Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 54

  • 38 023
  • 757
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 17 978
Аз пък искам да ви кажа относно забременяването с ЧПВ какво ми казаха няколко доктора, които посетих, а то е, че няма проблем да се забременява, дори да си правим опити докато пия имуностимуланта. А думите на единият бяха “Защо да не се забременява, ти да не мислиш, че всяка втора жена си прави изследване за ЧПВ, пък пак забременяват. Толкова много положителни има без дори да знаят, всеки носи вируси в него”. Та така и мен ме успокои тогава. Но също искам да вметна, че аз съм ПАП 2 и е необходимо само следене през няколко месеца. Другата седмица съм на контролен преглед и се надявам все още да съм 2.

Кой имуностимулант пиете? Само вие или и партньора ви? Изобщо те изследват ли се?

# 526
  • Мнения: 38
Здравейте, правих едновременно цитонамазка и микробиология. Микробиологията излезе първа, като резултатът беше Candida albicans масово, както и намалени лактобацили. Лекарят ми предписа Микомакс и Лактажин. Сега излезе и резултатът от цитонамазката -
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IIB
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: IIB
Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процес
Клетъчни промени свързани с: кандида възпаление (включва типично възстановяване)
Препоръки:контрол след лечение

Аз съм с конизация и  резултатът ми винаги е бил II група. Само че сега ме притеснява буквата Б в резултата. Отделно, пише следващата цитонамазка да е след 6 месеца, което за мен е индикация за проблем. Досега си мислех, че само трета група е категоризирана с букви, както и че ако няма проблем следваща цитонамазка се прави след 1 година. Заради микробиологията ли е такъв резултатът от цитонамазката или има и друг проблем?

# 527
  • Мнения: 46
Дами, имам час за преглед при д-р Карагьозов за понеделник 18.10.2021 от 18:20, който няма да ползвам. Ако на някой би му бил полезен, нека ми пише. В противен случай ще го освободя довечера.

# 528
  • Мнения: 36
Дами, имам час за преглед при д-р Карагьозов за понеделник 18.10.2021 от 18:20, който няма да ползвам. Ако на някой би му бил полезен, нека ми пише. В противен случай ще го освободя довечера.

Здравей, ще се радвам да го взема. От седмици чакам час именно за този период. Как можем да се уговорим, така че да го запазя аз?

# 529
  • Мнения: 781
sirena_21, втора група също се категоризира по подгрупи от а до с. При резултат 2б обикновено се препоръчва  именно след 6 месеца повторна цитология.
 При втора група или 2а препоръката е за след 12 месеца.
 Вероятно отражение върху групата и по-точно буквата при вас дава именно кандидата. Проведете си курса на лечение, изчакайте известно време, пуснете нова микробиология, за да проверите дали сте изчистили гъбичките и ако това е така може да повторите цитонамазката Simple Smile

# 530
  • София
  • Мнения: 3 029
Но мен д-р Карагьозов ми каза, че не се гледа буквата, а само групата и само, ако е трета, е опасно и да отида на преглед.

# 531
  • Мнения: 781
Да, др. Карагьозов казва да му се звъни при цитонамазка от трета група.
Това обаче няма отношение към преценката на патолога кога следва да бъде направена нова цитонамазка. За някои лекари тя не е определеляща…

# 532
  • Мнения: 213
Привет, момичета, ще ме прощавате, че нахлувам с питане, но наистина не мога да изчета всички 54 теми Simple Smile Въпросът ми се отнася за Пловдив- къде правят конизация по здравна каса, освен Онкото? Там не можем да ходим, понеже девойчето се уплаши и избяга от операционната, а времето тече и трябва да я направи тази конизация. Благодаря ви от сърце и ви желая само здраве и хубави изследвания Simple Smile

