Ромил, Рубен или Роман?

  • 6 118
  • 158
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
А на мен Жижо ми харесва. Имаме семейни приятели Живко - Жижо и Борислав - Бобо. И двамата са сериозни големи хора. А децата стига да си набележат някой, го почват с подигравки както и да се казва. Едно време имахме Александър в класа и го наричахме Сашо. После стана Шашо защото все притеснен беше. На Филип му викаха  Трендафил. Така че... човекът прави името и отношението към себе си.

# 106
  • Мнения: 5 546
Тези три имена въобще не съм ги чувал.На мен ми харесва най-много Радостин или вместо Рафаел,не може ли да е просто Рафи.
Аз пък смятам, че е хубаво да си е записан Рафаел, пък нека си му казват Рафи. Един ден няма да е бебе или малко дете и е добре да си има цялостно име, не само умалително.
Трябва ли задължително Рафи да произхожда от Рафаел.Рафи Ахаси Бохосян не се казва Рафаел.
За арменец с арменско презиме и фамилия е супер, ама Рафи Петров би било странно.
Абсолютно! А и певецът Рафи Бохосян, с когото давате пример, също се казва Рафаил. Просто Рафи е изключително незавършено.
Мама Ру, аз пък мисля, че Емил съвсем спокойно може да се приеме като кръстен на майка ти, защото в нейното име се съдържат всички букви без последната, а и ми хрумна, че на галено Ефтима би могла да е Ема.
Аз не мисля като други, че едната буквичка е само отбиване на номер, така че ако е наречено, че детето е кръстено на дядо си, за мен и едната буква върши работа. Вече от вас зависи как ще се казва детето в крайна сметка, важното е ти да си доволна, авторке.

# 107
  • София
  • Мнения: 22 948
Ами не е Рафаил, Рафи си е. 😀

# 108
  • Мнения: 5 546
Ами не е Рафаил, Рафи си е. 😀
Така ли? Рачков най-редовно му вика "Рафаиле", та затова така реших, хаха. 😂
Все тая, пак предпочитам дългото. 😀

# 109
  • Мнения: 7 269
И аз мисля, че първата буква е достатъчна, за да уважиш някой от бабите и дядовците. Не е по темата, но Емил е чудесно име.

# 110
  • София
  • Мнения: 22 948
Ами не е Рафаил, Рафи си е. 😀
Така ли? Рачков най-редовно му вика "Рафаиле", та затова така реших, хаха. 😂
Все тая, пак предпочитам дългото. 😀
Дразни го... 😀 Той сам е казвал, че е само Рафи.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ами не е Рафаил, Рафи си е. 😀
Така ли? Рачков най-редовно му вика "Рафаиле", та затова така реших, хаха. 😂
Все тая, пак предпочитам дългото. 😀
В интернет го има и като Рафаел, и като Рафи в различни сайтове. И аз се зачудих как му е името всъщност.
https://ljubopitno.com/tag/rafael-bohosjan-rafi
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D1%84%D0%B8

# 112
  • София
  • Мнения: 22 948
Аз съм го чувала от неговата уста по телевизията. 😀

# 113
  • Мнения: 3 310
Рохан ми харесва, познавам човек с това име от НЗ, веднага ми направи впечатление, също така има и вариант Роан, което пак е симпатично.

# 114
  • Мнения: 12 018
Благодаря,аз също много харесвам имената на децата си - Лъчезара и Емил, но и двете с майка ми смятаме, че кръщаването на някого е повече от една буква, а и тя не искаше да е кръстен на нея, та драма няма.
Разбира се при някои имена просто е наложително да се търси компромисен вариант, просто за мен Румен не е такова име.

# 115
  • Мнения: 25 615
Както я подкарахте, още малко и до Румбурак ще стигнете.
Ето, предлагам го. Simple Smile По-добре звучи от Жижо ли беше, Пижо ли...

# 116
  • Мнения: 12 018
Както я подкарахте, още малко и до Румбурак ще стигнете.
Ето, предлагам го. Simple Smile По-добре звучи от Жижо ли беше, Пижо ли...
🤣🤣😂😂
Како Сийке, ама те младите дали знаят кой е Румбурак.
Къде ме върна в детството?

# 117
  • Мнения: 25 615
Какво като не знаят младите? Важното е, че свекървата го знае. Да я зарадват жената. Пък и спокойно ще може да му казва Румба на галено. Simple Smile

# 118
  • Мнения: 3 310
И Рагнар да е, пак по- добре. Щом и Радой беше споменат, значи работата е сериозна Simple Smile
Просто още ме преследва онази подригравателна песничка, която пяха децата на Руменовците в училище.

# 119
  • Мнения: X
Че те и за Антоновците пяха, и за кой ли не. "Тони гони сто кила бонбони", "Николай-лай-лай, кучето го лай, котката го дращи по скъсаните гащи" и други разни.

Общи условия

Активация на акаунт