Унищожен фимбриален апарат? Какво следва?

  • 882
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
Правена ми е лапароскопска операция, след която ми е унищожен фимбриалния апарат. Ако някой е имал този проблем, моля да сподели какво следва, ако искам да забременея? Какви изследвания или прегледи се правят?

# 1
  • Мнения: 15 356
Отидете при репродуктивен специалист.Практически е невъзможно без фимбриален апарат.

# 2
  • Мнения: X
Никоя от вас ли не е имала такъв проблем и не желае ли да сподели своя опит. Просто искам да бъда подготвена какво следва...

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 20:10 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 15 356
Вероятно следва инвитро.Бяхте ли при репродуктивен?

# 4
  • Мнения: X
След като се интересувам от подобни случай е явно, че не съм ходила. Но дори и да отида, съдейки по околните тук и аз няма да споделя опита си в този форум... Тук се коментират всевъзможни проблеми срамни или не, а за едно инвитро никой няма да каже и дума...

# 5
  • Мнения: 15 356
Какво им е на околните?
Не губете време,с се посъветвайте с репродуктивен лекар.Занесете му запис с лапароскопията си,всико каквото иматени той ще ви насочи.Аз съм с тубарен фактор и имам дете от първо инвитро.

# 6
  • Мнения: X
За инвитрото искам да ви питам дали се финансира или си го заплатим сами?

# 7
  • Мнения: 15 356
Няма да го плащате.
Влезте в сайта на ЦАР ,там пише какво финансира фонда .

# 8
  • Мнения: 4 844
Във форума има стотици теми относно инвитро, много е коментирано. Не знам защо решихте, че никой дума не казва.

# 9
  • Мнения: X
Въпросът не ми е за инвитрото, а какво се прави преди това, но както и да е...

# 10
  • Мнения: 15 356
Първо се намира лекар,както няколко пъти го писах.Той ви изготвя становище,пращат ви документи към ЦАР,вие чакате.Одобрявят ви и на втория ден от МЦ отивате на преглед,връчват ви инжекции и ви казват кога да отидете пак.Това е.
Преди инвитрото си живейте живота,радвайте се на лятото и това е.

# 11
  • Мнения: X
Благодаря за изчерпателния отговор, не беше толкова трудно да обясните с две думи. За това, което съм питала не е писано във форума, а за инвитро-темите са прекалено стари. Просто не можах да повярвам, че толкова хора са видели темата, а никой няма идея или не иска да помогне...

# 12
  • Мнения: 15 356
Предстои ми инвитро /икси се казва темата и е мега активна ,пишат страшно много хора.

# 13
  • Мнения: X
Благодаря отново, там ще си задам въпросите 😊

Общи условия

Активация на акаунт