Августинки 2021 - Тема 5 💙💜

  • 29 602
  • 788
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Скрит текст:
❣  ДОБРЕ ДОШЛИ ❣



👼🤰 НАШИТЕ АВГУСТИНКИ🤰👼

🤰 Freya07 👼01.08 💙 момче 📍 гр.Варна
🤰 Mom_1 👼 01.08 💙 момче 📍 гр.София
🤰 Xristy 👼01.08 💙 момче 📍 гр.Бургас
🤰 Bezkrainost 👼02.08 💙 момче 📍 Бургас
🤰 Boymama 👼03.08
🤰 Ambrosia 👼04.08 💜 момиче
🤰 AnnaSto20 👼06.08 📍 Благоевград
🤰 Bubina82 👼06.08 💙 момче 📍 Дъблин
🤰 Jupitera 👼08.08 💙 момче 📍 гр.Стара Загора
🤰 Buhta 👼09.08 💜 момиче📍 гр.Варна
🤰 Malko_Slance 👼10.08 💙 момче 📍 гр.София
🤰maronia 👼10.08 💙 момче 📍 гр.Хасково
🤰 PaolinaYotova 👼11.08 📍 гр.София
🤰 dani_vnv 👼15.08 💙 момче
🤰 Wanderer in Life 👼15.08 📍 гр.София
🤰 LilliP 👼16.08 📍 гр.Пловдив
🤰 Tinkii_Winki 👼22.08 💜 момиче 📍 гр.Пловдив
🤰 RosieAngel 👼22.08 💜 момиче 📍 САЩ
🤰 bamboo.ag 👼23.08 💙 момче 📍 гр.София
🤰 Ashira 👼24.08 💙 момче📍 гр.София
🤰 Simba# 👼25.08 💜 момиче📍 гр.Варна
🤰 MeliSSaAa 👼29.08 💜 момиче📍 гр.Плевен
🤰 Snowdrops 👼29.08 💙момче
🤰 hetera 👼31.08  💜 момиче📍 гр.София
15/08 момче 💙 Варна

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 13:14 от AnMary

# 16
  • Мнения: X
Аз също все още не знам кога ще бъде секциото   но 30.06 съм на преглед и отново ще попитам , последния път ми каза края на август , аз съм с термин 02.09. Относно помпите на мен моя близка ми даде ръчна на Авент , но още се чудя дали да я ползвам или да си взема нова. Към вече раждалите мами - кога трябва за започна да мажа зърната си с крем за зърна ?

С каква цел да ги мажеш ?

# 17
  • Мнения: 311
Забелязах , че от извество време са станали много чувствителни , дори от допира на сутиен или тениска изпитвам болки , не знам дали кремът няма да ме облекчи .
Аз също все още не знам кога ще бъде секциото   но 30.06 съм на преглед и отново ще попитам , последния път ми каза края на август , аз съм с термин 02.09. Относно помпите на мен моя близка ми даде ръчна на Авент , но още се чудя дали да я ползвам или да си взема нова. Към вече раждалите мами - кога трябва за започна да мажа зърната си с крем за зърна ?

С каква цел да ги мажеш ?

# 18
  • Мнения: 1 221
Зърната се мажат, ако са разранени, напукани. Иначе няма смисъл. В трети триместър си, сега е пика на хормона Пролактин и е нормално да са чувствителни зърната. Просто на някои хора са по-чувствителни от тези на други.
Иначе кремът за зърна е, за да не се изсушават при кърмене и да се разранят. Надали ще те облекчи в момента след като нямаш проблеми със самата кожа.

# 19
  • Мнения: 311
Благодаря ти , първа бременност ми е и не съм наясно , значи няма да бързам да купувам докато не започна багажа за болницата.
Зърната се мажат, ако са разранени, напукани. Иначе няма смисъл. В трети триместър си, сега е пика на хормона Пролактин и е нормално да са чувствителни зърната. Просто на някои хора са по-чувствителни от тези на други.
Иначе кремът за зърна е, за да не се изсушават при кърмене и да се разранят. Надали ще те облекчи в момента след като нямаш проблеми със самата кожа.

# 20
  • Мнения: 1 221
И на мен ми е първа, но гледам доста видеа с акушерки и често им задават въпроса с мазането на зърната. Винаги казват, че преди самото раждане не се мажат зърната, освен, ако кожата не се е разранила от разтягането.
Иначе за багажа за болницата обезателно си вземи.

# 21
  • Мнения: 290
Благодаря за хубавата темичка. Тъкмо мислех, че ни е малък списъкът с бъдещи мами и гледам, че още момичета се записват! ♥️ Моят официален термин се оказа 25.08, но и така да остане не е проблем. Още малко и ще започнат да се появяват първите бебчета в темата (без да бързат, разбира се!). 🥰
По въпроса със зърната, при мен от 5ти месец някъде се образуват по тях твърди корички, които не съм третирала по никакъв начин, но мисля да започна да мажа с някакъв крем (имам на лансинох), за да омекнат и изчезнат до раждането по възможност..
Аз си взех ръчна помпа на Авент и още 3 шишенца като за начало. Не знам дали е най-удобно и правилно, но от сега съм се настроила, че няма да кърмя само и единствено от гърда. Иска ми се да мога да се изцеждам и да разполагам с кърма за моментите, в които не сме вкъщи или се наложи да оставя бебето с някой за кратко. Не бих се чувствала комфортно да кърмя на открито.. ще видим като се появи бебето дали разсъждавам правилно 😂
Вие на какъв етап започнахте да обсъждате раждането с АГ? Вече минавам 30г.с. и все още и дума не е ставала за раждане.. дали е рано още наистина? В 32г.с съм на преглед и със сигурност ще настоявам да го обсъдим.

