Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 4

• 40 849
  • 651
  •   1
Отговори
# 645
  • София
Освен сроковете, какво гарантира, че няма да се появи кандидат с по-висок бал и да вземе освободеното място? И тогава вече работата става много дебела. 🙄

# 646
Според мен трябва преди да си изтеглите документите от училището в което е записано детето, да отидете в желаното училище на четвърто класиране и да говорите с директора - за бала, сроковете и т.н , ако има дете с по- висок бал няма смисъл. Може и да ви даде такава информация

# 647
  • София
Аз не виждам смисъл да пращам детето ми в чужбина за бакалавър - в Англия и САЩ е безумно скъпо, във Франция и Германия трябват съответните езици, които не са в зоната на интерес на дъщеря ми. Остава една Нидерландия, в която пак не виждам невероятни позитиви. Освен това за мен ученето в чужбина има смисъл, ако си в топ университет, а това струва много. Аз по-скоро бих инвестирала в интересна магистратура в много добър университет в чужбина, която да даде специфични знания след общата бакалавърска степен.
...точно така смятам аз и моето семейство.
Племенницата ми направи същия избор - бакалавър в СУ "Климен Охридски" и магистратура в Европа. След това остана да живее там и определено се оправя с живота отлично. В момента работи в голяма международна компания и ползва наученото от магистърската си програма.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 15:08 от pumpal

# 648
  • София
Здравейте,
Досега не съм се включвала, но ви чета с интерес. Синът ми е приет в СГСАГ - Водно строителство. Записа се още на първо класиране, защото това беше неговото желание. Има ли и други приети същата специалност, за да направим отделна група например Simple Smile

# 649
Здравейте,
Успяхме да се запшем в 7 СУ. Класен ръководител ще ни е г-жа Лидия Спасова.
Ще се радвам ако споделите  мнение за нея Simple Smile

# 650
  • Sofia
Здравейте,
Успяхме да се запшем в 7 СУ. Класен ръководител ще ни е г-жа Лидия Спасова.
Ще се радвам ако споделите  мнение за нея Simple Smile
                                                                     Беше класна на моя син в 8 клас, паралелка с английски и немски език. Доста е строга и взискателна , държи на училищния правилник. Аз я харесвах.Английски език ще научат всички от класа, това е сигурно. Не оставя никой да се скатава в часовете, всеки ден препитва всяко едно дете.В 9 клас ще имат друг класен ръководител, в 7мо сменят класния след подготвителния клас.

# 651
Дидева, въпросът ми беше дали учениците от професионалните гимназии, като най-разбираем пример са ми ТУЕС/Джон Атанасов и НТБГ/НФСГ, имат право с оценката от задъжителния професионален ДЗИ да кандидатстват съответно в ТУ/СУ и в УНСС/ВИНС и др.? И за тези ясно ориентирани деца да нямат значение други неща като хорариуми и втори ДЗИ-та?

Мога да кажа за НТБГ. Голямата ми дъщеря в 11 клас имаха нещо като практика (учебни фирми) за 2 дни в Интер Експо център. След това направо им дадоха сертификат, с който можеха да кандидатстват в УНСС, признаваше им се за взет изпит по Финанси с отличен 6 Grinning. Тя не се възползва, тъй като се беше насочила и отиде да учи другаде, но реално знам от други деца и родители, че следването в УНСС след НТБГ е гарантирано. Стига желанието на детето да е такова.

Общи условия

Активация на акаунт