Ромил, Рубен или Роман?

  • 6 124
  • 158
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 323
Ами на таткото също му се иска да бъде кръстен на баща му. Той не настоява изобщо да бъде името дословно и затова стоим и двамата мислим производно, което да ни хареса. Проблемът е, че аз не харесвам особено имена с тази буква. Може би щеше да склони на Рафаел, докато майка му не се намеси с това, че свекърът изобщо не харесал името и така ще го обидим, а пък уж искаме да го уважим.
Иначе моя мъж харесва Радослав или Радостин. Аз също ги харесвам, но моя брат се казва Радослав и съм сигурна какво ще стане. Ще кажат, че не е кръстен на дядото, а на моя брат.
Да, в крайна сметка ние двамата решаваме и трябва на нас да ни харесва, но поради някои обстоятелства ще живеем в една къща с тях за поне година и не ми се слуша непрестанно намилане и фасони. А такива със сигурност ще има. От на бабата страната. Дядото го няма по 3-4 месеца 3 пъти в годината.

# 91
  • Мнения: 12 029
Ако харесваш дядото като човек, давай направо Румен. Име като име. Не старо или осмиващо, детето ще се чувства нормално с него и ще запазиш семейния мир. А като родиш второ ще е на твоите родители и отново няма да могат нищо да кажат, защото ще си спазила традицията, на която явно много държат.
П.п Майка ми нямаше претенции да има кръстено на нея дете. Когато се чудех да име на сина ми, тя подхвърляше разни неприемливи за мен имена, аз превъртах други. Накрая казах, че може и Евтим да го кръстя, Тими на галено - хем рядко име, хем няма да го бъркат, не и зчанчено - с две думи покрива моите изисквания. Тя не прие, не харесва името си (Ефтима е) и подхвърли "А защо да не е Емил, винаги си харесвала това име". И така си имам Емил. Баба му не смята, че е кръстен на нея.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Нито едно не ми харесва, звучат ми странно. Росен, Румен, Ростислав, Радослав са къде по-хубави.

# 93
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 055
Тези три имена въобще не съм ги чувал.На мен ми харесва най-много Радостин или вместо Рафаел,не може ли да е просто Рафи.
Аз пък смятам, че е хубаво да си е записан Рафаел, пък нека си му казват Рафи. Един ден няма да е бебе или малко дете и е добре да си има цялостно име, не само умалително.
Трябва ли задължително Рафи да произхожда от Рафаел.Рафи Ахаси Бохосян не се казва Рафаел.

# 94
  • Мнения: 1 459
Тези три имена въобще не съм ги чувал.На мен ми харесва най-много Радостин или вместо Рафаел,не може ли да е просто Рафи.
Аз пък смятам, че е хубаво да си е записан Рафаел, пък нека си му казват Рафи. Един ден няма да е бебе или малко дете и е добре да си има цялостно име, не само умалително.
Трябва ли задължително Рафи да произхожда от Рафаел.Рафи Ахаси Бохосян не се казва Рафаел.
За арменец с арменско презиме и фамилия е супер, ама Рафи Петров би било странно.

# 95
  • Мнения: 312
От изброение ми допада само Рубен - Руби на галено звучи сладко. Рядко срещано, не е изчанчено, приятно име. Другите не са лоши като значения, но не са ми особено приятни като звучене.

Харесвам Румен, но спрямо това, което споделяш, аз на твое място не бих го използвала. Съветвам те да дадеш такова име на детето си, каквото на вас с мъжа ти ви допада (независимо дали изборът ви ще съвпада с буквата на някой от родата или е чисто ново име във фамилията). Детето ти ще го носи цял живот и ти така ще го наричаш. Помисли хубаво върху това и не си причинявайте сами страдания.
Ясно е, че свекърва ти е нагла на гадулка и ще те работи, докато позволяваш. Сега е времето да покажеш позиция, която не си заявила по-рано. После ще става само по-зле.
И стига с тези кой какво щял да каже, дали няма да се обиди и тн. За хорското мнение не се живее и винаги някой ще е недоволен. Не си родена да удовлетворяваш нечии капризи. Тегли им една майна, и ако са толкова смотани - нека се сърдят, тръшкат, реват - тяхна си работа.
 
