Диета на Пиер Дюкан - рецепти

  • 908 204
  • 1 237
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 526
Предястие "Дунав"
филе скумрия или друга риба, 1 глава стар или няколко стръка пресен лук, 1-2 домата, лимонов сок.
Рибата се нарязва на дробни парчета и се прибавят доматите, лукът и полива се с лимоновия сок.


Гювеч от тиквички
1 по-голяма тиквичка, 1 глава лук, щипка  сол, 1 глава чесън, 1 връзка копър, 1/2 чаена лъжичка червен пипер, 2 малки домата
малко черен пипер.
 Всички зеленчуци се изчистват и се измиват. Тиквичката се нарязва на по-малки парчета и се слага заедно с нарязания лук и със скилидките чесън в тавичка. Прибавят се ситно нарязаните домати, нарязаният копър, солта, червеният пипер, черният пипер и 3 кафени чаши топла вода. Разбърква се добре и се слага в загрята фурна. Пече се 15-20 мин в силна и 10 мин - в слаба фурна. Накрая се може да се полее с разбити яйца с обезмаслена извара.

# 406
  • Мнения: 526
Пиле със зеле

Нарязвам зелето и го слагам да се задуши с малко вода, черен пипер, червен пипер, щипка сол и дафинов лист. През това време, слагам месото с малко вода в йенаската тенджера в микровълновата да позаври. Когато месото почне да ври, добавям задушеното вече зеле. Оставям да се пече на програма за пиле и риба. Може и на грил.

Ето снимка с готовия вид.
http://storage2.album.bg/88f/08042008_002__342f5_3157200.jpg
При мен малко повече сос се получи  Embarassed Но изглежда ми вкусно  Hug

# 407
  • Мнения: 279
Суфле с пилешко филе
(3-4 порции)

400гр. извара
200гр. обезмаслено млеко
20гр. царевично нишесте
2-3 или 4 яйца
200гр. пилешко филе
1 щипка индийско орехче
сол
черен пипер

Първо разделете жълтъците от белтъците.Разбийте белтъците на сняг. След това към жълтъка добавете изварата и подправките. После разтворете нишестето в млякото и го прибавете към жълтъците, бъркайте до получаване на хомогенна смес. Нарежете филето на жулиенчета и го прибавете към сместа с изварата. Разбъркайте хубаво и внимателно добавете белтъците.
Пече се на 210 градуса приблизителни 45мин.


Адаптирана по книгата "Моята диета в 350 рецепти"- Суфле с шунка

,


Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 22:18 от tan4eto83

# 408
  • Мнения: 279
Пилешко филе с праз
(4 порции)
 
2 праза (бялата част)
180гр. пилешко филе
1 пресен лук
90гр. извара
2 яйца
сол

Задушете за 10 мин. на пара нарязания на ситно праз.
Запържете на сухо лука и филето.
Разбъркайте изварата, яйцата и солта.
Изсипете всичко в тава, разбъркайте и печете на 150 градуса за 20 мин.


Адаптирана по книгата "Моята диета в 350 рецепти"- Пуешки бекон с праз


Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 22:16 от tan4eto83

# 409
  • Мнения: 279
Солена торта- Tan4eto83

Продукти:

За 4-те палачинките
2 яйца
12с.л. овесени трици
1/2 -1ч.ч прясно мляко (слагайте от него докато ви хареса гъстотата на палaчинковата смес)

Плънка:
2 1/2 кофички кисело мляко
2-3 бр. желатина от 10гр.
1/2 буркан кисели краставички
около 180гр. пилешко филе
1 тиквичка
6 парчета телешко филе
сол по желание

Разтворете желатина в една кафена чашка пълна с вода, затоплете го в МВ за 10 сек. Смесете млякото, желатина и солта (ако слагате такава) и ги пасирайте. Оставете в хладилника за 1-2ч. да стегне.
Смесете всички съставки за палачинките, разбъркайте добре сместа и ги изпечете в сух тефлонов тиган.
Нарежете пилешкото филе на квадратчета с приблизителен размер 1см. Краставичните и тиквичките се режат на кръгчета. Тиквичката се посоляват и се оставят да киснат 15 мин. след което се варят на пара 10мин. и после се запичат в сух тефлонов тиган до покафеняване.
В чиния за торта се слага 1-вата палачинка, намазва се с кисело мляко и отгоре се редят краставички в/у тях сложете още малко мляко. Пак се поставя палачинка,след това мляко и пилешкото филе. Следва 3-та палачинка, киселото мляко и тиквичките (ВНИМАНИЕ: тиквичките да са студени, ако са топли ще се разтече желираното мляко). Отгоре се слага 4-тата палачинка и в/у нея с застъпване се реди телешкото филе. Разнесете останалото кис. мляко в/у цялата торта и накрая украсете. Ако искате охладете тортата за малко или консумирайте веднага. Добър апетит!


