Двойно име за момиче

  • 5 650
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 552
Аз също не бих дала двойно име на детето си, защото смятам, че създава трудности минимум в документацията, а и в крайна сметка хората масово използват само едното (освен ако не е Ана-Мария) и другото остава в сянка, което реално обезсмисля наличието му. Но авторката пита, хората предлагат. Всеки според вкуса си в крайна сметка. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 033
Как да се включи някой като двойните имена са изключителна рядкост в България особено сред поколението списващо във форума.

# 77
  • Мнения: 1 457
Сега се сетих, че имам приятелка Софи-Деа (Точно така и е името)- на около 25 е. Ще я питам и ще пиша Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 1 977
На близки детенцето е Ана-Мария. Ок си е с името, радва се, че има четири именни дни в годината😁
Но нейното име си е класическо, често го ползват цялото, защото не е много дълго, лее се като музика като се произнася и звучи красиво. Аз бих заложила на него или друга класическа комбинация, защото другите си заплитаме зика, донато ги кажа, не мога да ги запомня и ми звучат странно. Това разбира се е при мен.
Иначе масово на галено на въпросното дете му казват просто Ани.

П. П. много ми хареса Кера Тамара, бвх го забравила, но да исторуческо реално красиво и силно име и определено девойката ще е с рядко име😉

# 79
  • Мнения: 3 033
Ана-Мария си е класика. 🥰 И мъжът ми има роднина, чието дете носи това име. На 7-8 години е. Доколкото ми е известно, се обръщат към детето с цяло име.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 410
Е да, класически са си Ана-Мария, Мария-Антоанета и Мария-Магдалена и т.н, но авторката явно бяга от тези имена.
Аз никога не мога да измислям двойни имена, различни от познатите ми, съчетавам ги абсурдно. 😄

Но Лили-Елизабет, което сте харесали, звучи ок. Нито твърде натрапчиво, нито твърде изчанчено, нито и съвсем обикновено. Ема-Елизабет и Мари-Елизабет също ми звучат добре.

# 81
  • Мнения: 6 166
Аз съм за Елизабет Мари. Елизабет Александра Мари е името на английската кралица.

# 82
  • Мнения: 2 481
Аз пък смятам, че съчетанието Лили - Елизабет не е удачно. Лили спокойно би могло да е галеното на Елизабет, заедно с Ели, и използването им заедно е безсмислено.
Някои пък се представят и с двете имена. Ето, Гери-Никол... 🤣

# 83
  • Мнения: 5 552
И аз не смятам за удачно Лили-Елизабет, Ема-Елизабет също не ми е благозвучно. Всъщност с Елизабет не знам точно кое име си върви (защото то самото достатъчно си тежи на мястото), освен споменатото от мен Елизабет Даяна, с което ушите ми са свикнали и ми е красиво като за царска особа.

# 84
  • Мнения: 3 922
Аз пък смятам, че съчетанието Лили - Елизабет не е удачно. Лили спокойно би могло да е галеното на Елизабет, заедно с Ели, и използването им заедно е безсмислено.
Някои пък се представят и с двете имена. Ето, Гери-Никол... 🤣
Току-що видях, че Гери-Никол била Гери-Никол Николаева Георгиева Grinning. Сигурно Гергана, де.

# 85
  • София
  • Мнения: 5 760
Сещам се и за една Силвия-Александра, от първите издания на Биг Брадър. Не знам дали е с тире. Тогава ми беше странно, защото популярно двойно име винаги е било Анна-Мария. Познавам две деца с него. На едната казват Ани, другата е Ан-Мари.
Ема Елизабет и на мен нещо не ми звучи добре като комбинация. Може би заради това, че е с еднакви букви, въпреки че примерно Мария Магдалена ми харесва.
А само Елиза, без бет? Примерно Лили Елиза?
Гери-Никол ми е ужасно.

# 86
  • Мнения: 785
Моята кума е с двойно име/ непопулярна комбинация/. Наричаме я с четирибуквено име, съставено от първите две букви на двете и имена Simple Smile специално й писах да я питам какво мисли по въпроса. 
 Друга моя по-далечна позната също е с непопулярно двойно име, като всички се обръщат към нея само с първото й име. Доколкото помня не е в особен възторг от решението на техните да й дадат две имена.
 Двете девойки си едната 91ви набор, другата 93 Simple Smile

Относно предложението за Елиза аз много го харесвам като име, но нещо не ми се връзва с Лили Sad
А Гери Никол май си е точно така, не Гергана

# 87
  • Мнения: 459
Дъщеря ми се казва Ая Кристин.

# 88
  • Мнения: 557
Сетих се за абитуриентката с най-скъпите бални рокли Каролина-Клер.
Точно щях  да напиша, че никога не бих кръстила с двойно име и ми просветна, че собствената ми дъщеря ми е с две имена, но без тире между тях. Родена е в чужбина, няма бащино име, и  вместо него, компромисно, сложихме името на баща й в женския му вариант /съвременно е и добре се съчетава/. Приемат се за равностойни двете имена, но обикновено се ползва само едното, в нашия случай ползваме първото. Към мен понякога са се обръщали с бащиното ми име, като го мислят за собствено, нищо че завършва на -ова,  не са запознати с нашите традиции.
В случая на авторката, две имена, свързани с тире, ще се възприемат и изговарят като едно име, но ако измисли и различно галено име, вече се губи смисъла. А краткото име със сигурност ще е някое, което е често срещано. Дълги имена, съставени от по-кратки, на мен ми звучат по-добре от двойни, например Доротея, Елеонора, но не са модерни сега.

# 89
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Сестра ми е с двойно име.Но тя е от втори брак на баща ми и майка и е германка.Казва се Анна Кристина.
Второто и име изобщо не се използва.За всички е Анна.
Дъщеря ми има приятелка Мария Теодора,която е кръстена на двете баби.Като отиде при едната баба е Мими,като отиде при другата е Теди.
В училище и на площадката е просто Мими.

За мен най-добрите комбинации се получават от класическите имена.

Общи условия

Активация на акаунт