншет стават чудни кукленски поли с широк колан.  Joy
Изи, и наш'та педка задържа опаковката на ваксините, а фабр. им номер нанесе в картона. Има логика някаква, че всичко се случва... Thinking
Рени, тъкмо мислех, че ние сме от малкото кърмачета, влюбени в бибата. Спим с нея и няма пускане - хем спи, хем стиска венци. Ама на наш'та кака й слагат шини за лоша захапка от смукане на пръст, тъй че кой знае кое зло е по-малкото?! Ще си сучем биба, докато ни е кеф, ай ся.... Naughty
Наде, Авентът е супер, но в началото и аз трудно цедях (по-точно - не цедях). Сега му хванах цаката - цедя повреме на кърмене или непосредствено след. Или пък давам малко на Йоана да се задейства механизмът на проичане и така... А бе, то в упътването на помпата си пише - трябва практика. Успех!!!
Нарина, не разбрах дали още сте на кърма или вече минахте на формула, но ако сте на кърма, количеството за деня е 200 мл за всеки кг на бебето, като г над 500 се закръглят на кг. Пример: бебе 5.700 се нуждае горе-долу от 1.200 л кърма на денонощие. Ако се храни 8 пъти, значи около 150 мл на хранене. Така смятам колко папу да изцедя и оставя, когато с Чочко сме разделени и няма грешка.  Peace
Виждам, че все повече се вглеждате в здравето и визията си. Аз пък се старая да не го правя, че иначе - яка депресия. Косата не ми капе, Слава Богу, та и двете с Джо сме с едни буйни гриви, тати само ни се смее, че сме за плитки... Joy Но с кг сме на въпреки - спортувам, смятам калориен прием и разход и гоня отрицателен баланс, внимавам с избора и комбинациите от храни, но хормони тъй лесно се не лъжат. И все пак знам, че всичко ще се оправи, в природата няма случайни неща, стига да не се опитваме много-много да й се бъркаме.  Peace По тоя повод има много какво да кажа за БВД и тия точки, но не ми се влиза в излишни спорове. Моето хоби е здравословен начин на живот - хранене, спорт и т.н. (това са другите форуми, в които можете да ме срещнете Grinning). Научила съм да мисля, преди да повярвам в една или друга чудодейна диета. А и малко знания по био-химия, био-физика, анатомия, физиология и т.н никога не са излишни. Само ще кажа, че при БВД енергията идва от кетоните (при нея сте в изчерпан глюкоген и кетоза), а те са отрова за вашите кърмачета. Има по-щадящи варианти на НВД, които може да изберете. Ако се интересувате, моля на ЛС да не дразним незаинтересованите.  Hug
За хранителните добавки: против всички тях съм, защото съм се научила да следя какво ям и да оптимизирам менюто си, та да не се тъпча със синтетика. Все пак след операцията съм с анемия и взимам Малтофер Фол - по едно всеки ден. Пия и по 1 мг органично (не синтетично) рибено масло на ден (на капсули) -  диетата ми го налага.
Жоржи, и аз се изринах, след като прекарах грипа, но със Стелактива на бебка ги уморих тия пущини. Това е кремът на Мустела при подсичане. Цинкът в него е безпощаден към пъпчиците. Успех в битката! Peace
Историята на моето забременяване е дълга, затова ще я оставя за друг път, че яко се разписах.
Сега отиваме на разходка и да проверим за активна гимнастика, че обещахме на един куп бебета и тоя дъжд вчера ни попречи да се удържим на думата.
Хубав и спокоен ден и ауууууггииигууугуууу от нас! Mr. Green

# 33
  • Мнения: 5 401
Е, поне всички се обединихме по въпроса за ТОЧКАТА! Ясно е, че всички се обичаме, по-хубаво от това няма!  Simple Smile

Сега да ви обясня каква е моята теория по въпроса с опаковките Пентаксим. Не случайно ви питах дали вашите педиатри си ги прибират и дали ви дават обяснение за това. Фармацевтичните фирми имат начини да манипулират пазара на лекарства и един от тях е като предлагат разни екстри (да не влизам в подробности) на хората, които ни лекуват. Ваксинатата, която е по Здравна каса, се внася от същата фирма, която внася и Пентаксим. И тъй като последната струва над 60 лв, а другата три пъти по-малко, за фирмата е повече от ясно кои продажби са й в приоритета. Празната опаковка Пентаксим, е доказателството на педиатъра пред въпросната фирма, че лично те са дали своя принос в продажбите... И така нататък, позната история!

