Историята на моята раздяла...

  • 7 857
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте хора,

Като  цяло досега никога не съм писал във форуми или като цяло никога не съм се хващал да разказвам особено много неща за себе си, но реших да споделя моята история тук.

Става на въпрос за раздалята ми с едно момиче, за което сигурно има стотици теми тук, но все пак.

Всичко започва с факта, че никога не съм бил успешен със момичетата и като цяло флиртуването ми е една от доста слабите черти (поради факта, че все се старая да не бъда някакъв досадник или прекалено натрапчив), но за всичко си има първи път.
Преди време започнах да излизам с една мацка (аз на 22 тя беше на 24) която беше в много токсична (задуваща) връзка, и приятеля и беше окей тя да се вижда с мен сигурно само заради факта, че съм неуспешен с момичетата и не се притесняваше от мен. Обаче имах симпатии към въпросното момиче и в нейната компания се чувствах прекрасно.
Мина известно време от както излизахме (тя вече се беше разделила с нейното гадже) и аз бях нещо като рамо на което тя можеше да се опре докато се стабилизира, обаче мацката беше по отворена към нещата и да кажем, че тя даде начало на нашата връзка (Тя направи първата стъпка). Живееше сама под наем и в началото просто ме покани у тях на вечеря ( ии въпреки всичкият срам и притеснения беше много хубава вечер и вечеря).
Такаа после започнахме да излизаме доста по-често и да спя у тях, впоследствие на което започвах нова работа и просто реших, че няма какво да се бавя (а и с нея не се познавахме от вчера, а бяхме излизали в една компания дълго време) и предложих да се нанеса при нея (хем да и помагам с наема, хем да си живеем заедно.)
Живяхме близо една година заедно и имахме свойте разновидности - тя беше вегетаринка, природозащитник с мечта да живее на село (имаше и 1 куче и 3 котки когато се нанесох, но като цяло беше с едно куче и две котки) / аз в същото време просто нормално момче, да обичам природата и животните, но не съм някакъв много активен природозащитник като нея и на този ми етап от живота не го виждах да отида живея на село.
Желая да отбележа че тя беше зодия Козирог, а аз зодия Риби ( разгледах някакви теми във форума и забелязах доста негативна нагласа към мъже Зодия риби) което като цяло явно се оказва несъвместимо или не знам.
Та живеехме си заедно и всичко беше прекрасно, обаче накрая на връзката ни не и обръщах достатъчно внимание, защото на този етап от живота ми учех курсове, защото исках по-хубава работа са да бъде по-сигурно бъдещето ни и толкова се бях вглъбил в мойте си неща, че все не ми оставаше време за нея. ( Това не означава че не съм и обръщал абсолютно никакво внимание, не ме разбирайте погрешно !)
И дойде този съдбовен ден беше близо седмица и половина преди "годишнината" ни, и разбира се аз разглеждах за някъде където можем да отидем на почивка сред природа да отпразнуваме, орагнизирах си отпуската и като цяло всичко (щеше да е прекрасно). Обаче денят преди да си пусна отпуската, се прибрах от работа и тя просто ми каза да не си пускам отпуската че желае да говори нещо с мен.
Когато тя се прибра (понеже аз работех нощни смени и да бях спал цял ден се събудих и седнахме да говорим)
Там тя ми сподели че има чувства към друго момче ( един пичага който помня как преди половин година и беше пратил покана за приятелство във фейса. но тя уж беше игнорирала). (Също така желая да вметна тук че и бях дал пълна свобода не искам да я задушавам да се дебнем и тем подобни простотии. Просто я бях помолил ако мисли да се зарибява с някакви момчета да ми каже от самото начало и да си продължа по пътя си, може би не чак толкова наранен. Имах възможност да и прочета всичките чатове който поискам. но не виждах смисъл в това)
Когато ми сподели за въпросния пичага ми обясни как само са си писали и са се видяли един път ( А той като нея вегетарианец, активен природозащитник, може би сподещял  мечтата и да живее на село и на 29 ) ии в крайна сметка си насвързах нещата как са си писали половин година зад гърбът ми и докато аз се бях вглъбил в "мойте" си неща той е бил там за нея и е "блесвал". ( Накрая прочетох много малка част от чата им и се оказа че тя споделяла на въпросният пичага, мнооого повече неща за връзката ни който явно е решила че няма защо да сподели с мен и да ги обсъди.)
В крайна сметка се разделихме и точно в целия процес на раздялата осъзнах може би част от грешките ми, опитах се да говоря много пъти с нея, обаче според нея тя ми е давала очевидни знаци който аз съм пропуснал и тя изстинала към мен. ( Моля тук за мнение от вас, но след като живееш една година с някой човек и сте почти семейство и мислите за бъдещето си заедно, смятам че да седнеш да поговориш с половинката ти когато имаш проблем е по-добре отколкото да пускаш някакви "знаци").

Приех раздялата много тежко, впоследтвие нямаше къде да отида и се върнах да живея с баба ми, обаче от през няколко месеца сънувам бившата ми приятелка и обикновено след като я сънувам следва да не мога да спя по няколко дни до седмица. Преди няколко месеца баба ми почина, от там ми се струпаха много проблеми на главата и не знам, в последно време много често сънувам бившата ми приятелка ( а е минала половин година от раздялата ни) и след това не мога да спя нещо от порядъка на седмица .... И обикновено в сънищата ми всичко е нормално и си живеем, минават се по няколко дни в тях и след като се събудя се чувствам адски зле... Не бих казал, че съм слаб човек, обаче на моменти всичко ми идва в повече и някак си не мога да преживея това момиче ........ Не знам какво да правя Sad

Моля ви, изкажете ми вашето мнение относно историята ми, дайте съвет, ако имате критики към мен на драго сърце бих ги приел и ако нещо не ви е ясно или съм изпуснал (предвид че за първи път правя нещо такова, да пиша толкова дълъг пост) кажете ми ще ви изясня.

# 1
  • Мнения: 18 298
Млади хора сте, случват се такива работи.
Рядкост е да останеш с първия човек в живота си завинаги.
Има и други риби в морето. Simple Smile
Цялата работа е защото ти е първата. А Рибите са много емоционални, оттам и трагедията. Тъй че - напред към нови гаджета! Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 9
Млади хора сте, случват се такива работи.
Рядкост е да останеш с първия човек в живота си завинаги.
Има и други риби в морето. Simple Smile
Цялата работа е защото ти е първата. А Рибите са много емоционални, оттам и трагедията. Тъй че - напред към нови гаджета! Rolling Eyes

"мнението ми е, че деликатността в характера им (понякога притеснение да не ги възприемат като натрапници), не им позволява да бъдат по-активните в ухажването или флиртуването"
Това го взех от една тема за мъжете риби и е доста истина. Причината е факта, че съм крайно неуспешен с момичетата стане ли на въпрос за флирт. ( не бих казал, че е нещо от външният ми вид или като цяло съм адски социален човек и мога да намеря приказка с всеки, но стане ли въпрос за мацка която харесвам става страшно ! Grinning ) Иии като цяло доста и подбирах за да нямам някакви много тежки разочарования ....

"Защото без да се усещат започват да работят срещу приятелите си, просто не заемайки страната им в някаква обща за двамата ситуация, заради вътрешния си дълбок страх от решения и действия, "ох, как ли ще изглеждам?" и т.н."
Още един доста добър цитат .... Това "ох,как ли ще изглеждам?" мисля че доста спъва работата ....

# 3
  • Мнения: 22 867
Чудя се как на 22-23 години успя да си набиеш в главата  "никога не съм бил успешен със момичетата", все едно си на 122. Флиртуването ти било една от доста слабите черти, че аз имам няколко приятелки, които не понасят флиртуване и флиртове. Хора разни. На едни им харесва, други ги дразни. Според мен не се старай да се правиш на какъвто не си, по-добре бъди себе си. Което не означава, когато близък човек харесва или обича нещо, ти да се запъваш и да не го правиш, щото не си такъв. Винаги има неща за които може и си струва човек да направи компромис. С въпросната дама просто сте били различни и, както се казва, не сте един за друг. Тя явно си търси човека, търси и ти твоя, време имаш пред себи се за тая работа доста.

Това за зодиите го чети само за забавление. Рибите са едни от хората с които ми е страшно приятно, татко беше тая зодия и се разбирахме страхотно, най-близката ми приятелка също, колеги-приятели имам "риби", страшно интересни хора. Умни, забавни, приятни за компания, винаги може да се говори с тях за много неща. Което не означава, че всеки от тая зодия е такъв.
С една дума, живей си живота, излизай, контактувай, ще си намериш твоя човек. Като мине малко време, ще спреш да мислиш тая приятелка, може би се обажда нараненото ти его в момента, е, на никого не са приятни моментите на раздяла, когато ти не си ги искал. Но ги има в живота, така че просто ги приемаш. Така е трябвало да се случи, а ти пък - продължаваш.

# 4
  • Някъде там
  • Мнения: 16 051
Спри да мислиш по този начин и ще се случат нещата. Не е от зодията ти, а от начина по който разсъждаваш.
Опитай се с малки стъпки да променяш себе си. Пробвай по различни начини да контактуваш с момичетата които харесваш и ще усетиш кое действа и кое не.
Ти си решил че "не ставаш" и от там идва целия проблем.
Първо се научи да се цениш и харесваш какъвто си. По този начин няма да стане.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 635
Не е проблемът, че си някаква си зодия, а че си неопитен и плах. Тези цитати описват несигурен, нерешителен човек, без особен характер. А това са качества, които се градят. С желание, с опит, с работа над себе си. Бившата е бивша, заминала е, приключил въпросът. Да, във връзките трябва комуникация, но повечето хора с опит усещат, когато нещо не е наред, и без някой да им го каже в прав текст. Ти вече не си на кота нула, натрупал си. Вземи опита и поуките от тази връзка, и гледай към следващата.

