Махане на памперс и биберон - 3

  • 41 031
  • 595
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 552
Не съм пробвала, но то не е и нужно да пробваш, за да знаеш, че няма как да стане всичко наведнъж. Преди да махнем памперса за пишкане на 1г10м, имаше период от около 3-4 месеца, в които периодично махах памперса вкъщи, за да се напишка и усети какво се случи. Но винаги слагах за навън, защото няма смисъл. И така до момента, в който разбра за какво иде реч и сам започна да пиша в гърнето. Чак тогава спрях да слагам навън.

# 181
  • Мнения: X
Аз лично не съм пробвала да махам памперси наведнъж, но когато съм сваляла дневния памперс на моите деца, нощните си бяха всв още доста пълни и е било много рано. Рядкост е да се случи всичко наведнуж, но не е невъзможно. Имам позната, която така е процедирала и с двете си деца, но дали е имало после непрекъсното опишкване на чаршафи, не знам. А по чуждестранните форуми съм чела за случаи на първо махане на нощния памперс, защото детето е спряло да пишка през нощта, и по-късно на дневния.

Така че не е невъзможно, просто зависи от развитието на пикочния мехур. За да спрат да пишкат през нощта или да се събуждат при нужда, се изисква определено развитие на пикочния мехур и на мозъка.

Не пречи да се опита, но работата е там, че ако свалиш нощния памперс твърде рано, трябва да ставаш всяка нощ, да изпишкваш детето и да го следиш да не е мокро. Аз лично не бих си развалила нощния сън, както и съня на децата, само и само да сваля памперса през нощта. Предпочитала съм просто да изчакам те сами да спрат да пишкат нощем.

# 182
  • Мнения: 3 977
Детето ми беше болно миналата седмица имаше температура и разстройство обаче учудващо за нас беше стриктен на гърнето дори и в най неадекватното си състояние и с 40 градуса сядаше и пишкаше обаче оздравя и отново взе да пишка в гащите и не мога да разбера защо ...

# 183
  • Мнения: 5
Здравейте, имам момченце на 2г и половина и се опитваме на откажем памперса. През деня се получи казва и пишка в тоалетната, но проблема е че много изчаква докато каже и винаги има малко да гащичките..въпроса ми е как да спра това мокрене на гащичките?

# 184
  • Мнения: 2 488
По-често напомняне и изпишкване.

# 185
  • Мнения: 149
Здравейте моето инатче е на 2г.7м. от около 2,3 седмици се мъчим с махането на памперса,но без успех засега. Просто не иска да си казва гледам да го издържам по често и не се напишква, акането немога да го хвана само 2 пъти успяхме в гърнето иначе отива скрива се някъде и си прави нещата в гащичките. Просто се видях в чудо.  С баткото беше толкова лесно беше на 2г. и го махнахме за точно 3 дни. Този голям инат излезе,всичко знае и не иска да си каже и това е,какво ли не пробвах. Лошото е че започнах и да се изнервям, с тия хормони които бошуват ,защото съм и в очакване на трето чудо. Моля помагайте!

# 186
  • Мнения: 1 976
Момичета, на колко най-рано може да се почне с обучението на гърне?
Моето дете е на 1,6г. още не говори много, но от време на време показва памперса когато прави пиш. Но реално когато вече е започнало. Буди се със сух памперс от нощен и дневен сън, качва к слиза стълби самостоятелно като се държи за парапета. Да се опитвам ли или е твърде рано още?

# 187
  • Мнения: 6 909
Опитайте може да стане,аз опитах също на толкова годинки-не успях,изчаках да навърши две и стана за една седмица ✅

# 188
  • Мнения: 3 252
Момичета, на колко най-рано може да се почне с обучението на гърне?
Моето дете е на 1,6г. още не говори много, но от време на време показва памперса когато прави пиш. Но реално когато вече е започнало. Буди се със сух памперс от нощен и дневен сън, качва к слиза стълби самостоятелно като се държи за парапета. Да се опитвам ли или е твърде рано още?
Пробвайте, децата са различни.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 363
Зорница Аврамова, не мога да ти дам съвет от опит, само ти пожелавам търпение и сили! В момента се учим с третото, на годинка е и за сега удрям на камък.

# 190
  • Мнения: X
Около годинка и половина започват да овладяват пикочния мехур и сфинктера, така че е подходящо време за приучване към гърне, т.е. вече детето би могло да сенаучи да съобщава и да стиска за кратко докато бъде сложено на гърнето. Но щом вашето дете показва понякога, че пишка в памперса, това е идеален знак, че детето е готово. Не виждам защо да чакате повече. Сега е и лято, така че спокойно можете да оставяте детето по гащички у дома.

Иначе, самото "запознаване" на детето с гърнето с цел само да свикне и да научи за какво служи то, може да се случи и много по-рано. Защото понякога, ако едновременно детето започне да сяда на гърнето и му бъде свален памперса с цел приучване да съобщава за нуждите си, може да му дойде малко в повече всичко накуп. Най-плавния преход е първо детето да бъде слагано отвреме навреме на гърнето - слее сън, след хранене, след раходка, за да свикне малко и едва тогава да бъде оставяно по гащи.

# 191
  • Мнения: 1 976
Слагаме го на гърне още от преди годинката. Като трябва да призная, че тогава беше по-успешно, винаги правеше пиш. Сега пак го слагам по същото време (след сън, след хранене, преди и след разходка), но сякаш не улучвам момента и рядко имаме успех.
Ще видим, де, след почивката ще направим опит и ще си покаже. Според мен няма да имаме успех с комуникацията, но може би пък подценявам детето. Точно защото е лято ми се иска да опитаме.
Благодаря за мненията, момичета!

# 192
  • Мнения: X
Самият процес на осъзнаване и контролиране на нуждата се получава най-добре, когато детето е по гащички и се напишква. Тогава усещат какво се случва с тялото им и какво е мокро и сухо. Така че не се притеснявай, че сега често не уцелваш момента. При самото приучване целта е детето да се научи да съобщава. Важното е, че детето е запознато с гърнето и понякога го ползва по предназначение. Успех!

# 193
  • Мнения: 6 552
Само да вметна, че може и голо долу да го оставяте. Моя така се научи, защото видя как и от къде излиза. И после научи къде трябва да отиде.

# 194
  • Мнения: 1 980
Здравейте, дъщеря ми е точно на 2г. Миналата седмица махнах памперса по 3- дневния метод. Още на втория ден вече си казваше кога и какво й се прави. Навън излиза без памперс, а следобедният, в повечето случаи е сух. Даже и през нощта си иска гърнето понякога. Прави ми обаче впечатление, че откакто й махнах памперса, се изхожда по голяма нужда само по веднъж и плаче. Сякаш не й е удобно на гърнето и не може да си намери място. Тази сутрин я видях, че се напъва, и реших да я сложа на адаптирана седалка в тоалетната. Не стана, тя сама си поиска обратно гърнето, но през цялото време, докато успее да се изходи, плачеше и искаше да й държа ръката.
Имам по- голям син, който така и не свикна с гърнето, и директно започна да ходи в тоалетната. Тя обаче не изявява такива предпочитания. Дали сте забелязали подобна промяна при вашите деца с ходенето по голяма нужда? Не знам как да я улесня, за да не й е дискомфортно.

Общи условия

Активация на акаунт