Парфюмни размисли и страсти (юли 2021 г.) - 262

  • 58 662
  • 751
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 960
Ето го и моето лято в бутилка - не напразно му избрах такъв фон ☺

Започва с аромат на току що смляно , висококачествено  кафе, след 15-тина минути се включва и лешниковата паста , и след още половин час мощно атакуват кокос и по- леко тубероза, които придават една кремавост и плътност на аромата.
Страхотно лятно гурме, но в никакъв случай зъбовато, а финно някак си - по италиански.
От много време си търсех аромат с кафе , понеже обожавам кафето като вкус и мирис, но все нещо не ми достигаше….. И накрая го открих - ядково капучино с кокос и тубероза. При мен силно се усеща кокос и  присъства от началото до самия край, който пък от своя страна продължава едни 7, 8 часа, а в косата стои до изкъпване.
Задължителен е за проба  за кафе и кокосо- маниаците като мен .Като усещане  ми носи настроението на Нарцисо Амбре и Солей Бланк, но този ги разбива по трайност на пух и прах 😊

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 07:54 от macadamia

# 616
  • Мнения: 31 155
Много е хубав този парфюм. Аз имам 10 мл. от него, но ще го нося есента.

Днес очаквам Almond Harmony The House of Oud, който познавам и има прекрасни бадеми. Той обаче също е за по - хладно време. Невероятен флакон има.

# 617
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
На вашето внимание Скандал Голд Bowtie https://www.fragrantica.com/perfume/Jean-Paul-Gaultier/Scandal-Gold-68561.html

# 618
  • Мнения: 2 223
Новият Скандал звучи впечатляващо👍

# 619
  • Мнения: 2 405
Лол! Новият Скандал ми се струва интересен!

За госпожицата на 17г,мисля ще се хареса розовото Versace(Bright crystal) или може би нещо на CK(някоя от еуфориите) :=)

# 620
  • Мнения: 1 246
И мен ме грабна Скандалчето. Нямам търпение, оригиналният ми е любимец Grinning

# 621
  • Мнения: 812
Дами, подлъгана от намалението в Дъглас гледам GUCCI BLOOM AMBROSIA DI FIORI ,който ми се набива от зимата. Естественно, ще се поръчва на сляпо. Та... като вайб различен ли е от моята единствена парфюмна греда NARCISO RODRIGUEZ? Кожата ми няма химия с никой от  NARCISO парфюмите и изкарва някаква нотка на ...малка физиологична нужда. Очаквам не много силен сладичак парюм, който да ми се задържа около 6 ч и да е цветен.
Вие какво ще кажете?

# 622
  • Мнения: 4 422
За госпожицата освен тези предложения , от мен Girl Rochas новия им парфюм. Хем е нещо съвсем ново,  свеж ,  с вайба и приликата с Pure Poison Dior .Също и двата на Karl Lagerfeld Paris и Tokyo..
Аз пък днес се наслаждавам на това новичко жасминче...

  https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Jasmin-D-eau-65828.html

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 15:41 от mimozata

# 623
  • Мнения: 5 218
Дами, подлъгана от намалението в Дъглас гледам GUCCI BLOOM AMBROSIA DI FIORI ,който ми се набива от зимата. Естественно, ще се поръчва на сляпо. Та... като вайб различен ли е от моята единствена парфюмна греда NARCISO RODRIGUEZ? Кожата ми няма химия с никой от  NARCISO парфюмите и изкарва някаква нотка на ...малка физиологична нужда. Очаквам не много силен сладичак парюм, който да ми се задържа около 6 ч и да е цветен.
Вие какво ще кажете?
Амброзия е типичен белоцветен парфюм, не е твърде сладък, с добра трайност при мен. Никакви физиологични аромати не усещам в него.

# 624
  • Мнения: 660
Пристигам обвита от нова парфюмна любов: Juliette has a Gun Vanilla Vibes 💙💙💙
Ако не ви се дава една торба пари за Том Форд и  Eau de soleil, обезателно пробвайте този .
Добавени са ванилия и сол към познатото Томово творение и дори в жегите го усещам осезаемо. Не прави сияж по-дълъг от ръка разстояние, но разхлажда въпреки креместата си топлота😍😘
Тоя коментар ми идва като по поръчка Joy единствено което ме спира да си го купя е че в Нотино го няма Grinning Cry

# 625
  • София
  • Мнения: 1 781
Някой знае ли дали в Елинор в Бизнес Парк има Montale и по-конкретно Soleil de Capri?
Със сигурност го има на ул. Иван Вазов 22. Там го тествах 🙂
Дали работи в неделя? Кой е магазинът?

# 626
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 148
mimozata сподели нещо повече за новия Жасмин на Ланком, изглежда интересен. Благодаря

Тествах днес Lancome LVEB Soleil Cristal, YSL Mon Paris Intensement както и Irresistible Givenchy (този път на ръка). И трите са много далеч от вкуса ми, никак не ги харесах.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 08:10 от Athena

# 627
  • София
  • Мнения: 17 775
Не, не работят в неделя на Иван Вазов 22.
Soleil de Capri е един от най- безличните парфюми на Монтал (за мен). Бих взела лагуната, макар че удът бая си се усеща.

# 628
  • Бургас
  • Мнения: 5 917
Аз пък чакам Ангел Нова едТ да излезе , ама май ще изтърве лятото. Едп ми е много любим, но ме души в жегата.

# 629
  • Мнения: 648
Търся парфюм, който да прилича на Escada Summer Festival https://www.fragrantica.com/perfume/Escada/Escada-Summer-Festival-64643.html
Харесва ми всичко в тази тоалетна водичка - хем е сладка, хем свежа, но е ужасно нетрайна и искам парфюм Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт