Махане на памперс и биберон - 3

  • 41 070
  • 595
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 422
Мляко преди заспиване и моят син пиеше допреди 3-4 месеца, едвам го махнах. Сега обаче се налива с вода и сокове, предполагам и жегите влияят.
Ще опитам да ги намаля до минимум. Благодаря!

# 31
  • Мнения: 57
Ох, в тези жеги може би изчакайте, да не се обезводни детето. При нас е кучи студ, 16-20 градуса с почти ежедневни валежи и по-лесно...И ние много ревахме за млякото Simple Smile)). За нощния памперс, поне тук  в Германия, до 5 години се смята за ок да бъде ползван. Дневният до 4 😂. Иначе, съм чела, че трябва да се махне памперса след опр възраст, дори и да не е готово детето, но не всеки е съгласен с този подход. Аз също не мога да будя детето, защото спи мн дълбоко и заспива върху тоалетната. А и ми изглежда садистично.

# 32
  • Мнения: 366
Привет Simple Smile
хлапето (1г4месеца) от една седмица пишка и ака почти изцяло на гърне. Пелени слагаме само за сън. Когато сме си вкъщи, често сяда на гърнето, казва си "ак" понякога и "ш-ш"-за пиш. Навън обаче е голямото напикаване 😀не иска и не иска да "полива цветя, трева, дърво".Събувам го, клякаме, измрънква, обувам го и се изпишква в гащите. Не го насилвам, обяснявам му спокойно, не искам да направи кофти асоциация. Давам си сметка, че е период, още се учи и ще се отпусне в някакъв момент.
 Интересно ми е при дечицата, които пишкат навън, колко време им е било нужно?Ще се радвам да споделите опит Simple Smile

# 33
  • Мнения: 4 660
Няколко дена и отне докато намерим правилната поза. Предпочита да я държа на ръце гледаме кучета котки пеперуди мравки, тоест отвличам внимание за да не се инати.

# 34
  • Мнения: 366
Да, аз също така го държа, но не иска. Е, когато тогава, няма да се отказваме 😃

# 35
  • Мнения: X
Ако вкъщи е свикнал на гърне, вземи гърне и за навън. Има едни картонени еднократни гърнета, има и преносими за многократна употреба.

# 36
  • Мнения: 6 559
А може и да го изчакаш сам да.поиска. Показвай му как пишкат други деца, кучета, и тн. И чакаш да поиска да препишка дървото. Аз на моя му казах, че дърветата много обичат да ги напишкват Joy ама моя си пишка прав, и вкъщи, и навън. И започна едновременно. Като реши, че ще го прави в гърне вкъщи, започна и навън до дърво. Но беше по-голям, към 1,11г. Винаги му слагах памперс за навън, за всеки случай. Памперс-гащите са много удобни за целта. Като каже, събуваме и пишка, ако се изпусне не е драма, не се мокри пред децата.

# 37
  • Мнения: 3 252
И аз прилагам подобен трик - дай да напишкаме тревата да стане зелена от жълта. Или да напишкаме бубите, те чакат. Но нашата пък е инатлива и питам я има ли пиш и казва - няма и дори да я каня, не ще.

# 38
  • Мнения: 6 559
Моя също не дава някой да го изпишква или кани. Такива "хайде да направим пиш преди да излезем/преди сън и тн не става.. само, когато той каже, че има, само тогава отива на гърнето или до дърво, събува се и пиша сам. Само ако сме на заведение или в Мола и трябва да пиша в тоалетна, тогава дава аз да го изпишкам, просто защото не може сам в тоалетна ако няма стъпало. То и затова още спи с памперс, защото не става аз да го каня да се изпишка преди това. Ама чакам сам да осъзнае и да поиска да е без памперс за спането.

# 39
  • Мнения: 366
И моя син ако го попитам е постоянно НЕ 😀ако той не даде знак, аз му казвам " Хайде сега да отидем да пишкаш" тръгва и ако сме вкъщи си действа. Навън обаче не иска. Имаме и куче и постоянно му го давам за пример ама не..  а пък не ми се иска ту да слагам пелени, ту гащи, за да не го объркам.Е, все някога ще се реши, ще го изчакам Simple Smile

# 40
  • Мнения: X
Ох, говорете ми за "не". Моят син(2г и 4м) такъв бебешки пубертет го тресе, че имаме регрес с памперса. Казва при нужда, само ако е в настроение и ако няма други по-важни неща за вършене. Прави ми на инат, а отдавна е научен. За всичко ми прави напук и всичко е "не". Не дава да го обличам, да го обувам, не иска да излиза и да ходи, накъдето сме тръгнали, с две думи -  побърква ме. Не виждам друг вариант освен да чакам да му мине. Confused

# 41
  • Мнения: 248
Моля ви помогнете ,мами. Детето на 2г.6м беше научен на гърне и казваше и за ако и чиш 3 месеца нямахме проблеми, научи се много бързо, но от 3 дни е с хрема и имаме тотален регрес, пикае и ака на гащите без да казва, а скоро предстои и ясла. Много съм притеснена и нямам обяснение, нито е преживял нещо стресово ,нито е имало някаквя промяна в нещо. Моля ,помогнете как да процедирам!Благодаря ви!