"наш'та педка задържа опаковката на ваксините, а фабр. им номер нанесе в картона" - моята нищо такова не ми обясни, а и нямаме все още картон, което е мой пропуск. Затова се наведох на тази корумпирана мисъл, но ако наистина всичко е с благородна цел (хм, хм) няма лошо!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте и от мен в новата тема  bouquet
както винаги е прекрасна Hug
снощи бях първа в темата пусната от Асето,а днес влизам и я няма.и докато изчета всичко което сте написали..........въпреки Точката искам само да кажа че лично на мен Асето страшно много ми помогна в момент когато имах нужда.2 часа се разправя с мен по телефона,отдели от времето си и наистина много ми помогна.За което съм и много БЛАГОДАРНА  bouquet  bouquet  bouquet
а иначе всички вас безкрайно много ви обичам и незнам какво бих правила без нашата тема.споделяла съм неща много лични и когато моя мъж ми каза че трябвя да спрем нета защтото здраво сме я окъсали финансово, ревнах и бая го молих да не го спираме,защото милея за всички вас и страшно много наистина ви обичам захранващи или не,кърмещи или не.исках да пиша по разни теми,но ми докривя и спирам
Лек ден на всички Hug

# 35
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Бе точка,точка,ама аз кат спя до късно,нямах възможност да се включа по въпроса ooooh! Всъщност няма да коментирам надълго и нашироко,щото ми писна да говоря едно и също. Ще кажа само две неща:
1. НАПЪЛНО съм съгласна с Максин.
2. Всеки има право да си пише или не пише навсякъде и всеки друг има право да му обръща или не обръща внимание.
Айде точка и от мен!  Peace

# 36
  • Мнения: 2 481
Такаа стана тя каквато стана!И аз спя до късно, а точки за такива неща недоизяснени няма, след като самата Асе не е сложила точка, а само усмивки в изтритите си постове!Искам само да кажа че ми пресекна гърлото,за това как се отнесохме към нея и излиза така че когато ни трябваше и ни помагаше и ни даваше съвети беше добре дошла,а вече като ВСИЧКО ЗНАЕМ и можем сами не ни трябва и я изгонваме като изхабена и използвана за малко вещ,която си е свършила предназначението и видиш ли вече не е нужна!Е на мен Асето винаги ми е била полезна с постовете си и това което е писала аз съм си смилала с моята глава и през моите разбирания,и въпреки нейните и на други съветите аз захраних,независимо че имам преимуществото да знам неща нови които и някои педиатри незнаят,аз реших да следвам моята интоиция!Така че никога не ми е пречело мнението на някой ,винаги сам решаваш за себе си нали!
И сега като съм захранила вече не върви да спра изведнъж нали?Днес сме на консултация и сигурно ще ни кажат да почваме и пюрета!Е ще ги почнем!И ако не може да споделя с вас,с кой!С вас изкарахме целите си бременности и дали захранваме или не не върви да се делим!Айде ся като че ли вие не сте яли и пили моркови от 40 си ден а!?
Ох това само потвърждава че въпреки Асето някои не сме я послушали и въпреки това за нещо сме я чули и ще липсва тук дори и на захранените вече бебета!
Аз нямам какво повече да ви напиша!
Бай!