# 533
  • Мнения: 17 978
Да, др. Карагьозов казва да му се звъни при цитонамазка от трета група.
Това обаче няма отношение към преценката на патолога кога следва да бъде направена нова цитонамазка. За някои лекари тя не е определеляща…
Направо се омотах, при цито 3а двама лекари казаха, че няма място за притеснение и вярват на колпоскопа. Преглед след 4-5 месеца

# 534
  • София
  • Мнения: 172
Да, др. Карагьозов казва да му се звъни при цитонамазка от трета група.
Това обаче няма отношение към преценката на патолога кога следва да бъде направена нова цитонамазка. За някои лекари тя не е определеляща…
Направо се омотах, при цито 3а двама лекари казаха, че няма място за притеснение и вярват на колпоскопа. Преглед след 4-5 месеца
При 3А и много малък неоцветен участък на колпоскопа, който не изглежда притеснителен, биопсията беше с резултат CIN II-III и последва конизация.
Не искам да Ви плаша в никакъв случай, но най- малкото повторете цитонамазката,  за да изключите евентуална грешка в резултата.
Успех!

# 535
  • Мнения: 17 978
Прави биопсия, ЦИН 2 или 1 към 2 бяха точните думи. Какво предлагате вие?

# 536
  • София
  • Мнения: 3 029
Аз бях с цитонамазка 3А, ЦИН 3 и д-р Карагьозов ми направи ЛЛетц.  
Моя позната беше с цин 1 и й каза да си живее живота.
Не бързайте с конизацията.

# 537
  • Мнения: 34
Добре аз като съм 3 група цин 1 ще е приеме ли с високорисков ..Тука един лекар едва ли не каза чакай да хванеш рак скоро. Това за го чуве една жена на 28г искаща още деца да има е меко казано жестоко. Дори да изрежел до здраво ,след време щяло пак за се зарази и нямало оттрване ,едва ли не ми сложи присъда,като обречена . Всичко скрих от нашите ,защото ще го изживеят доста тежко ,а баща ми не е със цветущо здраве и само такива страхове и притеснения му липсват.

# 538
  • София
  • Мнения: 3 029
Добре аз като съм 3 група цин 1 ще е приеме ли с високорисков ..Тука един лекар едва ли не каза чакай да хванеш рак скоро. Това за го чуве една жена на 28г искаща още деца да има е меко казано жестоко. Дори да изрежел до здраво ,след време щяло пак за се зарази и нямало оттрване ,едва ли не ми сложи присъда,като обречена .

Тоя лекар не знам кой е, но е за убиване. Няма такова нещо. Просто трябва да се наблюдава, но при читав лекар  и това е.

# 539
  • Мнения: 764
Аз пих 3 месеца АНСС, но нямаше ефект. Изследвахме и ММ, въпреки че казват, че щом единият го има, значи и другият също, но при него беше отрицателен, явно е с по-силна имунна система и по-бързо го е подтиснал. Затова решихме той да не пие АНСС, да не предозира имунитета, защото правим опити за бебе… не знам колко е правилно това решение.

Иначе съм чела, че и двамата партньори трябва да приемат един и същи имуностимулант по еднаква схема, без секс през това време или поне с презерватив, но ние не го спазвахме точно така.

Аз пък искам да ви кажа относно забременяването с ЧПВ какво ми казаха няколко доктора, които посетих, а то е, че няма проблем да се забременява, дори да си правим опити докато пия имуностимуланта. А думите на единият бяха “Защо да не се забременява, ти да не мислиш, че всяка втора жена си прави изследване за ЧПВ, пък пак забременяват. Толкова много положителни има без дори да знаят, всеки носи вируси в него”. Та така и мен ме успокои тогава. Но също искам да вметна, че аз съм ПАП 2 и е необходимо само следене през няколко месеца. Другата седмица съм на контролен преглед и се надявам все още да съм 2.

Кой имуностимулант пиете? Само вие или и партньора ви? Изобщо те изследват ли се?

Общи условия

Активация на акаунт