Двойно име за момиче

  • 5 621
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Габриела Мари
Александра Мари
Кристиана Мари
Елизабет Мари
Мария Габриела
Мария Александра
Мария Кристиана
Мария Паулина
Анна Стефания
Анна Габриела
Анна Паулина



# 46
  • Мнения: 18 547
Харесва ми името на дъщеричката на принц Уилям и Кейт Мидълтън - Шарлът Елизабет Даяна, но за пределите на България без първото, само Елизабет-Даяна. Звучи красиво, аристократично, леко претенциозно, но ми харесва и изпълнява критерия Ви за едно по-кратко и едно по-дълго. Simple Smile

И на мен Алиса. Много даже ми харесва. Яд ме е, че тук не е възприето да се дават по 3 имена, за мен би било много лесно така 😀
Имам познати сестри Елизабет голямата и Даяна - по-малката, което е чудесна идея за две сестри.
На мен много ми допадна и името на дъщерята на Меган и Хари Лилибет Даяна. Звучи ми сладко и нежно.
Моето момиче е Изабела след много колебания, докрай все търсех нещо уникално, което много да ме грабне, хиляди имена четох, рових, все не ми достигаше по нещо.
Накрая таткото избра това и каза, че само това ще бъде името на нашето дете. Аз от малка бях харесала Елизабет и още малко ме е яд, че не го избрах, защото ми е много сантиментално, но някак тогава не го усетих като името на детето ни.
Сега не мога да си представя да се казва по друг начин малката.
Но мечтая за още едно момиче, което да нарека също с дълго и царско име.
Ема ми харесва много, обаче е много масово. В комбинация Ема Елизабет е разкошно🥰
Хайде, изберете него и не го мислете.
Зара Габриела не е лошо като комбинация изобщо, но аз не харсевам и двете имена и затова не мога да го възприема. Зара ми е грубо, а Габриела обикновено. Анна Изабел също смятам че може да мине за сполучлива комбинация.

# 47
  • Мнения: 8 775
комбинации от две  любими на авторката имена:
Ема-Магдалена
Ана-Магдалена

С едно от нейните любими:
Ава-Аделина
Ава-Вероника
Ава-Василена
Ава-Григория
Ава-Елисавета
Ава-Хенриета

Ина-Инес
Ина-Йоанна
Ина-Косара
Ина-Лиана
Ина-Натали(я)

Миа-Мелинда
Рая-Радостина
Рая-Ерика
Рая-Елмира

Теа-Беатрис

# 48
  • Мнения: 1 336
Сетих се за няколко известни личности, родени в България, които имат деца с двойни имена.

Тези двойни имена са: Валери-Виолета, Сара-Мария, Надежда-Мари, Хелена-Мария, Климентина-Мария, Алла-Виктория, Лора-Юлия, Реджина Силва, Куин Мелина, Лилия-Сапфира...

Прочетох като двойни имена в една рубрика: Лиана-София, София-Александра, Ния-Катерина, а в този форум - Ирина-Исидора.

Хрумват ми също: Симона-Александра, Мери-Александра.

Последна редакция: вт, 06 юли 2021, 21:37 от Radilena

# 49
  • Мнения: 18 547
Ния Катерина е интресено. Макар да не харесвам първото изобщо. Звучи добре.
Аз се сетих за Деа Мария,ако на авторката допадат 3 буквените измислици.
Ема Мария също.

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Анна Катерина
Анна София
Мария Вероника

Кристина вместо Кристиана
Мария Кристина
Анна Кристина
Ема Виктория

# 51
  • Мнения: 6 166
Миа Магдалина

Ана Максимилиана

Стефани Максимилиана

Магда Максимилиана - може да й казвате  еМеМс.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 408
Миа Магдалина

Ана Максимилиана

Стефани Максимилиана

Магда Максимилиана - може да й казвате  еМеМс.

Ако изберат някое от тези, успех им желая всеки път, в който ще се наложи да попълват документи. 😁

# 53
  • Мнения: 3 031
Комбинации могат да се предлагат до безкрай. Коя от коя по-странни. 🙄

# 54
  • Мнения: 3 922
Двойните имена са съвсем естествена традиция в кралските семейства. Но що се касае до обикновени хора са абсолютно ненужни, а често и смешни. Има някаква логика единствено, ако идеята е да се уважат чрез името и двата рода (двете баби примерно).
Така или иначе в ежедневието ще се използва само едното име.  Само си представи как се провикваш на детската площадка "Стефаниии Максимилянааааа" и как околните избухват в смях! То просто е ужасно нелепо!
От езотерична гледна точка също тези имена влияят отрицателно върху съдбата, внасят противоречие и слабост.

# 55
  • Мнения: 33
Благодаря на всички, които отделят от времето си за предложения.
От тази тема разбрах, че трибуквените имена били измислици, дългите имена не могат да се поберат в ни един документ и съответно пак не стават, двойните освен безсмислени носели и лоша енергия. И все повече се убеждавам, че каквото и име да избереш - няма как да угодиш на всички и всеки да го хареса. Аз пък познавам дами с двойна имена и са супер харизматични, готини и въобще не изглеждат носители на лоша енергия.
Не знам дали осъзнавате, но ако всички имахме еднакъв вкус, всички деца щяха да се казват по един и същи начин и щяха за вечни времена да се въртят само и единствено Никол, Виктория и Александър. 

Харесва ми Лили-Елизабет. Бях забравила за кралското бебе, Лилибет е сладко, но повече ми харесва Лили-Елизабет.
Анна-Елизабет също е добре. Мъжа ми не харесва галеното "Еми", което най-вероятно би било ако я наречем Ема-Елизабет. Иначе името е уникално. Не го отхвърляме напълно, защото доста ми допадна, много е близо

# 56
  • Мнения: 2 590
Това с лошата енергия е абсолютна простотия Joy Сещам се эа препоръките на Петър Дънов, че трябвало да има Р в името, че трябвало да е дълго... все едно да питаш шаман как да си кръстиш детето. Joy Тоест: не се връэвайте.

Обаче човек като пита във форум, трябва да энае, че ще получи всякакви отговори. Не само, че няма нужда да угаждате на  някого/камо ли на всички, но и не се връэвайте много на негативните коментари. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 57
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Максимилиана не бих използвала в комбинация с друго име.
То е достатъчно дълго.

Анна Елизабет ми харесва повече от Лили Елизабет.

# 58
  • Мнения: 33
Аз вече за Максимилиана писах, че мъжа ми много си го беше харесал, но на мен не ми допада хич нито самостоятелно, нито пък в двойно

# 59
  • Мнения: 1 571
Аааа, коментарът за дългите имена и попълването на документите си е много обоснован🙂 Аз бях с три кое от кое по-дълго, та добре, че се омъжих и поне едно е кратко, че да се нагъчкам из бланките😅

И като съвет от мен-не споделяйте на никого как ще се казва бебето, докато не се роди иначе най-много да се разколебаете. То това важи за всички имена, не само за двойните, де.
Аз много харесвам и Стела като кратко име.

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 12:11 от Threemafan

Общи условия

Активация на акаунт