Камъни в жлъчката - тема 8

  • 28 557
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
mama Barba, всичко ще е наред. Ще мине и ще замине. И аз мисля, че утре ще те приемат, най-много изследвания да ти направят и във вторник операцията. При мен беше точно така.
Днес стават точно два месеца от моята операция, чувствам се чудесно.
White_Black, радвам се за теб 🤗

# 721
  • Мнения: 194
Мен ме приеха и оперираха в един и същи ден във ВМА. И аз мислех, че на другия ден ще ме оперират, но всичко стана много бързо...и по-добре, че стана така. Нямах време да мисля глупости. Успех и всичко да мине бързо и безболезнено!

# 722
  • Мнения: 5 565
А мен пак във ВМА ме оперираха на следващия ден. Всичко беше идеално.

# 723
  • София
  • Мнения: 171
Утре влизам в болница. На същия или на следващия ден ще ме оперират.

White_Black, КЪДИ, радвам се за вас. И благодаря, имам нужда да чета такива отзиви в този момент.
Сигурна съм, че всичко ще е наред. Бъди спокойна и всичко ще мине по вода. Мен ме оперираха в деня, в който ме приеха. Сутринта изследвания и на обяд ме оперираха, преди това хирургът ме предупреди да не ям и пия вода от предишния ден на обяд някъде. С теб сме, ако имаш нужда. Flowers Tulip

# 724
  • Мнения: 1 291
Много ви благодаря! Simple Smile Наистина, ако ме бяха оперирали днес щеше да е минало и заминало, но една жена ме "изпревари" - хирургът ме беше предупредил и го очаквах. И сега в главата ми е мармалад... За самата операция не се притеснявам, защото не е в моите ръце. Занимава ме въпросът с храненето. Не ми се смейте. Искам да прескоча периода с ограниченията и да си хапвам повече неща. До гуша ми дойде от диета! (Скубе си косите)
Днес, докато ме гледаха на ехограф в болницата, влезе един гастроентеролог, при когото не съм била, но ми го похвалиха като кадърен. Обаче един особняк такъв. Лекарят на ехографа ме хвали какви големи камъни съм си отгледала, а гастроентерологът: "Само гледайте да не ви оперират." "Аз затова съм тук," казвам му. А той: "А така! И след 10 години ще дойдеш с камъни в жлъчните пътища. Добре, че съм чела и го знам това, че иначе сигурно щеше много да ме шашне, но сега само ми стана смешно. После нещо взе да ми говори за пиене. Викам: "С тая жлъчка хич не ми е до алкохол." И той: "Е, след операцията ще може." Докторът на ехографа: "Той така говори, че да дойдете след 10 години при него с цироза." Хи-хи! Ох, благодаря, че ме изчетохте. Изпуснах малко парата! Simple Smile

# 725
  • Мнения: 3 485
Мамо Барба, индивидуално е, но все пак има един период на адаптация. Моят беше около 2 седмици, като с всеки изминал ден имах все по-малко газове и леки киселини. Вече мина месец, но тук от 3 дни пак съм с къркорене и лека болка в диафрагмата (там я усещам), но пък вкарах червено пилешко, домат, кайсии (кисели малко... Въобще... цирк. Не съм отдавна само на морков, картоф и ориз иначе. Риба (хек филе на пара) проядох още след първата седмица.

Това с камъните в жлъчните пътища ме шашна, то ако всеки с премахната жлъчка правеше тези поразии... Дано не съм изтеглила късата клечка, де, моите така или иначе не се застояха в жлъчката, ами ги "родих" до един в холедоха...

# 726
  • Мнения: 705
Не бях чувала подобно нещо, но ако е така направо се шашкам.Дано да не е.Тези доктори незнам как така си ги говорят тези работи пред Вас Къде е това място?

# 727
  • Мнения: 23 107
Вдна от причините все още да не съм предприела операция е, че после може да се образуват камъни в жлъчните пътища.Моята жлъчка не прави проблеми, само камъни.😄

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 1 384
Да,отстраняването на жлъчния мехур не означава,че проблемите са решени,за съжеление и в жлъчните канали могат да се образуват камъни.Аз знам от 20 години,че имам камъни в жлъчката,през това време 3-4 пъти съм имала кризи-преминават бързо,за сега няма да се подлагам на операция.

# 729
  • Мнения: 23 107
artemida, а черният ти дроб омазнен ли е?

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 1 384
artemida, а черният ти дроб омазнен ли е?

Не,всичко ми е наред,с перфектен здравен статус съм,не се ограничавам с храната-ям си всичко,само не пия чешмяна вода,пия само минерална.

# 731
  • Мнения: 435
Да, наистина съществува възможност за последващо образуване на камъни в жлъчните пътища. Превенцията е хранителния режим и прегледи. Всичко е Божа работа и все пак много по-рядко са случаите на камъни в пътищата отколкото възпаления на жлъчката заради камък и последващи усложнения.

# 732
  • Мнения: 3 485
Мамо Барба, надявам се скоро да пишеш.

# 733
  • Мнения: 7
На някой случвало ли се е да има остри болки отново долу в дясно месец и половина след операцията? До този момент се чувствах добре, но от два-три дни ме боли доста, като болката се мести и назад към гърба.

# 734
  • Мнения: 3 485
На някой случвало ли се е да има остри болки отново долу в дясно месец и половина след операцията? До този момент се чувствах добре, но от два-три дни ме боли доста, като болката се мести и назад към гърба.

Аз съм 5 седмици след операция. Случи ми се 2 пъти това, което описвате, но не остро, по-скоро тъпо, но парещо- 2 дни преди цикъл беше всеки ден и 2я ден от цикъла пак. Отшумя, понякога имам тежест вдясно, ирадира към лумбалната област, но имам проблеми с кръста, а и стент в холедоха.

Жлъчните канали гледаха ли ви ги?

Общи условия

Активация на акаунт