# 6
  • Мнения: 794
Имал си неуспешна връзка с момиче, с което реално не сте имали общи планове за живота и рано или късно щяхте да се разделите заради това.
Така че - "голяма работа". Simple Smile
Нито ще ти е първото разочарование, нито последното. Нито зодиите, нито характера ти, нищо от това няма общо. Не си сривай самочувствието. Може би и двамата сте допуснали грешки, случват се такива неща. Млад си още, имаш други приоритети и ангажименти, занимавай се с развитието ти, всичко друго ще си дойде на мястото. Срещай се с хора, намери си удобно и уютно жилище (ако това на баба ти не е), за да имаш повече увереност. Започни хубава работа, пътувай. Просто продължи напред и това е.

# 7
  • Мнения: 9
Не е проблемът, че си някаква си зодия, а че си неопитен и плах. Тези цитати описват несигурен, нерешителен човек, без особен характер. А това са качества, които се градят. С желание, с опит, с работа над себе си. Бившата е бивша, заминала е, приключил въпросът. Да, във връзките трябва комуникация, но повечето хора с опит усещат, когато нещо не е наред, и без някой да им го каже в прав текст. Ти вече не си на кота нула, натрупал си. Вземи опита и поуките от тази връзка, и гледай към следващата.

Да това че съм ноепитен и плах е факт. Но да кажем във всеки друг аспект от живота, съм един от най-уверените хора който има и не съм имал проблеми ... Това е нещото на което най-много се ядосвам на себе си !
А това че се усеща е така, но след година съвместно съжителство все смятам че е редно да седне да поговори с мен, преди да реши че директно ще ме замени, вместо да ми бъдат подхвърляни някакви знаци ..

# 8
  • София
  • Мнения: 12 635
Може би е редно. Но постави се на нейно място. Особено ако тя има повече опит, вероятно й се струва обидно да трябва да те води за ръчичка, за да се усетиш. В нейните очи, тя ти е показала достатъчно явно, а ти не си имал достатъчно желание или интерес да я чуеш. Ти самият трябва активно да комуникираш с партньорката си и да се интересуваш от това как тя се чувства във връзката, а не да оставиш нещата на самотек и да очакваш, че тя ще дойде и ще ти каже всичко мо та мо. Ти си се залисал в учене и проекти, и просто си я забравил. Изобщо не е нужно никой нищо да ти казва, за да се сетиш, че това не е ок.

Казваш, че си уверен във всяко друго отношение. И виждаш колко добре се отразява това. Е, във връзките трябва да си същият, и нещата ще вървят различно.

# 9
  • Мнения: 9
Може би е редно. Но постави се на нейно място. Особено ако тя има повече опит, вероятно й се струва обидно да трябва да те води за ръчичка, за да се усетиш. В нейните очи, тя ти е показала достатъчно явно, а ти не си имал достатъчно желание или интерес да я чуеш. Ти самият трябва активно да комуникираш с партньорката си и да се интересуваш от това как тя се чувства във връзката, а не да оставиш нещата на самотек и да очакваш, че тя ще дойде и ще ти каже всичко мо та мо. Ти си се залисал в учене и проекти, и просто си я забравил. Изобщо не е нужно никой нищо да ти казва, за да се сетиш, че това не е ок.

Казваш, че си уверен във всяко друго отношение. И виждаш колко добре се отразява това. Е, във връзките трябва да си същият, и нещата ще вървят различно.

Възможно е да те така .... Но го има момента в който пичагата е знаел буквално 2 пъти повече неща за връзката ни от мен самият ....Тя му е разказвала всичко с подробности, и му е споделяла неща за който го няма момента "да ме води за ръчичка" а е трябвало да седне да поговори просто .. Бих казал че съм надраснал 22те ми години и ако просто бяхме поговорили по рано всичко щеше да е наред сега... Но знам ли прави сте минало е ...
Като цяло споделих това тук с надеждата да ми олекне малко .. Защото знаете след като сподели човек му олеква, а аз имам навика да задържам в себе си !

