Махане на памперс и биберон - 3

  • 41 113
  • 595
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
С момичетата е много по-лесно махането на памперса. Те по-рано овладяват контрола върху пикочния си мехур. При момчетата е по-трудно и обикновено свалянето на памперса става малко по-късно. Така че изобщо не се учудвам, че момичетата ви са започнали отрано да дават знак, че им се ходи до тоалетна. Момиченцата също така стават осъзнати по-рано и в голяма част от случаите с подходящ подход, свалянето на памперса може да стане сравнително бързо и на доста ранен етап.

Мм… не съм много съгласна. Наши приятели махнаха памперса малко след две. (2.1), а са с момче. Други с момиче, много умно дете, нямаше годинка когато започна да разпознава Елза и Анна от замръзналото кралство, но не и не и махнаха памперса малко преди три. Зависи си от детето и подходът на майката. Много хареса гърнето. Разбрах, че без да искам съм взела музикално и всичко стана по-лесно. Първо му обясних че там се сяда. После когато пуснахме музиката и почнахме да танцуваме стана весело и залепихме един стикер на ПЕС патрул и когато му свалих памперса и го сложих той седеше ухилен до уши. Разбира се не свърши нищо, но аз съм щастлива, че седна. Не го държах там повече от 1 минута. Няколко секунди докато не свърши музиката. Бърз въпрос: за момче има ли нужда от детски писоар или е маркетингов трик? Попринцип ако не е препоръчително няма да взема.
Забравих да добавя, че даването на награди е много вредно,камо ли пък със сладки...детето се поощрява с похвала, а не с подкупи....
Също така не мога да разбера какво е това схващане ,че трябва да е топло, че да махнеш памперса....
Аз лично предпочитам да е топло, първо защото съвпада и второ, защото дрехите ще изсъхват лесно и ако той е напишкам и не мога да го сменя в първите 5 минути може да се простуди ако е студено. Да са ти мокри частите не е приятно.
Ще ти кажа аз как процедирах, защото вече официално памперса през деня е махнат малко преди да стане  на 1г.6м. Честно казано аз не харесвам идеята децата над 2г.да са още с памперс под предтекст "че не е готово" и т.н.като даже на тая възраст вече си закъснял тепърва да го запознаваш с гърне. Много си права  ,че от 6м.си взела,аз също направих така(тогава вече си стоеше доста добре,важно е да е стабилно детето) и буквално за по няколко секунди я държах. Тя мрънкаше и не искаше и без това. Важното,което направих,че гърнено винаги беше около играчките й (никога не е бъркала в него и досега),правех по няколко седмици пауза,когато мрънкаше веднага при сядането. Като стана на 10м.един ден я сложих (не бях го правила пак от няколко сед ) и тя просто си остана седнала и се изпика и аз бях в шок. От него ден всяка божа сутрин акаше и пикаеше в него, а през деня рядко едвам успявах да я хвана да се изпикае или ака пак. На 1г.3м.бяхме няколко дни на път и за пръв път почна да се тупка отпред по памперса,аз бях пак в шок, веднага я слагах на гърнето и си вършише от каквото има нужда. Един месец буквално сменях по 1 памперс на ден с леко пишнато,след това стана инцидент,от който се уплаши и изведнъж прогреса падна на 50/50,но просто пак наближаваше многодневно пътуване с кола и затова не махнах изцяло памперса. Прибрахме се вкъщи като пак прогреса беше 50/50 да уточня за пикаенето само,за аканено виваги си казваше. Преди 10дни се ядосах и казах махам го. Първият ден се напика 2пъти, втория 3пъти за половин час и това беше. След 5дни махнах и памперса на дневния сън. Нощният го отлагам,а и той не ме бърка,защото още кърмя и тя буквално по едно кило пикано се събуждаше винаги, а сега синята черта е наполовина.

Предполагам и при нас ще мине време, а аз говоря за другото лято, че ако сам не го е махнал ще сваля памперса. Четох че когато децата още не разбират напълно и не могат да се изправят е добре да се започне със сядането и 99% от децата след това нямат проблем да седят на гърне и да пишкат и акат там. Затова не искам да чакам д а проходи. Имам позната която синът и на 11 месеца вече е ходил сам на гърне. Не искам да съм чак така, но не виждам лошо да се учиме от сега.
Смятам, че това е най-правилният метод! Simple Smile

# 61
  • Мнения: X
Isi-andi, понатрупай малко опит и пак ще говорим. Joy Joy Joy

# 62
  • Мнения: 92
Тяка го казвате, че ще изсъхват дрехите по -бързо лятото,все едно само 2 чифта панталони имате 😂. И как по-точно ще настине с мокър гъз за 5,10,15мин.😂😂 Оправдания бол,да.... това ми звучи малко като в най-големите жеги да се стои без климатик,щото щяло да насгине детето,ама че умира от жега и се поти не е проблем 😄 Както и да е, важно е детето да показва някакви сигнали,че има готовност за гърне,а не да чакаме лятото да дойде, че докато дойде може да изпуснем момента му.

