🍽️ MasterChef 🍽️ България - сезон 7, тема 6 - След края на сезона

  • 44 119
  • 364
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 11 557
И аз съм от разочарованите. Харесвах Токев и е страхотен готвач. Била съм в ресторанта му Андре, храната беше една от най-вкусни те, които съм пробвала, обслужването също беше на ниво.

Чета, че са го пуснали под гаранция. Не знам ще лежи ли в затвора, но най-малкото, което трябва да се направи, е да му се вземе книжката до живот.

# 106
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Защото е Токев. Решението не било окончателно. Българско правосъдие.


Как ще знае какво се е случило! 3000 лева! Бълха го е ухапала. Нямам думи.

Последна редакция: ср, 03 ное 2021, 18:59 от 𝐒𝐦𝐢𝐥𝐞𝐲𝐬 🙈🙉🙊

# 107
  • София
  • Мнения: 15 219
Тези 3000 лева вероятно са за мярката му за неотклонение - парична гаранция - за да не бъде задържан.
Няма да му се размине само с това.

Много жалко. Ако не беше заснето как шофира  - нямаше да е за вярване какво точно се е случило, как кара буквално без гуми.

# 108
  • София
  • Мнения: 7 862
Освобождават го под гаранция докато мине делото и не виждам защо от това се прави драма.

Що се касае до отлагането на поредния сезон, това става някъде през лятото когато оформиха програмната схема и не виждам връзката с този инцидент.

Иначе Токев да си носи отговорността за действията си.

# 109
  • Мнения: 257
Алкохолизмът е болест и не се лекува със затвор.

# 110
  • Мнения: 15 311
Да, вярно е, алкохолизъм не се лекува със затвор, но "пил и карал", да. Не бъркайте престъплението със заболяването. Освен, ако не страда от патологично алкохолно опиянение, което изключва вменяемостта, то той е разбирал свойството и значението на извършеното, па макар и пиян като кирка.

# 111
  • София
  • Мнения: 13 643
В неговото състояние не е разбирал какво прави. Това не е оправдание. Ако имаш проблем трябва да го решиш. Аз никога не излизам вечер с колата, защото ми се иска да изпия чаша вино, коктейл или бира.
Взимам си такси.

# 112
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Затова и писах, че има проблем. След като не може да се контролира или да не пие, или като пие, да вземе такси. А първия път са го хванали през 2019 година. Та това поведение трае години. А аз преди години, може би в първите сезони видях, че му треперят ръцете.

# 113
  • Мнения: 257
Няма оправдание, ако решиш да шофираш и не си адекватен.
Но ако се е докарал до там ръцете му да треперят пред цяла България (и това да е от алкохол) има много "съучастници" в близкото му обкръжение.
Нагледала съм се на алкохолно зависими. Треперенето на ръцете най-лесно се решава с едно-две "малки" и това е горе-долу края на борбата.
Нямам представа дали това е случая, но хората в подобно положение имат нужда от подкрепа - лечение, семейство, групи и подобни.

# 114
  • София
  • Мнения: 7 862
Ако ще има нов сезон на предприятието по всяка вероятност Андре няма да бъде в журито.

# 115
  • Мнения: 31 154
Ако ще има нов сезон на предприятието по всяка вероятност Андре няма да бъде в журито.
И аз така мисля. Приключи той с Мастършеф.

# 116
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Определено няма, четох че са свалили и рекламите му с прах и още нещо.
Време е в България да се обърне по-сериозно внимание на борбата с този проблем.

# 117
  • Мнения: 10 971
Е ако има нов сезон, може да върнат Виктор Ангелов (ако няма Хелс Китчън) или кой знае... може би Лео Бианки? Много "ако" станаха.

# 118
  • Мнения: 5 671
Мисля, че той си сложи сам край на кариерата си.
Не вярвам някой да отиде сега и в ресторанта му.

# 119
  • Испания
  • Мнения: 37 503

"За да бъде хванат някой, че шофира пиян, значи, че го е правил десетки и стотици пъти, но не са го хващали. Известните и богатите не попадат в затвора" - интересен е коментарът на бивш шеф на КАТ. За първи път го чувам в пряк текст.

Общи условия

Активация на акаунт