Дните до ДЕКЕМВРИ жадно поглъщаме, здравички бебчета да си прегръщаме!

  • 18 206
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 320
Благодаря ти Майче за новата тема.  Hands Clap

И моето поспря да рита. Сега се движи много по-плавно.
То си е добре и си отговаря на седмиците. Беше изостанало със седмица, но на последния преглед си беше наваксало.
Още не съм почнала да се шашкам за раждането, а мисля, че може и да не започна. Иначе мисля за това къде да раждам, как, упойка?
Опитва се да ме тръшне някакъв вирус, ама си взех Осцилококцимум - май така се пише - и май го пресяках в зародиш!

Утре ще ходим за количка, колегите ми са събрали парички и искат утре. Ами като искат....

А, и да се похваля, бебчето си е с главата на долу на последните 3 прегледа. Да си стои така! Да не прави някакви акробатични изпълнения от сега нататък!

# 16
  • Мнения: 4 967
KITTI, става дума за лекции в Света София за бъдещи родители, но става с предварително записване, което за съжаление става доста по-рано.  Аз, примерно, съм се записала още преди около 20 дни поне.
А за недосетливите роднини - хич не им се притеснявайте - новите мами.  Ние опитните знаем как да се справим.  Бебето все пак си е ваше и вие си решавате с колко вируси да го срещате.  Изобщо не мислете за чувствата на другите.  А за тия пусти гащи - ще ме накарате и аз да ходя да ги видя поне, пък може и да се изкуша Laughing.

# 17
  • София
  • Мнения: 505
Като отворихте темата за посещенията на роднините в болницата, аз се сетих за гостите вкъщи след изписването. Този път, живот и здраве, съм решила никакви гостувания, софри и т.н. Предпочитам да сме си сами с таткото и баткото, още повече че незнам какви реакции да очаквам от сина ми!? Ще ревнува ли, какво ли!? Clan G, fapua споделете как беше при вас? 

# 18
  • Мнения: 3 323
Добро утро, милички мамчета, с гащи и без!
Хубав, весел и ползотворен ден, за всички които работят все още, а за тези които не - приятна почивка! Да пишете само хубави неща ( и само такива да ви се случват!)

# 19
  • Мнения: 4 967
Bla-bla това е нещо, което и мен ме притеснява.  Как ли ще реагира синът ми на новото човече?  Уж много говорим, той е много съпричастен към всичко, което ми се случва - слага си ръката на корема, за да "усетва" бебето, дава ми всичко, от което яде - за да яде и бебето, гали и целува коремчето ми, говори му, сутринта даже му пя песнички.  Но сега е едно - как ли ще бъде после.  Понеже отдавна не го вдигам да го нося, сега само му обещавам, че като се роди бебето и пак ще си го гушкам - той изглежда много доволен.  Освен това смятам да му обръщам допълнително внимание след като родя - ще си го оставя вкъщи, за да не носи вируси от детската градина, пък и бебето освен хранене и преобуване няма да има особена нужда от мен - надявам се - може и таткото да го гушка, пък аз да обръщам внимание на баткото, за да не ревнува.  ClanG ти тук имаш повече опит, кажи как беше, въпреки че твоите са били с по-големичка разлика.

# 20
  • Мнения: 669
здравеите в4ера бяхме на док и сме по големи отколкото трябва но по добре 4е ще е по голямо но пък може да се наложи да ме резнат ако бебо е много голям  ина4е сме ок с главата надолу и многоооооооо шавливи ве4ер като заспя  и тои заспива като стана да ида до wc и тои става с мен и запо4ва да блъска целувки на вси4ки коремки             
                       

# 21
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте  bouquetАко знаете какво ми се случи тази нощ-цяла нощ,като се обърна за малко по гръб и такива болки над пъпа ooooh!че с триста зора се завъртам настрани,но аз сънена и си спинкам,чак сутринта забелязах,че като съм по гръб над пъпа ми изкача една подутина Shocked Shockedи от там е болката, като си сложих ръката-все едно камък имам в корема,сигурна съм че е било главичката на бебо,явно вече му е тясно Laughingслучвало ли ви се е такова нещо? ThinkingClanG за двойния вип и аз съм чувала такива неща-искаш да си кърмиш бебето,а на съседката  ти по легло гостите хич не се съобразяват,все пак не бих издържала някакви абсолютно непознати да ми висят в стаята по цял ден.Затова съм решила ако има единичен вип-си взимам,ако не по-добре с 3-4 момичета в стая отколкото с нечий роднини NaughtyДа ти кажа аз в патологията лежах в единичен вип и хич не ми е липсвала компания-идваха постоянно да ме виждат,а в същото време си, си сам на спокойствие,имаш си баня,телевизор и хладилник,но в никакъв случай не беше лукс стаята,единственото преимущество е самостоятелната баня.Така че хич няма да се настройвам предварително за самостоятелен вип,ако има,има ако не в обща стая ConfusedЛия спокойно,не го тормози бебчо,ще ти се обади Laughingпросто вече са порастнали и им е по-тясно-и мойто цял ден си кротува и вечер като почне едни шутове ooooh!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 893
ДобрЮтро колежки   bouquet

даниелче аз пък не мога да спя на ляво защото ме боли едно ребро,явно бебчето притиска там нейде.лошото е че ставаме все по-големи и от 2 дена и права да съм пак боли  Sad минава само като си подложа нещо под кръста - одеало чаршаф възглавница,няма значение.кръста ми трябва да има опора иначе откачам от болка. ама явно ще трябва да се изтърпи още един месец, криво ляво ще изкараме  Peace
моята бучка е от дясно ама не знам дупе ли е или коляно newsm78 щото вече сме обърнати и няма как да е глава.

