Камъни в жлъчката - тема 8

  • 28 747
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 171
Здравейте, ето че и моята операция мина преди два дни. Изписаха ме на следващия ден след операцията, имам четири дупки, шест камъка два големи и четири по-малки. Не съм повръщала от упойката, събудиха ме и ми казаха да не ставам до като не ми изтече първата система, след около два часа сестрата каза, ако искам да стана. Станах сама, без чужда помощ, разходих се в стаята, отидох до тоалетна и пак легнах за другата система и сестрата каза, че ако искам мога да стана и със стойката на системата да се разхождам в стаята. Бях в единична стая сама и това беше голям плюс за мен. По време на второто ставане и разходка влезна хирурга, който ме оперира и като ме видя, каза : Браво, така искам да те виждам, утре те изписвам, ако си в такава форма. И така и стана, на следващия ден ме изписа. Първата нощ спах много малко, при положение, че обичам да спя по корем, спането по гръб ме разби, целият гръб ме болеше, ставах няколко пъти да се раздвижа през нощта. Вчера ме изписаха и пътувах 160 км, на неравности ми беше гадно, опъваше ме разреза на пъпа, но е поносимо. Нямам никакви конци, лепена съм. Нямах никакъв дренаж. Всеки следващ ден все по- добре се чувствам. Имам отвреме навреме болка в гърдите и раменете, предполагам е от газа, който вкарват по време на операцията. Операцията ми беше в София, болница Вита, оперира ме доктор Емил Костадинов, разкошен хирург, както и отношението на всички в тази болница, изключително съм доволна. Мога да кажа, че страхът ми беше голям, но всичко мина много добре.

# 706
  • Мнения: 708
Здравейте, ето че и моята операция мина преди два дни. Изписаха ме на следващия ден след операцията, имам четири дупки, шест камъка два големи и четири по-малки. Не съм повръщала от упойката, събудиха ме и ми казаха да не ставам до като не ми изтече първата система, след около два часа сестрата каза, ако искам да стана. Станах сама, без чужда помощ, разходих се в стаята, отидох до тоалетна и пак легнах за другата система и сестрата каза, че ако искам мога да стана и със стойката на системата да се разхождам в стаята. Бях в единична стая сама и това беше голям плюс за мен. По време на второто ставане и разходка влезна хирурга, който ме оперира и като ме видя, каза : Браво, така искам да те виждам, утре те изписвам, ако си в такава форма. И така и стана, на следващия ден ме изписа. Първата нощ спах много малко, при положение, че обичам да спя по корем, спането по гръб ме разби, целият гръб ме болеше, ставах няколко пъти да се раздвижа през нощта. Вчера ме изписаха и пътувах 160 км, на неравности ми беше гадно, опъваше ме разреза на пъпа, но е поносимо. Нямам никакви конци, лепена съм. Нямах никакъв дренаж. Всеки следващ ден все по- добре се чувствам. Имам отвреме навреме болка в гърдите и раменете, предполагам е от газа, който вкарват по време на операцията. Операцията ми беше в София, болница Вита, оперира ме доктор Емил Костадинов, разкошен хирург, както и отношението на всички в тази болница, изключително съм доволна. Мога да кажа, че страхът ми беше голям, но всичко мина много добре.

Всичко ще е ок с всеки ден!

# 707
  • София
  • Мнения: 2 170
След моята операция повече дискомфорт и болка имах от този газ, отколкото от самите шевове Relaxed

# 708
  • Мнения: 162
Здравейте!Има ли някой впечатление от д_р Феликс Янев в Плевен?

# 709
  • София
  • Мнения: 171
Здравейте, осми ден след операция, чувствам се прекрасно, все едно не съм оперирана. Не очаквах толкова бързо да се възстановя и да вляза в ритъм. Всеки ден все по-добре се чувствам. Страхът от операция беше по-голям от самата операция, отлагането, мисленето кое как ще мине, и кризите през които минавах ме плашеха, но сега се радвам на спокоен и щастлив живот и единствено ме е яд, че не се оперирах по-рано. Благодаря и за подкрепата, която срещнах тук.

# 710
  • Мнения: 162
Какви изследвания на кръвта могат да покажат възпаление на жльчката?

# 711
  • Мнения: 3 497
White_Black, браво! И аз така се чувствам.

Изследвания - по спомен пускаха директен билирубин, алкална фосфатаза, ГГТ за жлъчка и жлъчни пътища; алат, асат и алфа амилаза, въпреки че последните три са за черен дроб и панкреас. При мен имаше запушване, така че нормално. Но мисля, че е хубаво и ПКК да се направи - левкоцити, СУЕ и т.н. (в болницата пълнеха по 7-8 епруветки или както там се казваха, като карти ги мяташе сестрата като почне да взима кръв, тоест много повече показатели изследват, такива са изискванията)

# 712
  • Мнения: 162
Искам да Ви попитам може ли кръвните изследвания да са добре,а жльчката да е възпалена или да има камъни?Пуснах си всички изследвания ,в норма са,но имам болки в жльчката.От понеделник ще записвам час за гастроентеролог.

# 713
  • Мнения: 3 346
Искам да Ви попитам може ли кръвните изследвания да са добре,а жльчката да е възпалена или да има камъни?Пуснах си всички изследвания ,в норма са,но имам болки в жльчката.От понеделник ще записвам час за гастроентеролог.
Да. При мен всички изследвания бяха в норма и то след адска жлъчна криза.

# 714
  • София
  • Мнения: 171
И при мен всички изследвания бяха в норма, но получавах кризи всяка седмица и се оказах с шест камъка.

# 715
  • Мнения: 439
И моите изследвания бяха ок, но имах кризи, един голям и няколко малки камъка.

# 716
  • Мнения: 1 291
Утре влизам в болница. На същия или на следващия ден ще ме оперират.

White_Black, КЪДИ, радвам се за вас. И благодаря, имам нужда да чета такива отзиви в този момент.

# 717
  • Мнения: 3 497
Утре влизам в болница. На същия или на следващия ден ще ме оперират.

White_Black, КЪДИ, радвам се за вас. И благодаря, имам нужда да чета такива отзиви в този момент.

Мамо Барба, пращам ти положителни мисли. Утре едва ли, вторник ще те оперират. Ако имаш нужда дори от блага дума или да споделиш чувства, насреща съм.

# 718
  • Мнения: 194
Моите показатели бяха много завишени. И двата бяха до 40, а единия ми беше 700, а другия 500.

# 719
  • Мнения: 1 291

Мамо Барба, пращам ти положителни мисли. Утре едва ли, вторник ще те оперират. Ако имаш нужда дори от блага дума или да споделиш чувства, насреща съм.

Много благодаря! Simple Smile Heart

Общи условия

Активация на акаунт