,,

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 22:25 от tan4eto83

# 410
  • Мнения: 485
ЗАЕК ЗАДУШЕН В ГЮВЕЧ

Гювеч 5,5литра
Заек 2кг
10 големи глави кромид лук(килограм по-дребен)
6 големи моркова
глава чесън
дафинов лист-2-3броя
черен пипер зърна(бахар зърна) -8-10зрънца
червен пипер
сол
1/2 чаша бяло вино (приемам че алкохола се изпарява за три часа готвене през дупчицата в капака)
два домата ситно нарязани или (2лъжици доматено пюре размити с вода)
вода за покриване на продуктите

Почистих заека от тлъстините, отрязах големите бутове и останалото го срязах по средата на гръбнаха. Измих всичко и го сложих в гювеча. Намазах го със сол и червен пипер, сложих дафиновия лист, бахара (черен пипер зърна), скилидките на чесъна ги сложих обелени (или необелени само измити скилидки), сипах бялото вино и рамитото доматено пюре (нарязаните домати), изчистения кромид лук (малките глави цели, големите нарязани на 4или 8парчета), почистените моркови нарязани на колелца, поразбърках всичко колкото успях и долях вода да покрие леко продуктите (да останат поне около два пръста свободни от гърлото на гювеча). Сложих капака (не съм слагала тесто за залепване на капака) и поставих гювеча в студената фурна (Важно е!). Включих на 200градуса с вентилатор и пекох 3часа. Като изключих фурната оставих  вратата на фурната отворена, без да вадя гювеча за през нощта. (Иначе се пече на по-слаба фурна доста повече часове)


Рецептата е сътворена за Дюкан по детските ми спомени за задушен заек, когато често ядяхме вкъщи в съчетание с настоящите ми кулинарни знания и умения. Оригинала от спомените ми имаше и малки картофчета, подходящи за трета фаза.

А дали е вкусно -  въобще няма да казвам.

# 411
  • Мнения: 7 474
Пиле с кисело мляко




1 пил. пържола филе
2/3 коф. кисело мляко 0,1%
1ч. л. горчица без захар
подправки-копър, сол, чесън на прах, червен пипер, кимион по 1ч.л. от всяка

Пилешкото го режете на тънки ивички и го запържвате в тиган (без мазнина Laughing)
Когато е почти готово изсипвате разбърканото мляко с подправките и оставяте 10 мин. да къкри.
Бон Апети  Hug



П.П. Не съм чела всички пуснати рецепти, затова ме простете, ако се повтарям с някой  Praynig

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 08:36 от L е о

# 412
  • Мнения: 995
Използвам голяма част от рецептите тук. Тази тема прави живота ми по-лек Wink
Две рецепти от мен:

Скумрия с домати в плик

2 скумрии (за предпочитане пресни)
консервирани домати
1/2 връзка пресен лук
магданоз, сол

Рибата се почиства много добре, разрязва се през корема и се "отваря". Осолява се добре и се поставя в плик за печене. Отгоре всяка риба  се залива обилно с консервираните домати (на кубчета), поръсва се пресният лук и магданоза. В плика се сипва малко водичка, затваря се и се пече на 200гр. около 30 минути. Накрая може да отворите плика за да се запече рибата. Не слагам лимон, доматите са достатъчно кисели.


"Тежък" крем

за една порция
1/2 кутийка Ескуиза 0,2%
2 с.л. извара "Мероне
2-3 с. л. кисело мляко 0,1%
степ от червен плод или ванилия и  посладител на вкус
(мисля да го пробвам и в лимонов вариант с корички от лимон и подсладител)

продуктите се пасират, докато кремът стане гладък и се изяжда с удоволствие Wink


# 413
  • Мнения: 7 474
Пълнени чушки с извара и домати



1 буркан печени чушки
1 саламче обезмаслена извара
3 яйца
3 суп. лъж. кис. мляко 0,1%
Чесън на прах, копър, сол, червен пипер

За заливката-
1 к.ч. дом. пюре
сол, чесън, който обича
вода

Обърквате изварата с подправките, яйцана и млякото и пълните чушките. Редите в тава и заливате с дом. пюре разредено 1,5 ч.ч. вода и подправките. Печете около 25 мин. на максимална мощност. Да ви е сладко. Hug


П.П. Всяка прилика с подобни рецепти е случайна  Laughing

# 414
  • София
  • Мнения: 9 135
Тиквички с извара на фурна:



2-3 средно големи тиквички;
1 стрък пресен лук;
200 гр. извара;
3 яйца;
2-3 с.л. кисело мляко;
сол, копър


Тиквичките се нарязват на колелца с дебелина 1/2-1 см. и се нареждат в тава. Поръсват се със нарязания стрък лук и малко сол. Заливат се с малко водичка- 2/3 водна чаша и се запичат на 180-200 градуса, докато омекнат, което става бързо- 15-тина минути максимум. Смесват се яйцата, изварата, киселото мляко, копъра и сол по собствена преценка. Разбиват се с виличка и се заливат тиквичките. Запичат се за още 10-тина минути- до пидобиване на златисто-кафеникав "тен"  Wink. Оставят се да изстинат- иначе имат малко блатен вкус тиквичките  Flutter . Готови са за консумация.

# 415
  • Мнения: 516
                     Ш о к о л а д о в а   т о р т а   " Д ю к а н "
П р о д у к т и  :
За един блат: 3 яйца, 9 с.л. овесени трици + 3 с.л. пш.трици  , 1/2 ч.ч. кис. мляко 0,1% предварително смесено с 1 ч.л. бакпулвер, 4 ч.л. течен подсладител Суитли
!!! - Аз направих два отделни блата.Може да се изпече и само един с количеството за двата.После леко се изрязва отстрани с остър нож и с помоща на конец /на два ката/ се доизрязва през средата блатът.
Блатовете ги сиропирах на око с разтворен степ.
За крема:Двата блата ги слепих с царевично нишесте с плодов аромат/за вкус и цвят/- половин пакетче с нужната доза нискомаслено прясно мляко .
За глазура:Направих течен шоколад - 2 жълтъка , 2 ч.л. какао и 2-3 ч.л. течен подсладител/може и повече/.Ако искате да ви стане по-гъст шоколадът,може да добавите и малко обезмаслено сухо мляко -  аз не съм сложила.
Разбърках всичко с пасатора.
За украса:Използвах сирене Екскуиза 0,2%,което подсладих с течен подсладител  и със Степче.Тортата престоява в хладилника една вечер. Май е по-добре украсата да се направи на следвашия ден - моите цветчета нещо се посмалиха до другата вечер .Добър апетит!!!

Ето и на парче :

 
 

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 05:21 от iskrica_nadejda

# 416
  • Мнения: 513
 
Мини тортичка
     За блат използвам Дюканското кексче на микровълнова, което веднага след изваждането заливам с 1/2 кофичка обезмаслено кисело мляко към което съм добавила 4-5 капки течен захарин/може и повече, ако обичате по-сладко/ и 1/2 чаена лъжичка нес кафе/ така както си е от бурканчето/ и оставям да престои 5-10 минути /а понякога и веднага започвам да го ям/.
 
Канапе
това е моя модификация на  оригиналната рецепта, на която се сменя само основата от хляб със  солен тричав кекс/
Продукти: за тавичка 20/30 см -1/2 кг кайма / взависимост от етапа в който сте, но не пилешка/
печен белен пипер 10-15 пипера, твърдо сварени яйца 3 броя.
  Солен тричав кекс, който  предварително сте изпекли.
   Приготовление: разбърквате каймата само с подправки и вода, да стане като гъста каша. Половината от каймата разпределяте върху соления кекс /който играе ролята на филии хляб/ и върху нея нареждате 1 пласт печен белен пипер, върху него яйцата нарязани на тънки шайби с машинка, пак пласт пипер/ако нямате много може и да не го слагате/ и накрая пак пласт кайма. Запичате във фурната около 30-40минути. Ако сте минали в трета фаза може след като се изпече да поръсите с кашкавал и да върнете в изключената фурна докато се поразтопи.
  Става много хубаво и доста засища/както в оригиналния вариант така и в дюканския/. [/color]

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 05:22 от iskrica_nadejda

# 417
Здравейте и от мен. Ще ви предложа една салатка към ПЗ етапа.
Продукти:
1 салата /маруля/
1 краставица
1 стрък зелен лук
пуешко или пилешко филе
кисело мляко 0.1%
оцет
сол

Нарязвате салатата, краставицата , лука и колкото искате пуешко или пилешко филе, всичко това заливате с кисело мляко, малко оцет и сол. По желание към киселото мляко може да добавите и чесън.
Много лека салатка Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 05:23 от iskrica_nadejda

# 418
  • Мнения: 1 575
Водена от неутолимият глад за сладко в неограничено количество и изчитайки всички рецепти за торти, днес направих идеалната за мен модификация - без трици, с малко яйца и без пр. мляко:
Продукти:
1.250 гр. обезм. извара
2.1к.кис мляко 0.1%
3.4 яйца
4.подсладител
5.1 бакпулвер
6.степ череша/заради киселия вкус/
7.ванилия
8.1 пакетче желатин
Отделям 3 жълтъка и прибавям и цялото яйце към изварата.Слагам ванилия, подсладител, малко кис. мляко и бакпулвера и разбивам до получаването на крем/на бътлъра напр./.Сместта се пече на 200градуса в средата на фурната до леко зачервяване по краищата.Това е блата.
Трите белтъка разбивам с малко подсладител на сняг. Разтварям желатина, изсипвам в киселото мляко със степче и прибавям към белтъците.Това е крема.
Тортата остава в хладилника докато стегне. 

Рецептата може да бъде променяна в съотношението на продуктите - ако блата ви се вижда много, увеличете млякото и желатина или намалете изварата.Исках да споделя принципа.Сложих парче от тортата във фризера и се получи идеална сладоледена торта!
http://www.foto.bg/data/500/medium/2631.jpg

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 08:49 от Боби1973

# 419
  • Пловдив
  • Мнения: 14 106
Принцеса с яйца и извара

1 яйце
2 с. л. кисело мляко
3 с. л. трици
4 с. л. извара

Смесват се, разбъркват се и се слагат в МВ за 5 минути. След това се маже отгоре с 1 яйце, разбъркано с извара и се запича.

Общи условия

Активация на акаунт