Двойно име за момиче

  • 5 646
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 562
Нито вярвам в лоши енергии, дановистки неща, нумерологии, нито в подобни глупости. И съм за да има разнообразие в имената. 3 буквените измислици са точно това-измислици, защото някои звучат абсурдно,съжалявам, но това е мнението ми. Има много малко не абсурдни 3 буквени имена, а модерните са ужас повечето.
Към авторката-ще усетите името, което е вашето. Лили -Елизабет ми харесва също.
Въобще не се води по мненията
на който и да е. Не ми звучи като човек, който ще измисли някоя изгъзица.
Фен съм на нестандартни имена, но определено има абсурди сред тях.
Току що се връщам от почивка. По басейните все Алекс и Марти. Направо вече си мисля тия имена вярно ли са толкова обожавани или е липса на всякакво въображение.
Толкова се радвам като чуя нещо различно, име в което е вложени смисъл и някакво творчвство, което в рамките на нормалното като звучене. Също ми допада като чуя и малко поазабравни български имена като Белослава, Пресиана, Анелия и подобни.
Съветът с несподеляне на името преди раждането е много добър. И ние така направихме.
Някой от моите приятелки споделиха с мен имената,които са избрали. Но повечето не казаха на никого в семейството. Пред свършен факт никой не може да каже нищо в повечето случаи. Иначе се коментира и да ти стане неприятно е много възможно.
Особено ако много харесваш едно име пък майка ти или свеки примерно кажат нещо негативно.
Затова човек се съобразява само със себе си и мъжа си. Не можем да харесваме еднакви неща. Това е нормално.
Ние в началото казахме, че няма да кръщаваме на никой, да не го очакват от нас и, че името ще го кажем като се роди.
Да е изненада 😊

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 12:46 от Snow_White5

# 61
  • Мнения: 6 166
Трибуквените са обикновено съкращения на някое по-дълго име те си носят заряда на дългото име.

Не съветвам обаче Лили- Елизабет. Това да две абсолютно еднакви имена. Елизабет на кратко е Лили, Лилибет, Лиз, Лизи. Виж ако е Лилия-Елизабет тогава е различно, но при двойните обикновено има едно неписано правило едното да е кратко и галено или съкратено, а другото дълго и величествено.

# 62
  • Мнения: 18 562
И кое е различното от Лили и Лилия, че да е по-удачна комбинацията Лилия Елизабет?
Масово Елизабет е Лизи или Бети на галено. За Лили никой не би се сетил, Лилибет да, Лили едва ли, особено в България. Това, че наричат така кралицата или някоя аристократка е съвсем отделен въпрос.
Изобщо не са еднакви имената, как ви хрумна? Това са напълно различни имена.
Лили си идва от Лилия,цветето.Елизабет е с друг корен, друго значение, напълно различно име. Нищо общо нямат двете имена. И затова и комбинацията е добра. Това според мен.
Всеки има усещане за имената, но да се твърди, че Лили и Елизабет са едни и същи само, защото има едно "ли" за мен е повече от странно,че и абослютно еднакви.

# 63
  • Мнения: 6 166
Хрумна ми, защото съм го чувала. За това. Като се избира двойно име е хубаво да не се слага потенциално галено на основното като второ име. Например Марù или Софù не са най удачни за първи имена на Мария и София.

Ето тук са на Елизабет галените. Лили е сред тях. Елла също. Нищо, че няма повече от Ел в името.

# 64
  • Мнения: 18 562
Да, ясно. Разбира се, че е хубаво да не е основно име и галено на едно. Обаче ако говорим за наложени галени. А не за почти непознати такива. 😊
Аз не твърдя, че го няма като галено, зная, че го има и съм изчела всичко за името Елизабет и галените, когато бях бременна, специално защото моето дете също носи вариант на това име.
Затова твърдя само, че двете имена не са абсолютно еднакви, което беше написано,защото това просто не е така.
Иначе Лили е галено на Елизабет, колкото Сиси на Десислава.
То може и да се ползва в Англия или другаде, не и тук, където е непознато за повечвто хора. Затова никой няма да се сети, че двете имена на сходни или едното е галено на другото.
Аз не виждам проблем именно заради това.
Харесва ми комбинацията Лили Елизабет, не е никак лошо даже.
към Авторкатааз съм за Ема Елизабет, никой няма да й казва Еми, ако още в началото вие и обкръжението около вас не се обръщате към нея така, а я наричате просто Ема. Може Елиза, Бети, Лизи, Емичка, каквото ти е кеф.

# 65
  • Мнения: 8 836
и къде слагате ударението на Елизабет - на "и", или на последната сричка?

не е запознат, да не вярва в теории и вибрации или енергии, но това не значи, че са  глупости, или че не съществуват.

Хубаво е да се намери такава комбинация , при която водещото име, което  ще се ползва по-често да има същата вибрация като  двойното име.

# 66
  • Мнения: 6 166
Също не е хубаво да има и алитерация на името Елла Елена е такъв пример. И двете имена започват с Е. В англоговорящите страни на алитерация не се гледа с добро око, а не се знае къде ще отиде детето ти като порасне.

# 67
  • Мнения: 549
Доколкото знам, когато двете имена са свързани с тире се разглеждат като"сложно" собствено име и се предполага да се обръщаш към лицето с двете /поне при официално общуване/. Когато няма тире лицето има две собствени имена и често в употреба остава едно от двете, като не е задължително това да е първото. Вторият вариант е широко разпространен в страни, в които децата не приемат бащино име и има и едно практическо предимство - намалява вероятността за пълно съвпадение на имената при двама души.