# 23
  • Мнения: 581
А пък мойта беба ме оставя да спя.  Grinning

# 24
Здравейте и от мене! Една мама беше писала, че с киселините се справяла с кисело. Приложих този метод вече две вечери, завършвам вечерята не с нещо сладко ами с кисело /трушия/ и да ви кажа има ефект. Peace Лягам си спокойнио без да ми се надига всичко. А да ви питам как се събуждате сутрин?-аз едва ли не се събуждам гладна  Thinking и стана ли търся нещо да ям. #Crazy. Какво точно е усещането при контракция newsm78 от няколко дена, по няколко пъти на ден ниско долу на корема усещам нещо, може би.....лека болчица, в същото време кръста се обажда. Но като незнам какво е?  newsm78 Тези които са го преживели моля да ми обяснят малко, знам, че е индивидуално, но все пак.... Blush

# 25
  • Мнения: 143
знаете ли сега малко се по успокоих, за бебето след вашите съвети благодаря. Снощи се поразмъда малко и толкова се зарадвах. Иначе сега шавка малко повече, пак си е лениво, ама поне усещам беко мърдане.
Ekaterina85   аз контракции имам от 5 месец, поне тогава чак разбрах, че са контракции, май и преди съм ги имала. При контракции, корема ти става един твърд по средата, от долу на горе и едно особенно стягане, понякога е придружено с болка друг път не. Не е хубаво да имаш болка или поне да не са честа, ако имаш такива веднага при доктора. Аз съм имала такива контаркции с болка и хич не е приятно, но сега от магнерота поне болезнените са по-рядко.

Аз също за болницата не искам да ми идват всички, даже, ако може да родя без на никой да казвам най-добре, че като почнат да се претисняват и те още по-зле ще ми стане. Н още видим как ще се развият нещата.
danielad аз не съм усещала такава болка, но кръста поначало много си ме боли. Сигорно бебо ти се завъртял така.

Аз мисля да отида на лекцията на 9 месеца другата седмица на 24-ти. Кой друг ще ходи тогава?

# 26

Аз също за болницата не искам да ми идват всички, даже, ако може да родя без на никой да казвам най-добре
Мене гинеколожката ме посъветва да си "изместя" термина 2-3 седмици напред, за да си спестя обажданията и въпросите "Какво става, не е ли време вече?" и евентуално посещенията ако искам.  Thinking
Хитро, но късно за съжаление

# 27
  • Мнения: 3 323
И нашия батко с нетърпение чакаше бебето, обаче когато се появи, се видя че съм доста ангажирана и прекарвам повече време с него ( или поне на Сами така му се струваше) и започна да ревнува. Това обаче много си зависи и от характера, и от нагласата. Нашия батко много болезнено изживя факта че не е център на внимание, и светът не се върти заради него. Трябваше да минат години да свикне с факта. Дори и сега от време на време се настройва срещу Кари и ме обвинява че го обичам повече, но тука и пубертета си казва думата, та затуй казвам че е относително. Някои казват че като го ангажираш с дейност около бебето ще свикне по лесно - други обратното, много си зависи от детето....
Екатерина - да това така както го описваш са контракции, Лия след това достаточно ги е описала. Това че имаш не е страшно - вече си е време, дори и малко да са болезнени, лошо е ако се засилват, и са на определен интервал.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 893
milena22 аами късно, винаги може да се оправдаеш със : докторите не са изчислили правилно- изместиха ми термина с още две седмици напред  Wink

един въпрос Off Topic -  някой гледа ли LOST? аз съм много зарибена,страшно ми е интересно,сега гледам 3ти сезон,такива странни неща се случват Shocked .имам чувството че и сценаристите не знаят как ще свърши  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 375
Привет на всички,

Сега се връщам от лекцията на 9 месеца, не беше зле, но май повечето неща вече съм ги изчела и чула хиляда пъти, но.. Simple Smile
За лекцията на 24 пак ще ходя, май ще ми е по-интресна, за първите грижи за новороденото.

Да ви кажа нещо вечер ми е много трудно със спането, започна да ми изтръпва лявата ръка, направо си ме боли, и никаво спане по няколко часа  Close Но ще се търпи! А по гръб изобщо не мога да легна, така ме боли кръста..., направо тези коремчета вече си казват думата Simple Smile

Прегръдки на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт