Махане на памперс и биберон - 3

  • 41 042
  • 595
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Здравейте сина ми е на почти 3 години и отказа да се откаже от памперса миналото лято го мъчих викам си малък е за това.Тази година пак върши всичко на гърне но не каза и постоянно е мокър всичко разбира .Инат ли е какво не знам .Някои ако може да ми помогне

# 46
  • Мнения: 4 660
Аз бих оставила мокро и няма да слагам памперс изцяло независимо че ще пера моного. В един момент ще се подразни и ще поче да казва показва и т.н.
Имат вроден инстинкт да са чисти.

# 47
  • Мнения: 92
Както всички знаят момчетата се развиват по-бавно и махането им на памперс в повечето случаи е на по-късен етап. Не го казвам нито за успокоение,нито за защитаване. В повечето книги се казва,че най-благоприятен период за махането е между 18-22м. След това стават доста осъзнати,инатливи и т.н. Едните на 3г.го мяхат от раз,а други се инатят и това е. Пробвайте с детски песоар или седалка. На гърне стои ли? Ако да, ходете заедно си правете нуждите,децата обичат да копират(поне при мен това работи). Оставяйте го поне през деня само по гащи(които сам си е избрал и харесва. Ако ги изцапа кажете нещо от рода " ех,колко хубави са гащите ,когато са сухи,но сега няма да може да ги носиш". Оставете го 20тина мин.поне намокрен. Питайте го често дали има пиш и го поставяйте на гърнето
Здравейте сина ми е на почти 3 години и отказа да се откаже от памперса миналото лято го мъчих викам си малък е за това.Тази година пак върши всичко на гърне но не каза и постоянно е мокър всичко разбира .Инат ли е какво не знам .Някои ако може да ми помогне

# 48
  • Мнения: X
Бебето би е още малко, но за племеницата ми мига да кажа, че е много умна и на две години и половина опитаха да махнат памперса. Знаеше къде се пишка и ака, но имаше един отговор, не искам. Опитахме една техника, да казваме, че ще има награда ако се изпишка в гърнето и стана. Дадохме к бисквитка. Следващия път казала на майка си че и се пишка и после помолила за бисквитка. Майка и ми каза и следобед се отбих да и дам една малка кукла от била която бях купила (май Пепеляшка) казах и че едно пиленце ми е казало колко послушно си е казала като голямо момиче и беше много щастлива. Майка и много често я пита. Покажете му гащички и му кажете да си избере, като големите. За момчетата може да помолите бащата за помощ. Например сутринта той да си избере гащи и синът също. Ще се почувства голям и ще му хареса. При нас това с оставянето не проработи. Напишкват се идва и казва. ,,моля ви сменете ме, мокро ми е” и плаче. Ние я оставяме и след 20 Мин. Отиваме да и кажем да я сменим и тя казва ,,аз вече си играя и на мен това не ми пречи”

А сега малко въпроси. Купих едно обикновенно гърне и една седалка да си имаме. Мама ми подути също гърне и седалка и сега имаме две. Тези на мама са с Макуин и смятам да ги оставя за по-голям. Мислите ли, че ще е проблем ако го слагам от време на врем. Скоро направи 6 месеца у смятам скоро да започнем да лепим стикери и да си говорим (тоест аз да правя монолог) какво е гърнето и колко е забавно. Може пък да поиска да седне. На 8-9 месеца смятам да помна да го слагам веднъж два пъти седмично и до годинка да перли им до всеки ден по веднъж. Има рожден ден 27 март и не ми се ще да го махам по-рано. Мислех си да го слагам на гърне всеки ден по два пъти малко след годинката. Когато стане лято да махнем памперса и ще сложа гащички. Надявам се да проработи. Имам само един въпрос. Боксерки или слипове препоръчвате за най-малката бебешка възраст- малко след една.

