МНОГОДЕТНИ МАМИ № 72

  • 34 374
  • 394
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 10 367
Мен вече като ме питат от един баща ли са отговарям - Един господ знае. Невероятни погледи получавам, но обикновено не смеят да задават повече въпроси. 😂

Иначе всичкощи близки, колеги и познати ни се радват. Поне пред нас де. Не съм чула до сега някой да коментира нещо в негативен аспект. Дори  няколко по-възрастни познати, които вече са баби ми казаха, че съжаляват, че са останали само с по 2 деца.

# 91
  • Мнения: X
😂😂😂😂
Това е отговор на въпрос!
Благодаря, ще го използвам! ❤️

# 92
  • Мнения: 1 645
Мери,при нас бе същото, само, че със всекър ми. Той разбра седмици преди да почине. Отиде си той, а дойде мъничката ми.

# 93
  • Мнения: 3 597
Жана , вече няколко такива истории научавам и явно има някаква връзка .

И мен постоянно ме питат от един баща ли са и първите две еднакви ли бяха … и като им кажа , че са от един баща и първите две са различни - голямо чудене настъпва , защо тогава ми е трето дете 😁

Миналата седмица в парка ме видя една от лелите от ДГ на големите и направо се стъписа 😄 Ама това бебе на кой е , ваше ли е , ама не е на дъщеря ти нали ,тя е малка 😆 Ами наше си е казвам , не е внуче / добре , че не е на 35 да съм баба / 😁 и последва вече редовната фраза при нас , ама той е целия на батко си , като близнаци са … и е така де , каката ни е различна , но баткото и малкия са 99 % еднакви .
Та , стресирам си аз редовно познати по улиците 😄

# 94
  • Мнения: 1 429
Скоро много ме заболя от реакцията на най- близката ми приятелка. Споделих и че искам още едно бебе ( т.е. пето, на 41 г. съм, най - малкия стана на 2 г. септември, последните три са ми породени)и....запали тя моторетката, дори не разбрах защо толкова много се ядоса. "Ти луда ли си, ти баба ли ще си на това дете, докога ще раждаш, четири са ти достатъчни". И върхът беше, когато едва ли не каза, че имам психични отклонения, щом искам още едно дете. За протокола, тя е и ще остане с едно дете. Много ме заболя, наистина, стана ми толкова обидно. По принцип всички около нас ни се радват, а от приятелки на майка ми постоянно получавам похвали, че съм много силна жена, че си гледам децата чудесно и какви ли не ( аз мразя комплименти, а и не мисля, че правя кой знае какво геройство, гледайки си децата). Обаче има и разни сеирджии, които все питат, няма ли да има още едно, съответно съпругът ми отговаря, че ще има, ама малко почивка сме си дали.
А аз наистина много искам още едно, обаче....незнам, тази година ще навърша 42 г. и може би възрастта е това, което най- вече ме спира. Моето първото е само мое, няма баща, трите малки са от съпругът ми, планирани са. Много ми липсва това, да се изненадам, че съм бременна, да е неочаквано. А и съм сигурна, че близките ми, никой, абсолютно никой няма да се зарадва, ако забременея, независимо, че сами си гледаме децата.

# 95
  • Мнения: 4 276
При мен се появи една позната, която 9 година не се бе сетила за мен, а сега роди на почти 40 първо и реши, че съм човекът с три деца дето ще и дава наставления, един вид с опит.Беше отсвиркана бързо, защото не искам да ме асоциират с многодетна майка, имам и други роли и ми е крайно обидно да ме търсят, защото съм с три деца.Аз си мисля, че всеки сам си решава колко деца ще има, няма да им ги гледам аз и не се изказвам неподготвена по въпроса.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 373
Улавям, че много хора гледат на мен със съжаление. Постоянно ми предлагат помощ и всеки път едно жално и снизходително ме питат "Как сте вие?".
malinkap, на мен пък ми липсва да споделям с някого "опита" си, не че съм успешна, не съм, но бих се поласкала. Уви, никой не се допитва до мен. Чакам с нетърпение да стана леля някой ден.
А агресивната реакция към renidimovaми звучи някак си като завист - "Как смееш да мечтаеш за пето, когато аз едвам се оправям с едно!".

# 97
  • Мнения: 1 694
Този въпрос дали са от един баща пък какво значи- че няма мъж дето да поиска 3 деца ли? На моят значи нещо му има, че ги поиска хахах. На мен пък са ми странни хората, които отглеждат само едно дете, все едно целенасочено отглеждат егоистче. Но няма да тръгна да ги критикувам за това и да ги гледам особено. Всеки сам оценява за себе си кои неща му доставят щастие и има право да си ги търси- за някои са скъпи телефони и техники, за други са купони и кръчми, за трети са децата Simple Smile

# 98
  • Мнения: 3 597
Аз от гледната точка на само дете мога да кажа , че никога не съм била егоист , защото съм възпитавана по-строго от майка ми . Обичана да , но не и лигавена . Но за мен , решението да останеш с едно дете се отразява на по-късен етап в живота . Докато детето е малко и родителите са млади е лесно … но , когато дойдат трудните моменти , е друго . Ето мен за пример … нямаш на кого да се опреш … майка ми остана сама и сега няма на кой друг да разчита освен на мен , а аз съм с бебе и няма как да огрея навсякъде … Та , къде , къде по-кофти последствия има от това да отгледаш егоист .