# 63
  • Мнения: X
Тяка го казвате, че ще изсъхват дрехите по -бързо лятото,все едно само 2 чифта панталони имате 😂. И как по-точно ще настине с мокър гъз за 5,10,15мин.😂😂 Оправдания бол,да.... това ми звучи малко като в най-големите жеги да се стои без климатик,щото щяло да насгине детето,ама че умира от жега и се поти не е проблем 😄 Както и да е, важно е детето да показва някакви сигнали,че има готовност за гърне,а не да чакаме лятото да дойде, че докато дойде може да изпуснем момента му.
Ако детето е родено юни малко след годинка е готов. Ако е септември малко преди две. Ако е март и отсорта на година и половина ги махач и така лятото. Разбира се че ако детето дава сигнали декември няма да чакаш да юли, но аз лично след баня зимата ми е студено за 5 Мин, а си представям ако го държа двайсе с мокри части какво ще се случи. Особено при момичетата си знаем че от малки трябва да се пазят да не носят много тежко и да не сядат на камъни и подобни студени плоскости без да имат постелка. Това си е мое мнение. Сега сигурно някоя ще каже. ,,е аз като съм си седяла на камъни пак имам деца и всичко си ми е Ок”

# 64
  • Мнения: 92
Isi-andi , не знам каква прилика правиш между изкъпан цялото тяло и напикан с 10 капки примерно 😄 ,а и не е казано да са 20мин., може и да са 5,ама и повече да са едва ли ще се разболее от това. Същият мит като вдигането на Т от зъбоникнене 😄

# 65
  • Мнения: X
Isi-andi , не знам каква прилика правиш между изкъпан цялото тяло и напикан с 10 капки примерно 😄 ,а и не е казано да са 20мин., може и да са 5,ама и повече да са едва ли ще се разболее от това. Същият мит като вдигането на Т от зъбоникнене 😄
Ако ,,т” е температура съм крайно несъгласна. Синът ми е вдигал температура 37.4 в ноща в която му изби зъб. Беше еднократни вдигане за около един час и след това нищо. Свеж няма хрема няма кашлица нито повторно вдигане. Племеницата ми същата. Вдига температура никне зъбът за една нощ и на сутринта нищо. Други ден нищо. И на двамата сме им чукали с лъжичка и се чуваше звук. Всеки си избира кога и как да се сваля памперса. Аз не бих си позволила на студено време, а бих го направила на морето или на вила където детето няма да се напишка вътре а навън. Вие както искате

# 66
  • Мнения: 92
А какъв е проблема да се напишка вътре? То предимно у вас ще пикае,а не на морето. Ако пък пазите килимите,то дали ще са напикани или нарисувани няма голяма разлика, а и инциденти пак може да станат някой ден.
Хахах вие сериозно ли? 37.4 мислите че е температура? 😂 вие нямате ли си съвременни педиатри? При малки деца минимум 38, да не кажа и 38.5 се смята за температура и да определено зъбеникненето не е фактор, по време на този период имунната с-ма отслабва и затова дете може да се разболее и т.н. То е ясно,че всеки решава кога,ама повечето майки от мързел го отлагат,когато на тях им е удобно,а не когато детето показва сигнали или вече е доста пораснало
Isi-andi , не знам каква прилика правиш между изкъпан цялото тяло и напикан с 10 капки примерно 😄 ,а и не е казано да са 20мин., може и да са 5,ама и повече да са едва ли ще се разболее от това. Същият мит като вдигането на Т от зъбоникнене 😄
Ако ,,т” е температура съм крайно несъгласна. Синът ми е вдигал температура 37.4 в ноща в която му изби зъб. Беше еднократни вдигане за около един час и след това нищо. Свеж няма хрема няма кашлица нито повторно вдигане. Племеницата ми същата. Вдига температура никне зъбът за една нощ и на сутринта нищо. Други ден нищо. И на двамата сме им чукали с лъжичка и се чуваше звук. Всеки си избира кога и как да се сваля памперса. Аз не бих си позволила на студено време, а бих го направила на морето или на вила където детето няма да се напишка вътре а навън. Вие както искате

# 67
  • Мнения: X
Ами на шест месеца да го слагам на гърне не виждам за какво отлагане става дума!😃 Нямам познати с дете на което килимите им да са бадраскани. Майка ми три деца е отгледала на бели килими и дори нямат драскотинка. Брат ми две големи деца пак килимите им не са надраскани. Същото е и за диваните. Чудя се на гората които пишат че а стена а нещо друго им е надраскано. Аз уча детето си да рисува на масата или на паркета. Рисува на подложка и лист. Другото което бих взела е дъска за рисуване. Не пазя килимите ама то като го научиш навън и се излика на тревата и да ве изпика на пода има разлика. На тревата само него преобличаш а на паркета вкъщи трябва да бършеш и аз лично дезинфекцирам. От мен лека нощ и на хората и на темата!