# 49
  • Мнения: 1 326
Здравейте, писала съм и преди в темата. Синът ми е на 2.8г и преди 3мес махмах памперса му. Изцяло пишка на гърне, махнала съм и нощния памперс. Продължава да ака в памперс обаче. Рядко склонява да опита на гърнето, но и тогава казва, че не може да се изака така. И понеже по 3-4 дни се стиска, ако не му сложа памперс, не насилвам нещата. Говоря, обяснявам, идеално ме разбира, но просто казва, че не може да се изака в гърне/тоалетна. Не съм от тези, които настояват и пришпорват, той пък е изключително своенравно и инато дете и си караме така. Чудя се обаче, дали е правилно? Дали не трябва да съм малко по-настоятелна или просто да изчакам сам да реши да си върши голямата нужда, където трябва?
Другият проблем, генерален при това, още е с биба. Не мога да я махна. Разказвала съм, имахме един неуспешен опит, при което върнах бибата (грешно е, знам) и просто не мога да престраша повече. Опитах да я ползва колкото ложе по-малко и имахме някакъв успех, но преди месец беше болен и бяхме в болница. Оттогава е тотално вманиечен отново. Не я ползва само за сън (не само заспива с нея, но и през повечето време спи с нея), а и през останалото време често. Постоянно водим някакви преговори поне денем да я маха, но е моментно. Заиграва се, маха я, след час пак се присеща и я взима. Той е доста ревливо дете и всеки път щом се "разстрои", си я търси. Говорим много по темата, голям е, разбира ме, но твърдо отказва да я махне. Единственият вариант е насила, а наистина не знам докъде може да стигне в истерията за нея. Срязване, даване на животни/бебета и т.н. не помагат. Казва, че никога няма да я даде на нищо/никой, обичал си бибата и му трябвала Astonished Някой махнал бибата по по-драматичен начин, да се включи със съвет? Ще изтърпя рева все някак, но ме притеснява неговото състояние. Изпада в неистова истерия - рев с часове, тресе се, целият става в петна от рев, дави се, кашля, накрая дори започна да повръща.

# 50
  • Мнения: X
Здравейте, писала съм и преди в темата. Синът ми е на 2.8г и преди 3мес махмах памперса му. Изцяло пишка на гърне, махнала съм и нощния памперс. Продължава да ака в памперс обаче. Рядко склонява да опита на гърнето, но и тогава казва, че не може да се изака така. И понеже по 3-4 дни се стиска, ако не му сложа памперс, не насилвам нещата. Говоря, обяснявам, идеално ме разбира, но просто казва, че не може да се изака в гърне/тоалетна. Не съм от тези, които настояват и пришпорват, той пък е изключително своенравно и инато дете и си караме така. Чудя се обаче, дали е правилно? Дали не трябва да съм малко по-настоятелна или просто да изчакам сам да реши да си върши голямата нужда, където трябва?
Другият проблем, генерален при това, още е с биба. Не мога да я махна. Разказвала съм, имахме един неуспешен опит, при което върнах бибата (грешно е, знам) и просто не мога да престраша повече. Опитах да я ползва колкото ложе по-малко и имахме някакъв успех, но преди месец беше болен и бяхме в болница. Оттогава е тотално вманиечен отново. Не я ползва само за сън (не само заспива с нея, но и през повечето време спи с нея), а и през останалото време често. Постоянно водим някакви преговори поне денем да я маха, но е моментно. Заиграва се, маха я, след час пак се присеща и я взима. Той е доста ревливо дете и всеки път щом се "разстрои", си я търси. Говорим много по темата, голям е, разбира ме, но твърдо отказва да я махне. Единственият вариант е насила, а наистина не знам докъде може да стигне в истерията за нея. Срязване, даване на животни/бебета и т.н. не помагат. Казва, че никога няма да я даде на нищо/никой, обичал си бибата и му трябвала Astonished Някой махнал бибата по по-драматичен начин, да се включи със съвет? Ще изтърпя рева все някак, но ме притеснява неговото състояние. Изпада в неистова истерия - рев с часове, тресе се, целият става в петна от рев, дави се, кашля, накрая дори започна да повръща.
За гърнето незнам, но за бибата според мен има два начина. Единият е да решиш да я хвърлиш и това е. Няма връщане, а втория който аз предпочитам е когато той каже, че е готов. Може, като излезете навън да кажеш, ето виж това момченце е по-малко от теб, а вече не носи биба. Биба носят бебетата, значи ти си бебе и от този тип ,,бебешките” заядливи коментари. Друго не мога да ти препоръчам. Както виждаш от горния коментар не съм много опитна.

