Редно ли е учителят да постъпва така?

  • 6 257
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 280
Значи си умно момиче, което ме навежда на мисълта че ниските ти оценки са заради отсъствия. Ако това е причината, не очаквай много симпатии от учители, като не им уважаваш предмета и те няма да те уважават. Казвам го защото аз бях такъв ученик и имах подобни ситуации.
Сега вече кое колко е честно е друг въпрос. Не знам каква е ситуацията при теб, но обикновено като всички други са виновни на някой, нещо се премълчава.

Била съм във всеки час ....но не съм особено прилежна

# 46
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
Значи си умно момиче, което ме навежда на мисълта че ниските ти оценки са заради отсъствия. Ако това е причината, не очаквай много симпатии от учители, като не им уважаваш предмета и те няма да те уважават. Казвам го защото аз бях такъв ученик и имах подобни ситуации.
Сега вече кое колко е честно е друг въпрос. Не знам каква е ситуацията при теб, но обикновено като всички други са виновни на някой, нещо се премълчава.
Еми, при мен беше подобна ситуация преди много години. Отличничка, без отсъствия и т.н., но не отговорих на критериите за услуги и подаръци. И стана нейната дума, че не съм за 6-ца, с/у моята. Подадох си молба за комисия (тогава така се казваше), явих си се като пич и си изкарах 6-ца. Завърших с пълна 6-ца и влязох в езикова гимназия с бал 23.50 (при макс. бал 24).

т.е. горният извод не е много правилен.

# 47
  • Мнения: 3 308
За това казах обикновено, не винаги. Ясно ми е че има изключения.
Да не си особено прилежен не е основателна причина за оценки 3 през цялата година. Вече зависи какво точно има предвид под "прилежна". Ако смяташ че си ощетена има към кого да се обърнеш, говори първо с родителите си, но бъди сигурна че им казваш цялата истина.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом не си била особено прилежна какво очакваш? Сигурно да ти подари шестицата като награда за мързел?

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А по математика и БЕЛ какво стана? Как са точките там?

# 50
  • Мнения: 280
А по математика и БЕЛ какво стана? Как са точките там?

по бел 45,5 от 50
по мат не се справих отлично, защото не ми се отдава, иначе там където мога съм отлична

# 51
  • Мнения: 774
По БЕЛ и Математика за 10кл.НВО не са ли по 100 максимално?

# 52
  • Мнения: 6 587
Не, за НВО 10 - ти клас са 50.

# 53
  • Мнения: 1 408
    mimi,
Не знам какво се правят на ощипани госпожици тези, които ти отговарят на 4 страници! Учителите са и винаги са били пристрастни! Аз съм била пълен зубър, на всяко контролно 6, давам да препише на приятелка, на нея 3 или 4 е оценката. С дъщеря ми аналогична ситуация след 20 години. Теми на дъщеря ми, оценени с 6 представени от брат й след 2 години от същата госпожа оценени с 4 минус! Но понеже синът беше дивак, много го "режеха" с оценки. Аз обаче се карах с даскали, директори, до проверки от министерство сме стигали.
Никога не се оставяй да те мачкат, ако не можеш сама, помоли и родителите да ти помогнат, но справедливостта трябва да възтържествува! Успех!

# 54
  • София
  • Мнения: 30 142
    mimi,
Не знам какво се правят на ощипани госпожици тези, които ти отговарят на 4 страници! Учителите са и винаги са били пристрастни!
Скрит текст:
Аз съм била пълен зубър, на всяко контролно 6, давам да препише на приятелка, на нея 3 или 4 е оценката. С дъщеря ми аналогична ситуация след 20 години. Теми на дъщеря ми, оценени с 6 представени от брат й след 2 години от същата госпожа оценени с 4 минус! Но понеже синът беше дивак, много го "режеха" с оценки. Аз обаче се карах с даскали, директори, до проверки от министерство сме стигали.
Никога не се оставяй да те мачкат, ако не можеш сама, помоли и родителите да ти помогнат, но справедливостта трябва да възтържествува! Успех!
Абсолютно! Учител да си е призвание и евала за избора на професия, ама стана страници наред въртим въпроси, все едно не се сещаме за какво евентуално иде реч. Пристрастия има навсякъде. Авторката да върви напред и това е.

# 55
  • Мнения: 21 455
JoyJoyJoy
Ами и ние  ( ощипаните) това предложихме. Да се яви на справедлив изпит и да зареже мрънкането. Всъщност учителката е определила по-висока годишна оценка в нейна полза без да има основание, но да не го пиша за стотен път....Ако някой е имал намерение да го прочете и разбере, щеше да го направи от първия път.

# 56
  • София
  • Мнения: 30 142
JoyJoyJoy
Ами и ние  ( ощипаните) това предложихме. Да се яви на справедлив изпит и да зареже мрънкането. Всъщност учителката е определила по-висока годишна оценка в нейна полза без да има основание, но да не го пиша за стотен път....Ако някой е имал намерение да го прочете и разбере, щеше да го направи от първия път.
Ако бях аз, нямаше да се занимавам специално по този предмет. Аз се явих на справедлив изпит (тогава комисия) и буквално отвях твърденията на безпристрастната учителка, че не съм за 6-ца, но ставаше дума за математика и ми трябваше оценка за кандидатстване. До ден днешен я срещам и я поздравявам приятелски, а тя навежда глава, защо ли?

# 57
  • Мнения: 6 587
Дидева, има ли смисъл?!😀 Ощипана госпожица такава😀
Фръцццц!

# 58
  • Мнения: 21 455
Между другото, не следя твърде НВО по желание, но сега видях, че от МОН преди шест часа са споделили, че резултатите от НВО по чужд език и по информационни технологии за измерване на дигитални компетентности  вече са качени в платформата.  А темата датира от 24. юни.

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Между другото, не следя твърде НВО по желание, но сега видях, че от МОН преди шест часа са споделили, че резултатите от НВО по чужд език и по информационни технологии за измерване на дигитални компетентности  вече са качени в платформата.  А темата датира от 24. юни.
Не можах да разбера какво точно искаш да кажеш, но и нашите ученици знаеха резултатите си от ДК още миналата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт