Вие как ще постъпите ?

  • 9 218
  • 259
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 258
Иначе ми каза за какво ми е тази чужбина като Прости...ка ли съм щяла да работя там.

Явно не ме харесват просто.

Бих и отговорила, че да, чупейки стойки 😇.

Да не я тръшва менопауза?

А френски и испански знаеш ли и ако да, на какво ниво?

Не, не съм те учила. Но като цяло изглежда интересно специалност, пък и езиците са винаги голям плюс.

# 31
  • Paris, France
  • Мнения: 14 101
Не мисля, че два или три езика могат да бъдат научени добре когато се учат заедно. Да, френски, испански и италиански са доста сходни езици (владея ги и трите, макар италиански само на ниско ниво, позволяващо да чета и разбирам).

Познавам момиче, което дойде тук с диплома за някаква подобна специалност и се оказа, че даже не разбира какво и говорят и става за смях.

А с тази романистика какво може да се работи? Звучи като романТистика. Ако ще я учиш само за да научиш езиците, добре, но ако е за работа, курсове за лицензиран екскурзовод ще са ти по-полезни.

Имаш опция да си намериш някъде място като au pair във Франция, Италия, Испания, Белгия, Швейцария  Люксембург. Живееш при семейство, в естествена езикова среда и учиш езика на курсове.

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 19:15 от Nevena Virolan

# 32
  • Мнения: 258
Не мисля, че два или три езика могат да бъдат научени добре когато се учат заедно. Да, френски, испански и италиански са доста сходни езици (владея ги и трите, макар италиански само на ниско ниво, позволяващо да чета и разбирам).

Познавам момиче, което дойде тук с диплома за някаква подобна специалност и се оказа, че даже не разбира какво и говорят и става за смях.

А с тази романистика какво може да се работи? Звучи като романистика. Ако ще я учиш само за да научиш езиците, добре, но ако е за работа, курсове за лицензиран екскурзовод ще са ти по-полезни.

Имаш опция да си намериш някъде място като au pair във Франция, Италия, Испания, Белгия, Швейцария  Люксембург. Живееш при семейство, в естествена езикова среда и учиш езика на курсове.

Може да се работи като преводач. Не е лоша професия.

# 33
  • Мнения: X
Избери си една специалност, дадоха ти се достатъчно мнения за всяка която искаш в предните теми и заяви на майка ти, че ще учиш нея. Сега звучиш безкрайно неориентирано и ако сте и притиснати финансово, майка ти търси да те накара да следваш нещо, което на нея ѝ звучи като сигурна и добра работа после. И за което ще има сили да те издържа, тоест някъде наблизо. Приказките ти за чужбина сигурно също не я изпълват с ентусиазъм, та българска филология ѝ се вижда добре. Решавай си какво искаш и като се тръшнеш, че сакън друго няма да учиш и си намериш и някакви варианти с работа, за да не лежиш изцяло на ръцете ѝ, накрая ще се разберете. Да си крещите полза няма.

# 34
  • Paris, France
  • Мнения: 14 101
sonja12, нереалистично е да мислиш, че може да почнеш да учиш 3 езика от нула и след 3, 4 или 5 години да станеш преводач от тези езици. Ще се конкурираш с хора, живели в съответните държави, учили дълго на тези езици в държава с намаляващо население. Съветът ми е да понаучиш поне 2 от езиците на ниво 8ми клас на езикова гимназия и тогава да се запишеш да учиш специалността.

# 35
  • САЩ
  • Мнения: 471
Майка ти е токсична. На твое място бих се изнесла веднага и не бих поддържала връзка с нея. Сигурно вече е успяла да те смачка и нямаш никакво самочувствие. Намирай работа веднага и се изнасяй. След време е хубаво и на терапия да ходиш...

# 36
  • Мнения: 258
Майка ти е токсична. На твое място бих се изнесла веднага и не бих поддържала връзка с нея. Сигурно вече е успяла да те смачка и нямаш никакво самочувствие. Намирай работа веднага и се изнасяй. След време е хубаво и на терапия да ходиш...

Не знам какво да правя с Covid-19...

# 37
  • Мнения: 14 931
1200 лв учителска заплата, ама стартово ли? Питам, защото майка ми взима толкова, ама с 35 години педагогически стаж, та ми е чудно.
Романистиката още в преднатамтема ти казах, че не е за теб, ако не си учила тези езици. Тя надгражда френска/испанска/италианска езикова гимназия. Виж, лингвистика английски с втори чужд романски, славянски, германски, угро-фински или някакъв азиатски език вече може, понеже си учила английски.

# 38
  • Мнения: 258
1200 лв учителска заплата, ама стартово ли? Питам, защото майка ми взима толкова, ама с 35 години педагогически стаж, та ми е чудно.
Романистиката още в преднатамтема ти казах, че не е за теб, ако не си учила тези езици. Тя надгражда френска/испанска/италианска езикова гимназия. Виж, лингвистика английски с втори чужд романски, славянски, германски, угро-фински или някакъв азиатски език вече може, понеже си учила английски.

Да, стартово.

# 39
  • Мнения: 5 300
Не, че искам да те обезкуражавам, но това да учиш език от 0 на 20 години не е много лесна задача и аз в университета учих италиански 2 семестъра, познай дали след 3 години помня нещо освен основни неща... А имах 6. Езиците без да се практикуват често, според мен са безсмислени.

# 40
  • Мнения: 14 931
1200 лв учителска заплата, ама стартово ли? Питам, защото майка ми взима толкова, ама с 35 години педагогически стаж, та ми е чудно.

Да, стартово.
Безмълвна съм No Mouth

Ако ще си в Русе, поне запиши Право.

# 41
  • Мнения: 10 995
То с право ще получава по-малко пари, но ще работи цял ден. Според мен педагогическата специалност си е супер , за който може да търпи децата.

# 42
  • Мнения: 14 931
Ама учителите не работят точно два часа дневно. И отпуската им не е точно два месеца годишно. Две често срещани заблуди. Всъщност са 3 - че се търпят само децата , без родата им до 3то коляно.

# 43
  • Мнения: 29 621
1200 лв. не е стартовата РЗ на учител, който тепърва започва в училище. Макс да вземат 800 лв. в началото.

# 44
  • Мнения: 11 571
То и ти си неориентирана.
Езикова поне имаш ли завършена?

Общи условия

Активация на акаунт