Отговори
# 60
  • Мнения: 590
и на мен ми пада косата, не много все още, но трябва да се започва с меските.НА Ева обаче и пада страшно много.Искам да попитам някой ако може да ми отговори Евето има доста мъхче по челцето и то все още не е започнало да пада.Има ли някоя мама с стакъв проблем и знаете ли нещо по въпроса.ЛЕкарката каза, че ще падне до годинка, ама няма още никакви изгледи.
А относно ваксините на нас са ни били само хепатитната. Вие какви ваксини слагахте ДТК?

# 61
  • Мнения: 326
mgizdova : ние имаме мъхче по челцето и мъничко по ушичките. Аз съм спокойна защото като се роди имаше доста по ушичките, а сега почти е паднало остава съвсем мъничко.
Сега искам и аз да се включа относно деленето: не е хубаво никак даже.
Аз съм майките, които хранят детето с АМ. Но това ме докара до депресия. По медиински причини трябваше да спра да кърмя, въпреки силното си убеждение че за детето е най-добро. Да, ама не и за моето. Направих всичко възможно да се кърмим, но като виждах кака се гърчи детенце и плаче денонощно от болки в корема се съгласих с лекарите. Не ми беше лесно плачех всяко хранене когато давах формулата, и още повече когато пиех хапчета за спиране накърма. Цеденото преди това количество още стои в хладилника и ми е жал да го изхвърля. Знаете ли колко много липсва когато не можеш да кърмиш сега съм си измислила начин да задоволявам и моята нужда и на бебчо - просто си го гушвам като за кърмене давам му залагалката и така си го приспивам понякога. И друго няма по лесно за през ноща от кърменето. Вземаш малкото съкровище при теб гушваш го и то си хапва а ти си спинкаш. А сега ставаш бебо плаче че е гладен а ти се луташ като заблуден, че много ти се спи сипваш вода, проверчваш дали е с подходяща температура броиш лъжици и после сядаш да го ханиш, а детето се е изнервило и разсънило. Така, че не бива да се обвиняват майките които хранят с формула. Лесно им е през деня че могат на всеки да оставят детенце или да го нахранят на всякъде ( при наличие на термос), но си има и доста недостатъци. Затома мили Юлски мами нека не се делим, а напротив грижите и радостите около нашите сладкиши нека ни обединяват. Аз лично ви обичам всички и ви чета с удоволствие, а изводите си остават за мен.
Много целувки и безревлива нощ. Hug Hug

# 62
  • Мнения: 1 440
Мили мами, не можах да повярвам как за няколко часа стана такава бъркотия  ooooh! Личното ми мнение е че всеки чете каквото го интересува  Peace Това му е хубавото на форума, че 100 мами имат 100 различни деца със 100 различни предпочитания и проблеми и всички са свободни да казват каквото мислят... Не ни ли стигат главоболията и нервите, с които се сблъскваме ден след ден  newsm78 Нака да сме малко по-толерантни към самите себе си! Нали сега отглеждаме слънцата на новото поколение  Hug Обичам и разбирам всички ви!!!

# 63
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Много се чудих дали да пейстна личното до Асинка  newsm78, но пък що не.
Всички изразихте мнение и неудоволствието си от това,че тя нямало да влиза повече.
  Е , това е моето мнение за случилото се.
  " Здравей. Дали ще се сърдиш или не, си е твое право. Избрала си това, ОК, печелиш девиденти - момичетата от темата са те обявили за светица!
  Както и да е, не искам да коментирам това. По скоро исках да споделя мнението си, както си ни поканила - и феновете си и тия,които не сме от фенклуба.
  Да, аз също съм се възплозвала от съветите ти, за което ти благодаря, но форумите в бг-мама са за това- да си помагаме взаимно, кой с каквото може, като се спазва добрия тон и да не вменяваш чуство за вина или малоценност у тия,които не могат да постигнат нещо, поради различната си природа или други причини.
  Снощи, по малките часове като влезнах във форума и просто изумях!  #Crazy  Момичето, мисля беше америе, беше отправило въпрос към теб newsm78 за това как да дава каша, тъй като педиатърката й е пропуснала да и каже подробностите. Явно не е знаела, че ти си фен на късното захранване и това да даваш каша в 2-3 месец си е направо за   #2gunfire в по-мека форма.
  Честно, много се издразних, поради няколко причини.
1. Ако искаш наистина да бъдеш полезна, каквато е и целта ти, предполагам, просто отговори на момичето. Ти просто я остави без отговор.С изключение на:, "би ли приела съвета да изчакаш?" 
  2. Не ми се рови в темите от юли до сега, а и не ми се издребнява, за да посочвам, колко пъти си изтъквала как и до сега Сияна е на кърма и колко трудности ти е коствало това. Ок!Поздравления! Това е твоя избор, казва се един път за информация и толкова.
  3. За теб проблемите се решават с кърмене. Некърмените бебета страдат от какво ли не, ранното захранване води до какви ли не заболявания и т.н.
 Е, да, ама не! И най-вече от къде черпиш тази умопомрачителна информация? От собствен опит ли? Ами, огледай профилите на майчетата и ще видиш, че има и майки, които са отгледали по 2 и 3 деца и те си мисля,че ще поназнайват малко повече от практична гледна точка.
  4. Последното  ,което просто ме "взриви" беше новата тема, стратирана от Асинка.! #Crazy #Crazy
Извинявай, скъпа, Асе, но от"Отчетна тема на юлки 2006" се превърна в "Отчетна тема на фенклуба на Асинка" .Приемам , че искаш да помагаш и да си полезна, но там, където търсят помощта ти. В противен случай- оставям те, ти да дадеш определение на ситуацията.
   Реакцията ми на това, може и да беше детинска, но определено беше продиктувана от силни емоции- просто изтрих снимките на детето си от албума. Едва ли на някой, а и на теб би му пукало. Не го правя и с цел, да провокирам конфликти и разделение сред момичетата.  Откровено - не исках да фигурираме със снимков материал  в тази тема. Сори, но ми изглеждаше твърде собственически от твоя страна.
  Е, сега смятам, имаш достатъчно повод да ми се обидиш и да се сърдиш, но  държа да кажа мнението си! Благодаря, за търпението , с което изчете по-горе написаното.
  Наталия"
 