# 51
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Isi-andi, извинявай но чета и се смея 🤣
Личи си че нямаш опит и си мислиш, че твоето дете ще ти следва плана и както си решила ще махне памперса на година и малко 🤣 ти можеш да го слагаш на гърне когато си решиш, явно имаш много време, но в момента в който детето проходи ще започне да си прави каквото то иска, а не каквото ти искаш. И за къде е това бързане?! Звучиш ми сякаш искаш да го дресираш кога да ходи на гърнето. Това не е махане на памперс, да знаеш. Това става когато децата са по-големи и осъзнати, знаят какво къде и защо се прави и съзнателно отиват и си вършат работата или съобщават като има нужда, могат да стискат и имат контрол над пикочния си мехур.
Подкупване с бисквитки също и форма на дресировка.

# 52
  • Мнения: X
Попринцип незнам защо така бях решила. Нещо в последните дни не спах много и съм изперкала. Искам да помна да го слагам на гърне от малък, защото още не е своенравен и няма да иска да става и, като голяма това ще му е навик, а иначе другото лято ще пробвам да махна памперса. Ще е на две годинки. До тогава искам да покажа колко забавно е гърнето и да си пишкаме всеки ден там или поне да сядаме всеки ден там. Засега само лепим стикер. Тоест днес за първи път легнахме един стикер. Ще изчакам да е стабилен и да е малко по-добре, а не в дискомфорт със зъбите. Права си първо бебе е!🤣 Повечето неща не са по план, но както аз казвам плановете са за да се нарушават! Захранването, като малка си казах, о мойто дете на седем месеца ще яде всичко! Сега е на шест. Някои зеленчуци, оризова и царевична каша, някои плодове и глутен по ,,заповед” от педиатъра. Ами ако ще да проходи на гърне на 5 важно ми е да е щастлив и да знам, че не ходи, защото не иска, а не защото съм изпуснала нещо. Все пак ще го слагам докато сам не ми каже, че иска да сложим гащи или другото лято след като е станал на две.

# 53
  • Мнения: 6 554
Е как така сега е на 6м, а лятото ще е на 2г Rolling Eyes
Иначе няма никакъв смисъл да се тормозиш и занимаш от сега с гърне. Като проходи стабилно, тогава може да ги запознаеш, но не очаквай да стане веднага. При мен например отне около половин година от запознаването с гърнето до поискването сам да пиша там. Започнах към 1,3-1,4 г да говоря за пишкане в гърне, а желанието му дойде към 1,10-1,11 г.

# 54
  • Мнения: X
Предполагам и при нас ще мине време, а аз говоря за другото лято, че ако сам не го е махнал ще сваля памперса. Четох че когато децата още не разбират напълно и не могат да се изправят е добре да се започне със сядането и 99% от децата след това нямат проблем да седят на гърне и да пишкат и акат там. Затова не искам да чакам д а проходи. Имам позната която синът и на 11 месеца вече е ходил сам на гърне. Не искам да съм чак така, но не виждам лошо да се учиме от сега.

# 55
  • Мнения: 92
Ще ти кажа аз как процедирах, защото вече официално памперса през деня е махнат малко преди да стане  на 1г.6м. Честно казано аз не харесвам идеята децата над 2г.да са още с памперс под предтекст "че не е готово" и т.н.като даже на тая възраст вече си закъснял тепърва да го запознаваш с гърне. Много си права  ,че от 6м.си взела,аз също направих така(тогава вече си стоеше доста добре,важно е да е стабилно детето) и буквално за по няколко секунди я държах. Тя мрънкаше и не искаше и без това. Важното,което направих,че гърнено винаги беше около играчките й (никога не е бъркала в него и досега),правех по няколко седмици пауза,когато мрънкаше веднага при сядането. Като стана на 10м.един ден я сложих (не бях го правила пак от няколко сед ) и тя просто си остана седнала и се изпика и аз бях в шок. От него ден всяка божа сутрин акаше и пикаеше в него, а през деня рядко едвам успявах да я хвана да се изпикае или ака пак. На 1г.3м.бяхме няколко дни на път и за пръв път почна да се тупка отпред по памперса,аз бях пак в шок, веднага я слагах на гърнето и си вършише от каквото има нужда. Един месец буквално сменях по 1 памперс на ден с леко пишнато,след това стана инцидент,от който се уплаши и изведнъж прогреса падна на 50/50,но просто пак наближаваше многодневно пътуване с кола и затова не махнах изцяло памперса. Прибрахме се вкъщи като пак прогреса беше 50/50 да уточня за пикаенето само,за аканено виваги си казваше. Преди 10дни се ядосах и казах махам го. Първият ден се напика 2пъти, втория 3пъти за половин час и това беше. След 5дни махнах и памперса на дневния сън. Нощният го отлагам,а и той не ме бърка,защото още кърмя и тя буквално по едно кило пикано се събуждаше винаги, а сега синята черта е наполовина.