# 37
  • Мнения: 1 975
Само за няколко часа темата заприлича на колумбийски сериал. Трудно ще се сложи точка на този въпрос, защото сме много хората, които сме били подкрепяни в трудни моменти от Асето. Аз лично съм й много благодарна, защото тя ми е помогнала много повече дори от личната лекарка със съвети и напътствия. Да и аз исках да сме само на кърма ама какво да направя като не й стига. Да не би да ми е много приятно да се занимавам с млека, води и други глупости или пък са ми излишни парите, които отиват за АМ. Опитах всички съвети, но без всякакъв резултат. Да не ви се стори, че се отклонявам, просто искам да кажа, че въпреки съветите пак не успях да си увелича кърмата, но съм много благодарна за всичко, което ми е казала и не само на мен. И аз захранвам, но това не ме кара да се чувствам по-зле. Знаете ли колко е приятно да видите това малко човече да яде от нещата, които ядат големите / засега само сокчета, но все пак  Wink / . Да не задълбавам и аз, но не ми е приятна тази ситуация. Съвета затова е съвет - ако решиш го взимаш под внимание Naughty

Малко OFF за косата- моята сега е в разцвета си - не пада и един косъм и е по-сгъстена, а ноктите винаги са ми били меки, цепещи и чупещи се, а сега имам страхотен маникюр, какъвто никога до сега Hug


ХАЙДЕ ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ И СТИГА С ТЕЗИ ГЛУПОСТИ

# 38
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Айде сега сериозно Hug
Първо Добре дошла на новата мама и на малката Цветелина! Радвам се,че си при нас и ще си помагаме с каквото можем! Hug
Морска сирена, преди давах чайчета на Хип, анасон, лайка, копър....месех ги както дойде. Но откакто пие сокчета,Дая да не види чай. Първо опипва с езика и като усети,че е различно от сок,бута бибероната. Усеща малкия мушморок Heart Eyes
Наде, и на мен това вашето ми прилича на скок...ще мине,ако вече не е минало Whistling
galiq_82, и аз като Равиа бих те посъветвала да започнеш пюрета след 3 навършени месеца /извинявай ако вече сте ги навършили,а аз не съм видяла лентичката ти ooooh!/. Но някои мами захранват по-късно,в което също не виждам нищо лошо, така че преценявай сама Hug Но аз мисля,че щом даваш сокове,можеш да започнеш по-рано с пюретата. Аз вчера направих първите си домашни пюрета-ябълки,морков и круша. Направих голямо количество и ги замразих в бурканчета на Ганчев. Много ги харесва Дая и ми излизат направо безплатно hahaha/всичко е домашно производство/. Зеленчукови не съм започнала,може би от другия месец. Тогава може да започнем и с кашите и да се опитвам да замествам хранене /макар,че мои приятелки ми казват,че и след каша,пак търси цица бебчо/. Сладури baby_neutral Heart Eyes
Някой беше питал за колики-Слава Богу няма и следа от тях! Praynig
А косата-о,ужас! #Cussing out То всяка есен е така при мен,но сега след раждането е направо върхът. Прахосмукачката се задръства от косми. А дрешките на беба... Twisted Evil Започнах да пия Матерната, която така и не изпих по време на бременността /много повръщах от нея Sick/. Та тъй и тъй ми е в наличност,да си я изпия,да не става зян hahaha
За тази безвъглехидратната диета-нямам личен опит,защото аз никога не съм се подлагала на диети bowuu Но една моя приятелка я спазваше доста стриктно,но ефект нулев. Ама то си е до човек,трябва да се опита.
Някой беше питал как да намали снимка в Пейнт. Аз в предната тема обясних,ама не много ясно. Който иска,да ми пише на лични,ще обясня най-подробно.
Айде усмихнат ден!  bouquet