# 64
  • Мнения: 359
И Цвети има мъхче по челцето и по ушенцата. Като се роди беше доста повече така че не се притеснявам рано или късно ще се махнат.

# 65
  • Мнения: 1 193
Да се включа и аз малко късничко. Искам да внеса едно пояснение- Ася ми отговори на въпроса за кашата, но на лични   bouquet. Ако заради моето питане е станал целия проблем, сори ама нали затова се ровя из нета. Твърдо съм заявила, че това дете ще си го отгледам сама( без помощ от роднинското тяло) и се допитвам единственно до момичетата от форума. Исках просто да чуя няколко мнения защото както прочетох в предишните теми някои от вас са решили да захранват рано като мен. Въпросът ми беше към Ася защото всички се допитват до нея.Нямам намерение да обиждам някого или да се деля. Радвам се, че съм включена в Юлките 2006  Embarassed Това е.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 230
Маската на Деси за Дълга и Гъста коса:
2 суп.л. тривитаминол
1 суп.л мас
1 суп.л ракия
1 суп.л оцет
2-3 капки газ.
Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави кисело мляко, мед или жълтък.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 230
А и ето още нещо, на което попаднах
КОСОПАД

# 68
  • Мнения: 166
Добро утро,
Амери, още вчера рано сутинта започнах да ти пиша за кашата, но в онази тема започната от Асето. Понеже и аз съм се интересувала за това разбрах, че каша се дава на мястото на следобедното пюре.Хубаво е да е безмлечна и безглутенова като за начало.
И аз започвам да давам плодово пюре по 2-3 лъжички сутрин и следобед.Толкова за сега:)
целувки на всички Hug
http://www.saintsofia.com/imunizations.html
това е за имунизациите, някой питаше за хепатитната

# 69
  • Мнения: 359
Добро утро и аз да се включа при ранобудните. Кашата се дава като следобедна закуска като някои майки практикуват следното второ хранене за деня зел.пюре а слетобед 1/2 плодово с половин порция каша (плодова каша сигурно е по-хубава на вкус и по-полезна) аз още не смятам да захранвам но доста се порових и така смятам да я правя по-нататък.
П.П. Много мило ми стана като видях снимката и данните на Цвети smile3503

# 70
  • Мнения: 277
Добро утро и от мен!  bouquet
Направо не е за вярване, но за пръв път от дъъълго време насам си пия кафенцето пред компа, след като съм цункала слънцето си за "Лека работа днес!", а малката е нахранена, пампо-подменена и щастливо заспала. Еееех, блаженство, блаженство... Колко ли време имам? newsm78

Иначе и ние сме с мъхче по челцето, край ушичките и... Confused... малко над дупето, край опашната кост. И аз все чакам, чакам да опада, обаче - тц... Шегувам се, че тоз ген й е от тати и затова е "косматко на татко"  Mr. Green

Шугър, не съм се засегнала, обаче малко съм оперирана от умения да се шегувам и хич не ми се получава, та може и някакво недоразумение лесно да се спретне... Ама на кой му пука, нали си се обичаме...както мисля вече всички се разбрахме... Hug

В тоя ред на мисли, всяко зло за добро. Цялата тая история с делене, пилене, милене... фенклубове, светци, светици, ала-бала... ни напомни едно - преживяхме (буквално) цяла година  заедно - с радостите си, с проблемите си...и вече щем-не щем сме емоционално свързани.... и дори и да не го наречем обич, пак е нещо специлано, ценно е и си струва да си го пазим. Щастлива съм, че поне около една такава теза всички ОЧЕВИДНО се обединихме. Пийс, плийз.... Praynig

Ей, кратко ми беше блаженството...хленчим...  Confused Мислех да ви пиша "как забременях и как му казах, че ще става тати", ноооо друг път.

