Цистит - традиционно и алтернативно лечение- тема 9

  • 32 372
  • 755
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 284
Здравейте,дами. Имам едно питане. За последните 9 месеца лекувам цистит за 4 път,а общо антибиотиците ми за това период са 10. В момента лекувам вагинално бактерии с ЛЕВОКСА и ПОЛИЖИНАКС от антибиограма,но от два дни при започване да пишкам имам парене и боцкане в уретрата. Такава симптоматика ми се случва за първи път,защото до момента винаги съм имала силна болка в края на пишкането. Вече нямам идея какво да правя и на какъв лекар да отида. Според ЛЛ бактерията може да е от анална фисура,но вече съм на ръба на нервна криза.

# 226
  • Мнения: 4 051
Коя бактерия ти изолират?

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте, след прекаран цистит и лечение с ципрофлоксацин, пуснах стерилна  урина на 4 ден след антибиотика, която излезе чиста. Оттогава обаче понякога при пишкане,  имам чувството за непълно уриниране. Пуснах нова стерилна урина на 20 ден пак чиста. На 35 ден пак пуснах, но в друга лаборатория-изолира се клебсиела? Какво да правя сега😡

# 228
  • Мнения: 284
Коя бактерия ти изолират?
За цистита винаги е коли,а сега вагинално е  клебсиела окситока. Но нямах оплаквания. Съпруга ми също я лекува. Интереснето е ,че правим секс с презерватив,но и двамата я имаме Sad

# 229
  • Мнения: 240
Здравейте !
Влизам в темата , защото вече не издържам 😞
3-ти цистит в рамките на 7 месеца .
Винаги цистита е след полов контак , винаги !
В етап сме на бебеправене и вече не знам , какво да правя .
Прашки не нося , спазвам хигиена , винаги преди секс се къпя , а след секс пишкам и взимам душ, пия боровинките , пия много вода и вече не знам ...
Ако искайте ми вярвайте намразих секса ( страхувам се , че след него пак ще имам цистит ) . Сега съм след овулация бебеправихме два дни и хоп от днес с парене 🥺 и купих ципрофойсацин .
Всички е един омагьосан кръг от който няма излизане . Винаги бактерията е Е.Коли
Моля ви препоръчайте ми добър уролог ❤

# 230
  • Мнения: 5 059
Д-р Тимев бих препоръчала аз.
Този ципрофлоксацин по антибиограма ли е?
Че иначе нищо не правиш.
Иначе и аз бях като теб, 1 към 1.
От почти 3 месеца нямам оплаквания, ще видим за напред как ще е.
Иначе лечението, което аз проведох и след което нямах рецидив беше с Зинат 2*1 т.- 10 дена, и след това 20 дена Нитрофорантоин.
Взимах и витамини Геритамин. А няколко месеца поред си слагах след секс овули Видермина пребиотик.
Също така спряхме контактите за месец и половина(преди и по време на антибиотиците).
Сега продължавам като превантивна мерка Уроваксом- 3 месеца по 1 таблетка дневно.
Аз бях изпила 7 антибиотика преди това за 6 месеца.7 пъти лекувах и пак се появяваше цистит, след полов акт, точно като теб.
Това бепе спасението за мен.
Също така посъкратихме половите актове, не продължаваме  с часове и не го правим абсолютно всеки ден, както беше преди.

п.с. урологът, който съм препоръчала е много добър, но не обича да изписва тежки антибиотици за дълго време, аз бях тази, която настоя да пия основния 10, а не 7 дена и след това си исках "опашка".
Смятам, че постъпих правилно.
Успех, дръж ни в течение, всички тук споделяме мъката ти Sad

# 231
  • Мнения: 240
Д-р Тимев бих препоръчала аз.
Този ципрофлоксацин по антибиограма ли е?
Че иначе нищо не правиш.
Иначе и аз бях като теб, 1 към 1.
От почти 3 месеца нямам оплаквания, ще видим за напред как ще е.
Иначе лечението, което аз проведох и след което нямах рецидив беше с Зинат 2*1 т.- 10 дена, и след това 20 дена Нитрофорантоин.
Взимах и витамини Геритамин. А няколко месеца поред си слагах след секс овули Видермина пребиотик.
Също така спряхме контактите за месец и половина(преди и по време на антибиотиците).
Сега продължавам като превантивна мерка Уроваксом- 3 месеца по 1 таблетка дневно.
Аз бях изпила 7 антибиотика преди това за 6 месеца.7 пъти лекувах и пак се появяваше цистит, след полов акт, точно като теб.
Това бепе спасението за мен.
Също така посъкратихме половите актове, не продължаваме  с часове и не го правим абсолютно всеки ден, както беше преди.

п.с. урологът, който съм препоръчала е много добър, но не обича да изписва тежки антибиотици за дълго време, аз бях тази, която настоя да пия основния 10, а не 7 дена и след това си исках "опашка".
Смятам, че постъпих правилно.
Успех, дръж ни в течение, всички тук споделяме мъката ти Sad
Много ти благодаря !
Бях на АГ днес и споделих за моят проблем , и АГ-то ми каза че е често срещано и също така има хапче , което се пие преди полов контак за превенция за цистит , но го  няма в БГ и сега пратих рецептата на една приятлека в Германия от там да го купи .

# 232
  • Мнения: 2 645
Кое е това хапче. Може ли да го напишеш тук? Да си търсим и ние ако е ефикасно. Иначе в България има Цистостоп Рапид, което започнах да пия преди полов акт, но не знам дали ще има някакъв ефект.

# 233
  • Мнения: 240
Прикачам снимка от рецептата . Търсих го в няколко аптеки , но и те ми казаха , че го няма в БГ. Очаквам да ми го изпратят от чужбина . Когато го получа веднага ще кача снимка и на опаковката . Пие се 1/2 от хапчето преди полов контакт .