# 42
  • Мнения: 137
Моето дете също навън отказваше да пишка. Казваше си, но като я събуя не можете да се отпусне, обувам я и се напикава. Ходехме на площадката до вкъщи, за да мога буквално да изтичам до вкъщи за да си свърши работата. Можеше да стиска толкова 3-4 мин. Поливане, показване от страна на едно съседско момиченце не помогнаха. Така 2 седмици. Едната вечер като бяхме на море, излязохме на разходка, каза че и се пишка, скрихме се между едни коли никой да не ни вижда и си свърши работата. От тогава няма проблем. Може би на детето ме трябва време да свикне с промяната.

# 43
  • Мнения: 92
Здравейте, малката в момента е почти на 18м. От доста месеци има навик да се изхожда в гърнено като от 3м.не е акала в памперса. Преди около 2,3м.имаше период почти от месец , в който се изпишкваше в памперса само 1,2 пъти на ден,но не предприех изцяло махането му, защото ни предстоеше постоянно пътуване в рамките на около седмица и не исках да става бела в колата. В този период я гризна куче и не знам дали си въобразявам ,но оттогава започна доста често да пикае в памперса. Сега реших да го махам вече, купих й гащички,които много харесва, но ето,че 2 чифта напика днес. Понякога си казва, понякога не. Проблемът ми е само с пикаенето, често я питам и слагам на гърнето,но като я питам тя все показва (пипа се) , че уж има пиш, а реално няма. Понякога ме лъже,че има,а не пикае като я сложа. Когато напикаваше гащите май само единия път ми каза след свършен акт и я оставих 10мин.да седи мокра,но изобщо май не й правеше впечатление и продължаваше да си играе.
Въпросът ми е с гащи ли да я държа или гола,защото чета противоречиви неща по въпроса. Чудя се дали изобщо да пробвам или да я държа с памперс,когато не спи. Другият въпрос ми е колко дълго да я оставям с напиканите гащи? Отделно някои дни е на занималня за по 1,2часа и там не се ангажират с този тренинг и не става да им оставя гърне или да сменят гащи , а пйък май не е добра идея там да е с памперс,а вкъщи без?!?

# 44
  • Мнения: 137
Здравейте, малката в момента е почти на 18м. От доста месеци има навик да се изхожда в гърнено като от 3м.не е акала в памперса. Преди около 2,3м.имаше период почти от месец , в който се изпишкваше в памперса само 1,2 пъти на ден,но не предприех изцяло махането му, защото ни предстоеше постоянно пътуване в рамките на около седмица и не исках да става бела в колата. В този период я гризна куче и не знам дали си въобразявам ,но оттогава започна доста често да пикае в памперса. Сега реших да го махам вече, купих й гащички,които много харесва, но ето,че 2 чифта напика днес. Понякога си казва, понякога не. Проблемът ми е само с пикаенето, често я питам и слагам на гърнето,но като я питам тя все показва (пипа се) , че уж има пиш, а реално няма. Понякога ме лъже,че има,а не пикае като я сложа. Когато напикаваше гащите май само единия път ми каза след свършен акт и я оставих 10мин.да седи мокра,но изобщо май не й правеше впечатление и продължаваше да си играе.
Въпросът ми е с гащи ли да я държа или гола,защото чета противоречиви неща по въпроса. Чудя се дали изобщо да пробвам или да я държа с памперс,когато не спи. Другият въпрос ми е колко дълго да я оставям с напиканите гащи? Отделно някои дни е на занималня за по 1,2часа и там не се ангажират с този тренинг и не става да им оставя гърне или да сменят гащи , а пйък май не е добра идея там да е с памперс,а вкъщи без?!?
.

Аз мисля, че щом сте предприели махане, не трябва на връщате отново памперса. Това, че има 2 пъти напикашки гащи за цял ден, не мисля, че е нещо страшно. На моето дете също все едно не му правеше впечатление, че е мокра. На детето му трябва време да осъзнае, че се казва преди да се свърши работата. Ще ви се случва и занапред да се напишква, дори и вече да е свикнала да казва, да стиска и т.н. Заиграват се и забравят. На мен ми се е случвало, зимата при махнат памперс изяло преди 7-8 месеца, малката в играта да пропусне да каже и малко да пусне до като стегнем до гърнето. А сега лятото се случи от градината да ми върнат напишкани гащи, в играта не казала на сестрите и се напишкала, а памперса е махнат миналата година юни.

Общи условия

Активация на акаунт