Заслужава ли си закупуването на обзаведен апартамент?

  • 5 106
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 575
Ние купихме нов апартамент на шпакловка и замазка. Ремонтът и обзавеждането глътнаха огромна сума пари. Всички мебели сме правили по поръчка, също така майсторите взимат не малко пари само за работата, отделно са материалите. Например за поставяне на плочки в банята само за работа ни искаха 2.5К. Отделно материали, поставяне на тоалетна чиния и други ВИК дейности. Ако апартаментът ти харесва и е обзаведен с хубави мебели според мен си заслужава. Стига цената да е приемлива. Ние купихме жилище с цел да живеем в него. В близките години не бих могла да избия цената на ремонтните дейности в случай на продажба.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 990
При покупка на старо строителство трябва да се внимава за инсталациите. Под старо визирам преди 89 година, защото инсталациите не са проектирани за натоварването от съвременните електроуреди и това може да се скрие под атрактивен външен вид.
Преди 4 години купихме апартамент, който беше "тунингован" - боядисан, ПВЦ дограми, ламинат и пр. Само дето не знаеха, че го бяхме оглеждали вече преди разкрасяването и бяхме наясно с всичките кусури. Знаехме и от кога се предлага на пазара, та постигнахме солиден отбив от цената, който компенсирахме с тотално изкътване на всичко.
Ако човекът няма опит с ремонти, по-добре да гледа обзаведени жилища в по-нови сгради, иначе купува котка в чувал.

# 17
  • Мнения: 2 793
Илития - ако предположа че банята е 4кв и 2.55 височина, това прави 25к. За да ви излезе 2500лв труда, значи ви искат по 100лв/кв.

# 18
  • София
  • Мнения: 575
Gogo1979, така е.

# 19
  • Мнения: 2 793
Или плочките ви са някакви специални или майсторите ви са мега елитни. Дори и в момента цените на труда не са  такива.

# 20
  • София
  • Мнения: 575
Или плочките ви са някакви специални или майсторите ви са мега елитни. Дори и в момента цените на труда не са  такива.


Плочите не са специални, правоъгълни купени от Практикер има и фризови, но те са със същите размери, така че не смятам, че това е повлияло толкова на цената. Аз казвам каква цена платих аз. Става дума за град София.

# 21
  • Мнения: 539
queen - какво се случва с теб, отдаде ли апартамента?

Още не бях пуснал обява и дойдоха и харесаха всичко, дивана мек и широк със перяща се сваляща дамаска, хубав етаж, гледка, красива сграда НС, добра търсена локация Студенски- Дианабад, малко ТЕЦ-а ги притеснява че в стария плащали високи сметки 150 лв, питаха ме, но не мога им кажа сефте е, но италиански толпломери инсталирани отвън и мисля че няма да има кражба на топло от съседи, ако има проблем 2 френски конвектора и ще е ОК.   Имаме устно съгласие ама да видим, до септември, ще си купят с първи наем и депозита хладилник и пералня, че аз вече издишам, даже искат сега да ги купят да съм сигурен,  дано да са хубави млади хора, такива ми изглеждат.

Паркото се притеснявах че няма да го отдам ама го взеха съседи от друг блок веднага на разумна цена 100 лв, иначе вдига цената заедно с ап. и им се вижда много

# 22
  • Мнения: 10 500
Аз сякаш не бих купила обзаведено жилище. Трябва много да ми допаднат цветове и мебели, за да го вземем, ако трябва да се съобразявам с нещо, определено бих се напрягала, но ако всичко му допада на човек, защо не? Ще се спестят много разправии около ремонт.

# 23
  • Мнения: 2 793
Илития, много скъпо ми се струва. Айде нямада казвам двойно, но макс 60лв даса сега цените покрай лудницата. 100лв ми се вижда нереално, но щом си доволна, значи всичко е ок.

# 24
  • София
  • Мнения: 575
Gogo1979,  не споря, че е скъпо. Човекът ми беше препоръчан свърши си работата в срок.  Видях друг апартамент с направена баня от него. Сигурно си прав, че е скъпо. Исках да съм сигурна, че ще се получи добре, защото плочки в баня не се сменят всеки ден и един некадърен майстор може да навлече големи проблеми.

В същото време, сигурно може да се намери читав майстор и за 60 лв., както ти казваш. Не съм проучвала подробно.

# 25
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за детайлните отговори! Ще обмисля допълнително нещата, ще гледам и да се позапозная повече с пазара на зелено и какво включва довършване на 1 апартамент и тогава ще вземам решения.

# 26
  • Мнения: 539
Цените на труда са такива, че майстор за банята не ти иска на квадрат, а на пазарлък, идва и ти казва 2500 лв и край. И един жичкаджия искаше да слага лед лента на линеен метър и трицифрена сума , а не на точка,  изпратих го и си я свързах аз.

# 27
  • Мнения: 40 857
Така е, защото гледат ръбове и ъгли, фризове и прочее. А ако се искат и ръбове с пилени плочки пак се плаща отделно.

# 28
  • Мнения: 2 793
Има си фирми с доста читави майстори. Имат си ценораспис за всичко. Смята се всичко. Аз така съм правиш баните си и съм мега доволен от цена и качество. Единствения минис че ме мотаха повече.

# 29
  • София
  • Мнения: 575
Тук отново се връщаме на въпроса "За лично ползване ли се купува ли за инвестиция?"

Живяла съм под наем в няколко жилища и знам, че в такива случаи масово се инвестира в евтини мебели и обзавеждане тип Виденов. Личи си качеството на мебелите, настилките и аксесоарите.

Разбира се, не очаквам да се инвестира в имот под наем като в такъв за живеене.

Но, мисля, че при положение, че ще се живее в жилището n- на брой години, основният ремонт (подови настилки, шпакловка на стени и баня) е от ключово значение. Пребоядисване и смяна на някоя мебел, не е толкова трудоемко, колкото основен ремонт.

Общи условия

Активация на акаунт