Предполагам и при нас ще мине време, а аз говоря за другото лято, че ако сам не го е махнал ще сваля памперса. Четох че когато децата още не разбират напълно и не могат да се изправят е добре да се започне със сядането и 99% от децата след това нямат проблем да седят на гърне и да пишкат и акат там. Затова не искам да чакам д а проходи. Имам позната която синът и на 11 месеца вече е ходил сам на гърне. Не искам да съм чак така, но не виждам лошо да се учиме от сега.

# 56
  • Мнения: 137
Isi-andi, извинявай но чета и се смея 🤣
Личи си че нямаш опит и си мислиш, че твоето дете ще ти следва плана и както си решила ще махне памперса на година и малко 🤣 ти можеш да го слагаш на гърне когато си решиш, явно имаш много време, но в момента в който детето проходи ще започне да си прави каквото то иска, а не каквото ти искаш. И за къде е това бързане?! Звучиш ми сякаш искаш да го дресираш кога да ходи на гърнето. Това не е махане на памперс, да знаеш. Това става когато децата са по-големи и осъзнати, знаят какво къде и защо се прави и съзнателно отиват и си вършат работата или съобщават като има нужда, могат да стискат и имат контрол над пикочния си мехур.
Подкупване с бисквитки също и форма на дресировка.

Децата са различни. Моето, например, няколко дни след като стана на 1г., за последно ака в памперс и започна да си “казва”. Естествено мина някакво време докато разбера какъв е точно знакът, но това беше за около седмица. Имах щастието рано да спра да бърша омазано дупе. За пишкането, обаче, не започна да казва до като не го махнах изцяло. На 1г и почти 10м, го махнах, вече беше лятото, и имаше по 1-2 “инцидента” първите дни. Не го слагах дори следобед като спи, защото тя се будеше суха доста време преди да се реша да го махам. Като го махнах, започна през нощта да ме събужда или да става неспокойна и да се върти, ставах и я слагах да се изпишка. Така и през нощта го махнах 2 седмици след дневния.
Едният ми племенник е 10 дни по-малък от дъщеря ми, той не искаше и да чуе за гърне. Като стана на 2г. Бяха на море и там го махнаха без драми. Е, естествено имало е напишкване, но не е било нещо фрапиращо. Реално без много усилия го махнаха малко след нас. Е за нощния им трябваше още доста време, но и това стана.
Мое мнение е, че трябва да се опита пък, ако не се получава, няма нужда от насилване на нещата.

# 57
  • Мнения: 92
Забравих да добавя, че даването на награди е много вредно,камо ли пък със сладки...детето се поощрява с похвала, а не с подкупи....
Също така не мога да разбера какво е това схващане ,че трябва да е топло, че да махнеш памперса....

# 58
  • Мнения: 137
Забравих да добавя, че даването на награди е много вредно,камо ли пък със сладки...детето се поощрява с похвала, а не с подкупи....
Също така не мога да разбера какво е това схващане ,че трябва да е топло, че да махнеш памперса....

Също съм “за” похвалите. А за лятото, може би по-лесно съхнат дрехите 😁

# 59
  • Мнения: X
С момичетата е много по-лесно махането на памперса. Те по-рано овладяват контрола върху пикочния си мехур. При момчетата е по-трудно и обикновено свалянето на памперса става малко по-късно. Така че изобщо не се учудвам, че момичетата ви са започнали отрано да дават знак, че им се ходи до тоалетна. Момиченцата също така стават осъзнати по-рано и в голяма част от случаите с подходящ подход, свалянето на памперса може да стане сравнително бързо и на доста ранен етап.

Общи условия

Активация на акаунт