# 234
  • Мнения: 4 051
Има го в България. Гръцкия вариант под името ФУРОЛИН.

# 235
  • Мнения: 2 645
Пандорина, ползвала ли си го? Ако наистина си струва да го купуваме Simple Smile

# 236
  • Мнения: 5 059
Е това е това, което ви казах, че пих след антибиотика Grinning
Има го, в една аптека до НДК.Момичетата от тук ми го казаха даже Stuck Out Tongue
Ефикасно е, но не мисля, че ако не си се излекувала качествено преди това, 1 хапче преди секс ще спаси положението.
Освен това не е ок за бебеправене.Даже на опаковката пише, че в никакъв случай не трябва да се пие при бременност.
Jasmin. , моят съвет е да си изкараш антибиограма, да пиеш 10-14 дена антибиотик по нея и след това да взимаш от този Нитро...1 хапче на ден, в продължение на 20 дена.
Имай предвид, че се пие вечер, точно преди лягане, защото чест страничен ефект е гадене.Така ще заспиш и няма да го усетиш Simple Smile

п.с. забравих да кажа, че в това време, ако успеете да се въздържате и от секс, ще е чудесно.

ALMIRRA няма.Поне при мен нямаше.Пиех 2 хапчета преди секс и 2 след и на следващия ден си имах пак цистит....само дето получих разстройство от този ЦР Grinning

# 237
  • Мнения: 240
Е това е това, което ви казах, че пих след антибиотика Grinning
Има го, в една аптека до НДК.Момичетата от тук ми го казаха даже Stuck Out Tongue
Ефикасно е, но не мисля, че ако не си се излекувала качествено преди това, 1 хапче преди секс ще спаси положението.
Освен това не е ок за бебеправене.Даже на опаковката пише, че в никакъв случай не трябва да се пие при бременност.
Jasmin. , моят съвет е да си изкараш антибиограма, да пиеш 10-14 дена антибиотик по нея и след това да взимаш от този Нитро...1 хапче на ден, в продължение на 20 дена.
Имай предвид, че се пие вечер, точно преди лягане, защото чест страничен ефект е гадене.Така ще заспиш и няма да го усетиш Simple Smile

п.с. забравих да кажа, че в това време, ако успеете да се въздържате и от секс, ще е чудесно.

ALMIRRA няма.Поне при мен нямаше.Пиех 2 хапчета преди секс и 2 след и на следващия ден си имах пак цистит....само дето получих разстройство от този ЦР Grinning
VERVAM, не знаех , че е също хапче😃
А за Фуролина съм го пила преди 10 години , само той оправи кризита тогава , но беше много гаден с това гадене още го помня и лечението беше близо 2 месеца с намалящи дози това което си спомням . ( взимах го от Гърция )
Беше ми изписан от Др. Емил Андреев.Вчера исках пак да се свържа с  него , но разбрах , че е починал преди 3 години . Ще довърша лечението което ми назначиха а то е 7 дена ципрофоксацин х2 после 3 дни по едно вечер , след това прахче монурал и след 3 дни още едно .И тогава да продължа 20 дни х 1 хапче от  нитрофуранторил  / ако се пише така 😃/ , че едвам го разчетох от рецептата😃
Как ти се струва?

# 238
  • Мнения: 5 059
Скрит текст:
Е това е това, което ви казах, че пих след антибиотика Grinning
Има го, в една аптека до НДК.Момичетата от тук ми го казаха даже Stuck Out Tongue
Ефикасно е, но не мисля, че ако не си се излекувала качествено преди това, 1 хапче преди секс ще спаси положението.
Освен това не е ок за бебеправене.Даже на опаковката пише, че в никакъв случай не трябва да се пие при бременност.
Jasmin. , моят съвет е да си изкараш антибиограма, да пиеш 10-14 дена антибиотик по нея и след това да взимаш от този Нитро...1 хапче на ден, в продължение на 20 дена.
Имай предвид, че се пие вечер, точно преди лягане, защото чест страничен ефект е гадене.Така ще заспиш и няма да го усетиш Simple Smile

п.с. забравих да кажа, че в това време, ако успеете да се въздържате и от секс, ще е чудесно.

ALMIRRA няма.Поне при мен нямаше.Пиех 2 хапчета преди секс и 2 след и на следващия ден си имах пак цистит....само дето получих разстройство от този ЦР Grinning
VERVAM, не знаех , че е също хапче😃
А за Фуролина съм го пила преди 10 години , само той оправи кризита тогава , но беше много гаден с това гадене още го помня и лечението беше близо 2 месеца с намалящи дози това което си спомням . ( взимах го от Гърция )
Беше ми изписан от Др. Емил Андреев.Вчера исках пак да се свържа с  него , но разбрах , че е починал преди 3 години . Ще довърша лечението което ми назначиха а то е 7 дена ципрофоксацин х2 после 3 дни по едно вечер , след това прахче монурал и след 3 дни още едно .И тогава да продължа 20 дни х 1 хапче от  нитрофуранторил  / ако се пише така 😃/ , че едвам го разчетох от рецептата😃
Как ти се струва?
[/quote]

Струва ми се чудесно!
Сигурна съм , че след това няма да имаш проблеми вече.
Само и секса поспрете за това време, да може да се възстанови лигавицата, това е важно също.
Вземи си и някакви витамини за кожа, коса и нокти(те подсилват възстановяването).
И пробиотик- задължително!

# 239
  • Мнения: 2 645
Тъкмо си взех Биотин за капещата ми коса. Наистина ли ще подпомогне възстановяването от Цистита?

Общи условия

Активация на акаунт