Слънчев, позитивен и усмихнат ден! И дано дискусиите днес се завъртят около по-приятни неща! Амин!

 Hug Hug Hug

# 71
  • Мнения: 150
Добро и от мен!

За спора, който се е случил докато ме нямаше - на Асинка съветита много са ми помогнали и определено ще ми липсват, ако тя реши повече да не пише, добре, че има ЛС. Това е от мен. Hug

Делфинче виждам, че никой не е отговорил на въпроса ти за повръщането. Ема също повръща почти след всяко хранене. Ето няколко извода и отговора, до които стигнах и с помощта на доки:
  1. Ема е много лакома, суче много интензивно, но гълта много въздух.
  2. Вдигам я да се уригне периодично, но тя изпада буквално в истерия и я връщам на гърдата, от което следва - мощно уригване и връщане в края.
  3. Редовно явно преяжда - това каза по телефона и гастроентериологът, с който се чух вчера. За мое успокоение ще я водя на гастро в понеделник (това беше неговото предложение).
  4. Ема е изключително весело дете, но понякога това връщане я изнервя, явно от соковете, които излизат с млякото.
  5. Докато се смее и връща, защото е много активна - непрекъсното маха сръце, крака - мирна не седи и секунда - това също допринася за връщането.

Това са моите наблюдения, надявам се да се окаже, че наистина са гореизбоените неща, а не сериозен проблем!

# 72
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Леле, не мога да повярвам #Crazy
Извинете ме много обаче много грозно от страна на някой хора се получи! Напълно подкрепям постингите на Синеочка и съм съгласна с нея! Другото което е тук никой никого не е обявил за светица, нито пък това е фен клуб на някого! Naughty За мен Асето може и да е попрекалявала понякога с това на което държи, но не трябва да се отнасяте така към нея! Ами естествено че няма да пише повече- аз да съм не бих ви погледнала вече! Много пъти съм задавала въпроси и единствено Асето ми е отговаряла, макар и вие да сте могли, защото има една тенденция в нашата тема- вие си питайте каквото ви интересува, но аз имам да се хваля или оплаквам и не мога да се занимавм с вашите въпроси, защото много пъти по някой прост въпрос никой не се е включвал, а всеки си пише неговите работи! На мен Асето ми е помагала и се радвам, че беше покрай нас!   bouquet Въобще не се имам за много знаеща и умееща, макар че са минали 3 месеца от раждането! Беше ви добре, когато имахте нужда от нея, а сега какво- вече сме много знаещи и майната и, нямаме нужда от нея!
Естествено че всеки сам решава как да си гледа детето, но като толкова ви е дразнила защо просто не подминавахте нейните постинги без да ги четете или път да и бяхте намекнали по-тактично, а не да я оплювате пред толкова хора!
Сори че беше дълго, но мога и още......
Съжалявам, че така се развиха нещата и от толкова задружна дружинка се превърнахме в два отбора по думите на някой хора!
Абе ваша си работа който иска да си дава пюрета, сокчета, ако щете и пържоли давайте,но не се отнасяйте така с хората! Заприличахте на освирепели вълци- един я нападна и другите не можаха да се сдържат!
Това е от мен и ако забелязвате не се включвам напоследък в темите ( и не само аз)- защо ли е така  newsm78
Асе, макар и понякога да си прекалявала съм ти благодарна че винаги си била тук, а не като много други   bouquet

# 73
  • Мнения: 150
От няколко дни забелязах, че почва да ми капе косата, а снощи в банята стана  ooooh!. Купих си Мерц ипочвам да пия. Днес ще ходя и на фризьор да я подреже малко. За тези, които имат време за маски и други мазила - купите си хининова вода и втривайте в корените. Действа добре и за растежа.

# 74
  • Мнения: 1 975
ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

За мъхчето и Дени имаше по челцето и по ушенцата, но сега й остана само малко по ушенцата, не се притеснявайте с времето целия ще опада.

Да ви кажа една страхотна маска за коса, изпробвана е с доказан ефект:
1 с.л. мед
1 с.л. коняк
1 с.л. зехтин
1 жълтък
3-4 капки витамин D /аз взимах Деавит/, но в общи линии колкото повече, толкова по-добре


Общи условия

Активация на акаунт