За ситуацията на РениДимова , не знам дали е от завист … реално много хора мислят така - лудост , цигания , лишения едва ли не . Има си тесногръди и винаги ще ги има .

И на нас много ни се радват и ме поздравяват , но кой знае зад гърба ни , а и като се случи на тях , масово избират да не раждат повече .

# 99
  • Мнения: 1 694
И аз съм единствено дете и съм противоположното на егоист, но възпитанието, възгледите и животът като цяло навремето (когато ние сме порастнали) са тотално различни от сегашните. Смело мога да кажа, че всички единични деца, които познавам, имат доза егоизъм в себе си. Разбира се е и индивидуална черта, но определено за мен израстването сама без братя и сестри е имало само негативен характер

# 100
  • Мнения: X
Всеки е свободен да има колкото си деца пожелае, но наистина е много грозно и много обидно, когато "приятелка" ти говори така.. При мен също се случи подобна ситуация.Дори наскоро се чухме на видео връзка с жената и тя ми каза, ако може да се обадя в друго време, когато всичките тия деца ги няма (училище или спят) за да може да се чуем "нормално"
При мен специално #3 беше грандиозна сензация, която ме изпокара с доста хора 😱
С майка ми се чуваме 1 път на 3-4 месеца!
#3 го е виждала 2 пъти за по 10-15 минути (малкия вече е на 1,6 г.)
Чувам, че зад гърба ми (казала на сестра ми) се говори, че това нямало да ми е последната бременност и едва ли не ги раждам за да не работя😱😧 и това е обида от собствената ти майка! Еми да си живеят живота!
Хора, наистина не мога да разбера, защо многодетно семейство се гледат като "съсипан" живот и "горките" хора? Извинете ме, че си излях душата и ви натоварвам, но наистина обожавам децата си и не мога да приема, че трябва да се срамувам, че ги имам. ❤️

# 101
  • Мнения: 3 597
Milk , Съгласна съм , то сегашното е малко сложна тема и въпрос на възгледи . На никой не можеш да кажеш как трябва да се възпитава дете според теб , а понякога ми се иска 😬 имам една приятелка с момче на почти 5 и момиче на 1 и 4 …. Момченцето е много лигаво , пищи за всичко и постоянно , не играе с другите деца , за да не си дели играчките . Всички ги избягват , защото е и агресивен , ако някой му пипне играчката . Сестричката вече иска да си играе с него , но , за да има мир , майката го кара да се отделя сам . Надявам се като е вече батко , с времето да се научи да не е егоист .

Мама Наси , грозно е наистина и боли от близки хора . Но както казваш , да си живеят живота . Едно дете трябва да сплоти семейството , не да е повод за подигравки . Но , тя губи …
Моята майка също е на мнение , че 3 деца е лудост … но сега е много щастлива , че малкия го има . В началото , когато с мм заговорихме за трето , много се притеснявах от мнението на близките и околните , беше важно за мен майка ми да ме подкрепи , но после осъзнах , че нейния приоритет е бил работата , за това е останала и само с едно … и съответно няма да ме разбере .

Сега вече това не е важно , важно е да сме здрави и щастливи ние … всеки е свободен да мисли каквото иска . Даже не се впечатлявам вече . Simple Smile

# 102
  • Мнения: 4 276
Ако пък можеш да си го позволиш да не работиш, какъв проблем  има?Няма да заемаш място на човек, който има нужда от тези пари. Не мога да разбера такива коментари от роднини и то.

# 103
  • Мнения: 1 176
Следя ви от известно време, имам 2 каки - на 6 и на 8 години и едномесечна трета принцеса, от скоро съм в клуба на майките с повече деца. Толкова е хубаво, че ако се организираме и се справяме добре с трите сигурно ще помислим и за още 🤣 на 37 съм и не е като да има много време, но поне си го мечтая 😃

И, да, както разказвате, най-честия въпрос през бременността беше дали е станало случайно. Всъщност никой от хората, извън най-близкия кръг, не е помислил, че е желано бебче.

Каките са очаровани от бебето и са много внимателни и помагащи Simple Smile

# 104
  • София
  • Мнения: 1 541
Здравейте. Аз също през бременността с третото чувах въпросите - "Планирано ли беше?" и "А другите две като са различни полове, защо ви е трето?". Роднините обаче реагираха добре. Майка ми се притесни по-скоро като й казах за второто и за него не реагира добре, понеже децата са със секцио, а забременях (съвсем планирано) когато първото беше на 11м и според нея, това беше лошо за моето здраве. Явно си е мислила, че ще ми се случи нещо, но всичко си беше наред. А третото беше 4 години след второто и някак не го приеха като много рисково за мен Simple Smile
На глупавите въпроси от познати и непознати не се впечатлявах много. Болно ми стана обаче от реакцията на един напълно непознат мъж (видима възраст околл 60-65), когото помолихме да ни снима (бяхме на почивка). След като ни снима попита - "А тия деца всичките ли са ваши?" (Имаме само 3). И като му отговорих с усмивка положително, той направи ужасяваща физиономия на отвращение и побърза да се махне от нас като каза " Божеее, Господи, ужас". Това ми се е запрчатало силно в съзнанието, защото не ми се беше случвало дотогава. Вероятно ще го помня цял живот. Какво ужасно има в 3 малки дечица, добре облечени, очивидно обичани и не лишени от внимание и любов от двамата си родители, така и не разбрах Sad

Общи условия

Активация на акаунт