# 39
  • Мнения: 3 926
Явно дължа един последен пост. Няма да обяснявам как се чувствам. От всичко най-неприятно ми е, че сега, когато сте със съзнанието, че сте се "освободили" от мен (все едно съм робовладелец Confused ) прочитам неща, които можеха да бъдат казани много по-рано. Не мисля, че съм налагала нещо, а ако е било така моля за извинение. Мога да обясня снощното пускане на тема, но нямам желание да се оправдавам. На когото съм помогнала би могъл винаги да ме намери Simple Smile На когото съм навредила може пак да ми го каже на Лични или по телефона. Вярно е, че темата ви не е място за обсъждане на моето присъствие или отсъствие, още по-малко за спорове по въпроса. Форумът е свободно място и съжалявам, ако някой се е почувствал ограничен от мненията ми.
Това е.  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 105
10 мин стоя и се чудя какво да пиша... кой прав, кой крив.... айде да не се караме. Толкова неща преживяхме заедно   bouquet
Свързва ни най-хубавото нещо на този свят - нашите бебета. Знаете ли ако ги съберем заедно , как сладко ще си гукат и изобщо няма да им пука от нашите дразги  Joy.
Асето винаги е добре дошла , както и всички който имат мерак да пишат и споделят.
Темата обаче е редно да си я водим ние . Много благодарности на момичетата, който отделят от времето, за да се радваме на хубаво оформени темички.
Аз като кърмила само до 3ти месец, рано захранила и навсичко отгоре работеща, незнам дали изобщо ще се вместя в някой лагер, затова по-добре да не се делим. Всички сме едни готини мами и всяка прави най-доброто за детето си.
Да ви споделя, че днес една приятелка си направи тест и е бременна  Grinning. И на мен като ми стана едно хубаво и като се разплаках и я прегръщах, прегръщах... а мъжа и с нас ... милия едвам се дореди да си нацелува жената от мен  Embarassed.
За ваксината -педиатрите са длъжни да опишат партиден номер и срок на годност. За задържането на опаковката не съм сигурна. Може и pearly да е права и да става въпрос за корупция, но нали децата са по-добре с ваксината, какво значение има.
Pearly, много си веща в сферата на медицината и фармацията, информацията ти е направо от "кухнята".
ДОБРЕ ДОШЛА НА НОВАТА МАМА И МАЛКАТА И СЛАДУРАНА!
Чао и много целувки на всички

# 41
  • Мнения: 5 401
Pearly, много си веща в сферата на медицината и фармацията, информацията ти е направо от "кухнята".
newsm10

Момичета, трябва ми слинг назаем за няколко дни.. Докато съм в Ст. Загора да си нося чавето и да взема да си ушия там при една братовчедка на мъжи.  newsm78

# 42
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Здравейте мамчета. Аз съм от Августинките, но и преди ви четях. Все пак сте напред от нас и чета полезни неща. Във вашия спор няма са включвам, сам исках да споделя, че като ни биха първия Пентаксим ми направи впечатление, че сестрата прикрепи листовката на ваксината към досието на бебчо - а каква е целта? Може би при проверка това е доказателство за бита ваксина.
Лек ден на всички!

# 43
  • Мнения: 708
здравейте и от мен.честита ви нова темичка newsm20  newsm10не съм със вас от самото начало, но сега когато се престраших да се включа съм много доволна, че има със кого да споделиш и радост и болка. не знам защо трябва да се делите на лагери аз също няма да се впиша към никоя защото със първото съм кърмила до 1-месец защото се разболях и ми се пресечи кърмата. сега все още кърмя, но тя е във оскъдни количества. природата си е природа.както казва NAN всеки организъм си е за себе си. м/у другото аз съм от карлово ,но съм омъжена във ямбол.
дайте малко по-весело например моята звездичка като го храня със пюрето много обича да ми преказва и аз цялата ставам във храна.
отностно грипа моя бебчо миналия месец имаше сополи и кашлица но педито ме убеди,че не мойе да свикне със рязката промяна на времето
и ни исписа коларгол(капчици) и сиропче за кашлица на д-р Тайс
защо трябва да си копувате ваксината newsm78

# 44
  • Мнения: 708
наде ако може и нас да ни включите към вашата дружинка само ако желаете

Общи условия

Активация на акаунт