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Идеята дете да се отучва от памперс на почивка ми се струва меко казано странна, да не използвам друга дума...

# 69
  • Мнения: 2 352
Ох, този памперс... На 2г и 3м е дъщеря ми. Покрай яслата започна да сяда на гърнето и да върши работата. Преди това бягаше от него и плачеше. Един ден не искаше памперс, искаше да е с гащички. Реших, че момента е дошъл. Каза веднъж, ще и се пишка, няколко пъти след мое подканване се изпишка и ака. Обаче днес едно попадение няма, всичко се върши в гащите. Отчайвам се, не знам какво да правя. Да продължавам ли да настоявам и да се надявам, че скоро ще се усети или пак да върна памперса. В понеделник пак е на ясла, съмнявам се да я държат без памперс и да сменят напишкани гащи.

# 70
  • Мнения: 6 575
Ох, голям смях станало тука Joy
Само не знам как ще махнат памперса без да опикае белия килим Joy
Бонус съвет: като си в процес на махане на памперс, прибери килима, ламината се чисти по-лесно Stuck Out Tongue Winking Eye
Искрено се забавлявам с нереалните очаквания на някои хора Joy

# 71
  • Мнения: 5 277
Включвам се и аз в темата с едно "проклето" две годишно от мъжки пол, с което не мога да изляза на глава къде се вършат работите. Темата гърне е табу и предизвиква ревове и свади всеки път. Честно казано нямам идея нито как да го преборя, нито как да го убедя. Случвало се е да стиска по 40 мин и да чака да му сложа памперса, за да не се изпикае в гърнето.
Сестра му (9 г.) от около 8-9 месечна акаше само на гърне и може би усещаше, че така е по-чиста. Не помня освен като беше бебе, да съм сменяла наакани памперси, обаче виждам, че брат й ще ми "сипе" заради нея 🤣🤣. С нея беше изключително лесно  бабите бяха започнали да я слагат от време на време през деня на гърне, тя беше на 1.7 м. Един ден я пуснахме по гащи навън, тя се напиша, а аз й обясних че трябва да се научи да стиска и да казва, че й се пиша. Това беше всичко, не е регресирала, не се е напишвала, толкова лесно стана всичко при нея, чак незнам.
Сега обаче съм направо в чудо. Нито за акане казва малкия, нито иска да види гърнето. На 2 г. е.

# 72
  • Мнения: X
И аз имам момиче, с което доста лесно стана свалянето на памперса и доста рано. Но с малкият е мъка голяма. Постоянно има регреси, на периоди е. Няма проблем нито с гърнето, нито с тревичката навън, нито с тоалетната. Ако го сложа, ще свърши работа. Но проблемът е, че невинаги съобщава, че му се пишка. Има периоди, когато винаги казва, а други - спира да казва. Въпросът е, че той отдавна е научен, знае кое къде трябва да се върши и аз няма какво повече да направя. Единствено ми остава да го изчакам да му мине ината и да започне пак да си казва.

# 73
  • Мнения: 92
Първо искам да задам един въпрос, малката вече 2сед.е без памперс,всичко точно, но много често издържа/стиска по 2,3+ часа, това нормално ли е? Множко ми се вижда за начинаеща 😄 като й предлагам гърне, някой път се изпикава, но някой път не иска и я чакам сама да си поиска 😃

Isi-andi наистина за някакви нереалности говориш през повечето време. Това че не познаваш хора с надраскани и изльоскани стени или килими не значи ,че не съществуват и хората също са се сетили да купят дъска,листче и подложка. Ама някои деца не са на същото мнение като на родителите си... а за опикаването нямам думи просто.... на тревичката по-добре и по-лесно се чистило от килима 🤦‍♀️🤦‍♀️ по-добре е , ако живееш в гората, да.  И пак си затвърждавам,че просто има големи мързели, оправдания 1001 могат да се измислят. А конкретно за отлагането изобщо не визирах теб.
Bugi_ аз не бих върнала памперса, но пък, ако в градината не им се занимава....ще е кофти. Може все пак да ги попиташ и да ти помогнат, а и повечето точно оттам се научават,гледайки другите деца.

# 74
  • Мнения: 6
Здравейте
Да се вмъкна с едно питане/съвет относно отказването от биберон. От 10ина дена се опитвам да откажа дъщеря ми от биберон - първоначално дадох най-малкия 0+ (без резултат), след това пробвах с рязане и освен много сълзи (след които поучаваше биба) друго не успях да постигна...до тази вечер - за пръв път заспа без биберо, без драми, но с много гушкане и милване. Та питам: как да процедирам от тук нататък - да затвърдя нощното заспиване и след това през деня или да не ѝ давам и през деня?
Тя е на 1год и 1 месец и използва биберон само за заспиване.

Общи условия

Активация на акаунт