Със същата буква предлагам Ради, Росен, Ростислав, Радостин, Руслан, Раян.

Допада ми Пламен, ще предложа също Пресиян, Преслав.

# 96
  • Мнения: X
Раян е страхотно! Само да не му викат Райчо. А Руслан? Ружен? Ще го наричате Жижо на галено.

# 97
  • Мнения: 6 764
По-добре Румен.
Трите в анкетата са доста странни 🙄

# 98
  • София
  • Мнения: 1 977
Мен също много ме дразни наглоста на свекървата и от прочетеното бих и натрила носа, но от друга гледна точка щом мъжа ти също иска и си харесваш свекъра и не той мрънка, а жена му, а в крайна сметка не на нея ще кръщаваш може и да се замислиш, особено ако държиш второто детенце да е на твоите родители кръстено. Защото наистина не би било много честно сорямо мъжа ти. Но това си е вашия живот и отношения. Едно е сигурно името трябва да ви харесва и на двамата без  значение дали е с Р или друга буква, а не да е насила.
Моето липно мнение е, че тези три имена не ми харесват, Рафаел също, лично на мен просто Румен ми допада най-много, но знаейки какъв съм инат сигурно само заради ужасната свекърва нямаше да е Румен😂
Но това съм аз, помисли си и го обсъди с мъжа ти. Ако решите не кръщавате на никого нито това дете, нито бъдвщи и си измисляте имена без букви, или кръщавате това с Р с име, което обаче ви харесва и на двамата и второто с буква на твоя баща/майка.

# 99
  • Мнения: 3 124
Щом и двамата харесвате Радослав, но пък брат ти се казва така ви предлагам РадИслав.
Познавам дете с това име и отначало ми беше странно, но вече- не.

# 100
  • Мнения: 1 582
Аз предлагам Климент вместо Пламен. Приятели са католици, чисти българи и така си кръстиха детето, прие се името много добре от всички, а детето е абсолютно сладурче.

Водна нимфе, толкова хора взехме името на бебето присърце, моля те, да кажеш като се роди кое име избрахте🙂

# 101
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Радислав ми звучи като написано с правописна грешка. Никак не харесвам утвърдени имена, изкелиферчени с една буква за оригиналност.

# 102
  • София
  • Мнения: 22 948
Не ми допадат имената, но на галеното Жижо направо изтръпнах. 😬
"Р" е трудна буква определено. Предполагам, че накрая ще бъде Румен, за да са доволни свекърите и мъжът.
Имената на моите деца сама си ги избрах. Синът ми е Симеон, моето име и името на майка ми също започват със "С", но нямат нищо общо с неговото име. Майка ми прекрасно знае, че не е кръстен на нея, все едно аз да съм кръстена на нея. За мен това с първата буквичка е отбиване на номера и не е кръщаване на някого.

# 103
  • Мнения: 1 582
Жижо е като Шишо, може и Бакшишо.

Все пак галените имена трябва да се асоциират с хора, а не с куче, коте, папагал, примерно...
Освен това децата са доста оригинални и често жестоки, та със сигурност ще му намерят прякор, с който да го дразнят. Дъщеря ми има приятелче на име Леандър. За чужбина си е име като име, но децата му казват Неандерталер, та и за потенциала от подигравки трябва да се мисли при кръщаване, а не само кое име звучи "най-оригинално".

# 104
  • Мнения: 2 607
Предложените имена не ми харесват, но ако трябва да се иэбере иэмежду тях: Рубен може би. Роман го свърэвам с ром и/или ромАн. 😄 и ми е странно.

Общи условия

Активация на акаунт