# 22
  • София
  • Мнения: 374
И аз нямам дата за секцио, не сме го обсъждали засега. За съжаление се налага да сменя болницата и лекаря (Надежда) защото съм изключително недоволна от ЖК, кратките претупани прегледи, липса на връзка с прехваления доктор, дублиран график, неадекватна терапия и т.н.въпреки че имам платен пакет за ЖК. Успях да се включа в графика на Токуда, и въпреки, че са доста натоварени, лекарката ми отдели достатъчно време и отговори на всичките ми въпроси.
За помпата на Медела, и на мен приятелка ми даде електрическа Суинг, като за нея си купих само нови фунии, 2 в кутия, с размери S, M, L, в зависимост от размера на зърното ви.
Ех, и аз не мога да повярвам, че влизам в 8ми месец, спането е в почти седнала позиция, и почти никакво го няма 😉 корема ми върви остър напред и кожата отпред на пъпа е толкова разтегната, че боли и смъди, едва понасям дреха отгоре. Досега мажех с крема на Мустела, но добавих и олио на Палмърс с кососово масло, а вечер мажа тъми-бътър маслото им, по-добре съм.
За дрешки още се колебая, ще е топло вероятно, май само бодита от био-памук ще взема, няколко с къс и с дълъг ръкав. Готовите комплекти за кошара са с едни тежки завивки, та мисля само чаршафчета или пелени за завиване да търся.
Да, и малко по малко май трябва да готвим багажа...
Не съм вземала и сутиени за кърмене.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, наистина не остана, още малко и започва бебевалежа, е аз ще съм от послендите, но ще ви се радвам.
С моя лекар  началото на юни коментирахме каза ориентировачно 20.08. плюс минус няколко дни. Началото на юли съм на консултация и се надявам вече да има яснота и да ми каже дата, но и да не, нали горе долу го знам. По-важно ми е да ми каже кога ще започнем с тоновете и ппдробности околомппдготовката за секципто, защото излиза в отпуск за месец до началото на август.
Тинки Уинки, да ти кажа, че навън няма как да даваш изцедена кърма. Тя трябва да е на хладно, а преди да я дадеш на бебо да се стопли, т. е. ще можеш да даваш ако си я носиш в хладилна чанта и имаш къде да я стоплиш преди това. Спорвд мен е излишна гимнастика и ще свикнеш да кърмиш навън. Ако се притесняваш замяташ една пелена и готово. А и има супер сутиени за кърмене и блузи, че и рокли дори, с които курмиш и нищо не се вижда. Но има време, ще видиш как ти е удобно и кое те кара да се чустваш ок. Иначе аз на моите не съм им давала никога от шише и съответно не съм ги оставяла за много време, защото категорично плюеха и не искаха шишета, а само гърда. Но не ми беше драма. Бяхме си просто винаги заедно и не съжалявам, не знам дали ендопринесло, но и до днес имаме много силна връзка дори и със сина ми, който вече е на 12г.
Пу пу дано е все така, че много ме е страх от тоя пубертет. Нали знаете малки деца, малки ядове... 😁

# 24
  • Мнения: 600
Аз за раждането само си подпитвам доколко стои естественото като опция, защото ме бяха наплашили в началото със задължително секцио. Ще почна да чета и за естественото вече Simple Smile
Иначе е нормално, че докторите не могат да определят дата за след 2 месеца. Особено август е някакъв отпускарски месец...може да си планират отпуска 😁

# 25
  • Мнения: 1 757
Благодаря за темата.Моят термин е 16.08, но тези дни съм на очен лекар и ще видим как ще раждам.

# 26
  • Мнения: 1 260
Момичета, дотолкова свикнах да спя настрани с голямата възглавница между краката,че сега се чудя как ще спя в болницата без нея. Знаете ли дали се спи по гръб след раждането?

А как Ви се отразяват жегите?

# 27
  • Мнения: 1 221
Блазя ти, на мен ми се спи та две не виждам, но ме болят ставите на таза и тази нощ се събуждам на 40 Мин да обикалям стаята. Даже две нощи подред мисля, че заспивам за секунди на тоалетната чиния. А през деня като ми се запуши носа и няма заспиване. И не е като да си кажа, че като се роди ще се наспя.

# 28
  • Harmonia Mundi
  • Мнения: 28
Привет,
Включвам се и аз, Симба можеш да ми добавиш термин 10.08,  момиче - гр. София.
Вече съм в 33 г.с., моето АГ е хиперспоко, вървят нещата към естествено раждане и се надявам така да си останат до края. Ще ми е за първи път.

# 29
  • София
  • Мнения: 374
И при мен сън почти няма, ако успея да заспя е за кратко и накъдето и да се завъртя място не мога да си намеря, настрани сякаш корема ми се изсипва, подпирам под него една малка възглавничка, боли ме от разпъването, като се изправя пък болката я ниско долу сякаш бебето е точно върху пик.мехур...едва ходя. От вчера сме пуснали всички климатици и е добре, детето обаче изпуква от жега в училище, следобед ги пускат да играят навън в най-топлото, днес го взех по-рано, защото ми дожаля.
В четвъртък съм на преглед и го чакам с нетърпение. Как ще се издържи още 2 месеца незнам, имам чувствоно, че всеки момент ще родя, толкова ми тежи вече и корема ми е огромен

Общи условия

Активация на акаунт