# 10
  • Мнения: 18 969
Тя споделяла, споделяла с теб, докато си имала някакъв, па сте се събрали. Историята се повтаря. Кога точно очакваш да ти каже да се разделите? Колко точно по-рано? Писала си с някакъв за разтоварване, едва ли след няколко съобщения веднага е осъзнала и се е уверила, че иска да е с него. Все пак на доста ранен етап те е уведомила, след едно виждане с друг. Ти кога ѝ предложи да се нанесеш при нея? Имахте ли вече сериозна интимна връзка, паралелно със стария? И не сте имали много общо май, освен твоята нужда да не живееш с баба си и възможност да не плащаш висок наем, и нейното желание някой да я облекчава с наема. Някак не усетих някаква задълбочена връзка, с потенциал да се развие, а по-скоро съквартиранти, които правят секс. А уж работиш, развиваш се, а се наложило да се върнеш при баба си поради липса на друга жилищна перспектива, според твоите думи, а не защото жената е била пред умирачка и сигурно е имала нужда от помощ.

# 11
  • Мнения: 18 298
Виж сега. Когато си изстинал към някого и сто часа разговори няма да помогнат. Smiling Imp
Особено когато си обикнал друг човек. Rolling Eyes
"Работата по връзката" помага, ако има останали чувства и няма чувства към друг. Нямал си полезен ход.

# 12
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... Живяхме близо една година заедно и имахме свойте разновидности - тя беше вегетаринка, природозащитник с мечта да живее на село (имаше и 1 куче и 3 котки когато се нанесох, но като цяло беше с едно куче и две котки) / аз в същото време просто нормално момче, да обичам природата и животните, но не съм някакъв много активен природозащитник като нея и на този ми етап от живота не го виждах да отида живея на село...


Накратко: Звучиш доста лигаво. Стягай се малко в кръста и вдигни самочувствието. Явно преживяваш раздялата, но това е положението.
Най-важното: Видиш ли такава, която гледа котки и кучета, това означава само едно. Откачалка. Ако е вегетарианка, значи е още по-голяма откачалка. Не се занимавай с такива.

# 13
  • Мнения: 5 271
На 22 си имал едногодишна връзка на семейни начала с 24 годишна и смяташ, че си неуспешен с момичетата?
Ще я преживееш, спокойно. Колкото и банално да звучи. Сънуваш я, защото нямаш друг женски обект, към който да насочиш чувствата си в момента. Баба ти е починала и женското в теб се е обективирало в нея. Моят съвет е да се оставиш малко на течението, работа, излизане в компания, намери си какво да правиш в свободното си време и нещата ще се успокоят и подредят. На 22 си далеч от всякакви заключения какъв си. Единственото, което си, е млад.

# 14
  • Мнения: 9
Тя споделяла, споделяла с теб, докато си имала някакъв, па сте се събрали. Историята се повтаря. Кога точно очакваш да ти каже да се разделите? Колко точно по-рано? Писала си с някакъв за разтоварване, едва ли след няколко съобщения веднага е осъзнала и се е уверила, че иска да е с него. Все пак на доста ранен етап те е уведомила, след едно виждане с друг. Ти кога ѝ предложи да се нанесеш при нея? Имахте ли вече сериозна интимна връзка, паралелно със стария? И не сте имали много общо май, освен твоята нужда да не живееш с баба си и възможност да не плащаш висок наем, и нейното желание някой да я облекчава с наема. Някак не усетих някаква задълбочена връзка, с потенциал да се развие, а по-скоро съквартиранти, които правят секс. А уж работиш, развиваш се, а се наложило да се върнеш при баба си поради липса на друга жилищна перспектива, според твоите думи, а не защото жената е била пред умирачка и сигурно е имала нужда от помощ.

Грешиш за 90% от нещата.
1во тя не ми е споделала за бившия си аз го знаех от хората от квартала  !
2ро Когато започнах да излизам те бяха в някакъв период на раздяла и аз просто излизах с нея.
3то Интимна връзка паралелно с бившия не съм имал и се нанесох малко повече от месец след като вече бяхме гаджета.
4то Имах стабилна работа и не представляваше никакъв проблем да живея сам, просто за да се изнесеш трябва време, а нейното предложение да остана при нея в този процес беше недопустимо като вариант. Причината поради която се спрях при баба ми беше за да и помагам и да не бъде сама и явно усещането което съм имал че това е правилното решение се оказа така.

На 22 си имал едногодишна връзка на семейни начала с 24 годишна и смяташ, че си неуспешен с момичетата?
Ще я преживееш, спокойно. Колкото и банално да звучи. Сънуваш я, защото нямаш друг женски обект, към който да насочиш чувствата си в момента. Баба ти е починала и женското в теб се е обективирало в нея. Моят съвет е да се оставиш малко на течението, работа, излизане в компания, намери си какво да правиш в свободното си време и нещата ще се успокоят и подредят. На 22 си далеч от всякакви заключения какъв си. Единственото, което си, е млад.

До този извод не съм стигнал поради една неуспешна връзка от 1 година, а поради факта че като цяло с момичетата всичко е било много зле последните 22 години Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт