Toлерантни ли сме към насилието?

  • 17 100
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 937
Не подскочих, Бази, но се учудих най-малкото. Връщах се от зъболекар и си мислех за кучешка храна. Хич не ми беше до неговите страсти.
В района обаче е пълно с деца, едно момиченце може да не реагира толкова спокойно.

# 16
  • Мнения: 19 988
Така е. Затова са родителите. да говорят предварително или в последствие адекватно с детето. Ма нали вие не си представяте, че може да живеем в един перфектен свят без инцести и извращения. Учудвам се колко хора уж с акъла си, се държат като да са паднали от Марс.

# 17
  • Мнения: 5 832
На насилието отвръщам с насилие, когато ме засяга лично и не чувствам угризения.

Преди десет години нокаутирах тогавашното ми гадже, защото тръгна да ми посяга.

В дискотека ритнах една с все сила по задника, защото блъскаше приятелката ми нарочно уж докато танцува, след като поне два пъти ѝ направих забележка да спре.

В друга дискотека сритах един в топките, защото ме сграбчи за задника докато просто минавах покрай него.

Като бях на около 14 едни цигани насъскаха нарочно кучето си срещу мен и се смееха, разминах се на косъм. На другия ден братовчед ми ги преби.

Преди два месеца докато пресичах на зелен светофар без таймер и звуков сигнал, някакъв ме напсува от колата си, отговорих му подобаващо.

Толкова от мен по въпроса как реагирам на насилието. Око за око, не се травмирам от подобни олигофрени, просто им показвам, че мога да бъда по-голям олигофрен и не са попаднали на точния човек, с който да се е.ават. Ако някой ме ритне нарочно, аз го сритвам десет пъти.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 167
До офисът ми има момче, съвсем възмъжал вече, дето е с ментални особености и прави същото.
Болен е, какво да се направи….. майката го води за ръка, но вече едва го удържа..

Имах злочесто събитие преди две вечери, спукана броня, псувня и напускане на събитието. Ами, ще пакостя Relaxed

# 19
  • Мнения: 8 937
Темата не е ли точно за това?
Трябва ли да приемаме, че е в реда на нещата някой да си го вее в центъра?

# 20
  • София
  • Мнения: 35 167
И в крайните квартали не е приемливо, Тай.
Болни хора, някои с диагнози и попечители, някои без.
Ти знаеш ли какво е да станеш попечител на подобно лице и още повече как се става?
Има полиция, има ужасно мили хора на телефон 112 - това е механизмът.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, насилието по нашенско се толерира, т.е. хората не реагират на насилието и мълчаливо се съгласяват, което е вид подкрепа за насилието.  За много от нещата дори няма замисляне, че са насилие. Не е нужно да е физическо, достатъчно е примерно шефът да се разкрещи, защото нещо му избиват нервите или да  изнудва емоционално, насаждайки вина за нещо, което му е изгодно. В семействата също насилие колкото щеш. Знаем и за достатъчно много случаи, в които насилието в училище е между децата и между възрастните и децата. Когато насред часа Иван подметне някаква реплика към Стоян или към Марийка, често учителят игнорира, което е поощрение към Иван да продължи да подмята обидни реплики. Или случаите, в които лелките крещят на децата по време на обяд или ако детето нещо се изцапа или просто на лелката днес й е досадно и мрази всички.

# 22
  • Мнения: 19 988
Не, не се съгласяват. Съгласяват се в белите страни. Тука даваме съпротива. Колко потребителки да го напишем. Ако си адекватен човек над 18, ставаш и биеш. Ако си трепетлика и с промит мозък от дете, ще траеш.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Кого ще станеш и ще биеш?

# 24
  • София
  • Мнения: 35 167
Когото трябва.
Заплахата срещу личността не трябва да се толерира, трябва да се респектира.

Идеалните жертви са тихите и криво възпитани момичета и жени.

Говорене, говорене, говорене.
Да не изпитваш срам и страх.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 815
Врели- некипели. Всеки, който поне малко се е поинтересувал от самозащита, знае, че за съжаление жена мъж НЕ МОЖЕ да набие. Дори най- слаботелесния. Това е само по филмите.
Може да се отскубне, избяга, ако не дай боже ѝ се наложи, но да надвие- почти невъзможно. Тъй че плюйте в пазва да не ви се налага.

Ако си затворена на 17 с мъж в асансьор, това си е заявка за изнасилване, не за плашлив чекиджия зад оградата. Нормално е да остави някаква травма у младо момиче.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 167
Не е и нужно, достатъчно е да крещи и да блъска, да се бори.

Сещам се за потребителката, дето с колегата с джиджи биджи няколко месеца и после орална в гората. Ама подчинила се идеално, после - ама не исках.

# 27
  • Мнения: 1 625
И докога така? Питам сериозно.
Не че не се защитавам, не ме разбирайте погрешно.
Но докога вместо да учим децата, че насилието е лошо, ние ще ги учим да се "защитават"?
Каква защита е това? И къде е границата от защита до това ти да станеш насилник?

# 28
  • Мнения: 8 937
Като ги набием, няма ли да бъдем и ние насилници? Това ли трябва да е начинът?
Catcher, жена може да набие мъж или поне да го спре и да избяга, но колко жени са посещавали подобни тренировки?

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако посегателството не е пряко, то по-добре е жената да си плюе на петите, а не да го раздава Ума Търман или Джеки Чан. Да не говорим, че ако агресорът пострада, може и жертвата да се озове с жалба.

Общи условия

Активация на акаунт