# 68
  • Мнения: 2 479
Щом мъжът харесва Максимилияна, може да му допадне и Максима за "дългото" в комбинацията. Вече там за "късото" не знам дали може да се съчетае с някое от тези, които одобрявате.

# 69
  • Мнения: 312
Харесвам двойните имена. И нестандартните такива. Всички имена така или иначе са измислени от нещо. Това, че някое име на Х човек му звучи измислено, не значи че действително е (първо трябва да се провери).
 Моят съвет е да избереш за детето си такова име, което няма да е засрамващо, осмиващо и видно неподходящо за неговата родина. А като порасне къде ще отиде и там имената му какви значения ще имат - никой не знае. А и не мисля, че е нужно чак толкова да се съобразява. Иначе всички трябваше да сме с еднакви имена и пак щеше да има недоволни. Съобрази го с личния си вкус (+ този на мъжа ти), без той да рефлектира негативно на детето.
Хубави и красиви предложения са дали по-назад, особено на Уилям и Кейт дъщерята - Шарлът Елизабет Даяна.
Според мен е добре да си изясниш какво очакваш от името:
1. да звучи по-"българско" , по-"чуждестранно" или нещо средно
2. Да звучи по-аристократично или по-модерно
3. Забелязала съм обикновено, че добре съчетаните двойни имена съдържат едно по-кратко и едно по-тежко и дълго име. Разбира се, има и изключения.
4. Смятам, че двойните имена не е хубаво да се римуват, защото стават като стихче - тип Елена-Малена, Полина-Калина, Елица-Деница и последния да затвори вратата. В моите очи е по-добре, когато няма рима, а допълване.
5. Имената, които ще се съчетават да звучат добре при изговаряне - задължително ги изговорете на глас с бащата, за да видите как го чувствате и дали го кавате сравнително лесно (понякога човек се увлича излишно).
Да не е тромаво и прекалено сложно, а също и прекалено дълго - пр. Емануела-Максимилияна+презиме+фамилия
5. (с препоръчителен характер) Харесаните имена съчетайте с фамилията и вижте как стои до тях - хубаво е да няма тежки и смешни несъответстия. И все пак при жените е по-лесно, обикновено, след време, при брак, може да избира коя фамилия ще носи.
6. Искате ли да има имен ден (поне едно от имената)

Добър съвет са дали дамите по-назад да не споделяте името до раждането - ще си спестите излишни мъки и главоболия. Предварително съобщете, че името ще стане ясно на родата след раждането.
Най-важно е името да допада на теб и мъжа ти, все пак е вашето дете и не е редно да имаш вмешателства.

Моите предложения: Анна-Вероника
Амелия-Мира
Елена-София
Ели-София
Елина-София
Анна-Катерина
Ава-Есмира
Мария-Елена
Ева-Мария
Мая-София
Анна-Лена
Анна-София
Елена-Кристина
Калина-Преслава
Дара-Алина / Елина
Яна-Мартина / Яна-Марина
Анна/Яна-Калина
Леа-София
Анна-Ясмина
Елизабет-Никол
Йоанна-Лусия
Анна-Бела
Мира-Бела
Юлина-Никол
Лора-Анджелина
Анджелина-София
Анна-Валентина
Еванджелина-Мари
Теа-Мелина
Ния-Катерина
Рая-Мария
Рая-Евелина
Скарлет-София
Мери-Маргарет
Лора-Елизабет
Зара-Ирина
Aлиса-Анн
Анна-Клариса
Лили-Анн
Анна-Теодора
Арабела-Озара
Даяна-Никол
Бо(р)яна-Никол
Соня-Никол
Мила-Антония
Стела-Реджина
Йоанна-Александра
Йоанна-Полина
Мина-Виктория / Виктория-Мина
Анна-Северина
Габриела-Полина
Роза-Валентина
Анна-Розалина

# 70
  • Мнения: 3 033
Захарен памук, ти си неизчерпаем източник на имена. Съветите ти за избор са добри. 😀
Вчера гледах един бразилски филм и там чух името Ана-Маргарита, та го давам като предложение. Не мога да запомня предложените преди мен, та се извинявам, ако го повтарям.

# 71
  • Мнения: 12 087
Ана-Маргаритана мен ми хареса много.
От предложените по-нагоре и коментирани вече ми допадна Лили Елизабет
Според мен комбинации, които включват класическо име като Мария, Виктория, София, Елена , Ан(н)а звучат по-добре от другите.

# 72
  • Мнения: 1 457
Не отговаря на изискването за къса първа част, но идвам с името на моя племенница (не живее в БГ, майката не е българка)
Аделина-Елизабет, накратко Ади. В първия момент като го чух се стреснах, но сега комбинацията много ми харесва.

# 73
  • Мнения: 95
Имах колежка Мария-Корнелия, познавам и госпожа на име Анна Цура ( не от бг произход).
Други интересни, които си спомням Кера Тамара ( това си е българска принцеса сестра на Иван Шишман), Хана-Елена, Теодора Косара.
АннаЛена направо ме разби не съм се смяла толкова от седмици.

# 74
  • Мнения: 3 922
Хващам се на бас, че нито една от тук списващите предлагащи двойни имена не е с такова. Много бих искала да се включи някой с двойно име и да сподели от първо лице как  му е повлияло това от ранна възраст, какви трудности и проблеми е срещал от чисто битов, та до психологически аспект.

Общи условия

Активация на акаунт