Ромил, Рубен или Роман?

  • 6 119
  • 158
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 323
Днес го обсъдихме и най-вероятно ще бъде Румен. Аз твърдо съм решила, че второто ми дете ще бъде Микаела или Михаил на майка ми Михаела, заявила съм го на мъжа ми и дори не съм го питала дали го харесва или не, а той няма да ми каже нищо. Някой от коментиращите ми вдъхна доста оптимизъм, като подсети че в името Румен има буквата на свекъра, свекървата, на моята майка, мъжът ми и моята. Друго, за което се сетих днес е, че от както съм бременна ми се ядат само червени неща - ягоди, череши и домати, а и Румен идва от засмян, румен, червен. По-добре така, отколкото в стремежа си да направя сечено на свекървата да го кръстя с някакво име, за което после може да съжалявам. Тя днес пък каза, че много била харесала Рафаел, но свекъра не. Какво да се прави. Ако имам второ дете, дай Боже, името го знам от сега. Тя също каза, че много харесва името на майка ми и поне съм спокойна, че тогава няма да изживявам същото като сега.
Много благодаря на всички, които се включиха с предложения, мнения и коментари. Аз не исках от вас да измислите име на детето ми, а за да добия някаква представа кое как би се приело. Защото да, мнението на околните не е най-важното, но да подложа детето си на подигравки един ден - абсолютно не.

# 121
  • София
  • Мнения: 22 948
Живи и здрави бъдете, това е най-важното.
Не искам да слагам масло в огъня, но за следващо дете живот и здраве си имай едно наум, че свекървата може пак да тръгне да се обажда защо не е на нея, нищо, че сега казва, че е съгласна. 😀

# 122
  • Мнения: 1 323
Тя не си харесва името и постоянно казва, че не иска да кръщаваме на нея. Ама знае ли човек, живи и здрави ще видим. Сега тъкмо влиза в критическата и всеки ден е на нова вълна.

# 123
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 054
Тези три имена въобще не съм ги чувал.На мен ми харесва най-много Радостин или вместо Рафаел,не може ли да е просто Рафи.
Аз пък смятам, че е хубаво да си е записан Рафаел, пък нека си му казват Рафи. Един ден няма да е бебе или малко дете и е добре да си има цялостно име, не само умалително.
Трябва ли задължително Рафи да произхожда от Рафаел.Рафи Ахаси Бохосян не се казва Рафаел.
За арменец с арменско презиме и фамилия е супер, ама Рафи Петров би било странно.
Дали е Рафи Петров или пък да речем Ради Петров не виждам съществена разлика,а пък за чист българин Ромил,Рубен или Роман Петров ми се виждат далеч по-странно.

# 124
  • Мнения: 6 703
Руско, Руслан, Рено,

# 125
  • Мнения: 500
Е не, Руско и Рено, не е истина просто 😂

# 126
  • Мнения: 5 144
Познавам и Руско - на около 30, кръстен на дядо, и Руска - над 50, и Руси - над 60.

# 127
  • Мнения: 1 582
Момичето си каза, че не търси нови имена, предлагам с такива предложения да идем в друга тема😁

https://www.bg-mamma.com/?topic=1344612

# 128
  • Мнения: 2 039
Слава богу ,че направихте разумен избор.И трите горепосочени имена са ужасни и ми навяват на преименувани турци или цигани.Като ще кръщавате,кръстете го на името,иначе просто си изберете друго име.Иначе става..."Светлин на дядо  му Ламби.

# 129
  • София
  • Мнения: 30 142
Днес го обсъдихме и най-вероятно ще бъде Румен. Аз твърдо съм решила, че второто ми дете ще бъде Микаела или Михаил на майка ми Михаела, заявила съм го на мъжа ми и дори не съм го питала дали го харесва или не, а той няма да ми каже нищо.
Скрит текст:
Някой от коментиращите ми вдъхна доста оптимизъм, като подсети че в името Румен има буквата на свекъра, свекървата, на моята майка, мъжът ми и моята. Друго, за което се сетих днес е, че от както съм бременна ми се ядат само червени неща - ягоди, череши и домати, а и Румен идва от засмян, румен, червен. По-добре така, отколкото в стремежа си да направя сечено на свекървата да го кръстя с някакво име, за което после може да съжалявам. Тя днес пък каза, че много била харесала Рафаел, но свекъра не. Какво да се прави. Ако имам второ дете, дай Боже, името го знам от сега. Тя също каза, че много харесва името на майка ми и поне съм спокойна, че тогава няма да изживявам същото като сега.
Много благодаря на всички, които се включиха с предложения, мнения и коментари. Аз не исках от вас да измислите име на детето ми, а за да добия някаква представа кое как би се приело. Защото да, мнението на околните не е най-важното, но да подложа детето си на подигравки един ден - абсолютно не.
Сега се успокой, гледайте да се оправите с първото дете, пък за второто време има. Знам, че мисълта за евентуално второ дете на името на майка ти, те успокоява на този етап, че не си прецакана, но напрактика ти отстъпи пред ММ и родата и все пак ще е "Р", затова просто се примиряваш, приемаш избора и я караш по-спокойно до края на бременността. Успех!

# 130
  • Мнения: 6 703
Аз познавам един Румен и намирам за съвсем нормално името. И един Руско познавам .
Двете ги намирам по-приемливи от Мариан например.

# 131
  • Мнения: 3 310
Аз пък винаги много съм харесвала Мариан Simple Smile

# 132
  • София
  • Мнения: 30 142
А, свързвате ли имената с някои ваши познати? Аз, да, и затова избирахме имена, които да са неутрални. Ето, сега чета Мариан и си спомням мой състудент, който беше приказно красив и голям женкар. Smiley С Румен свързвам гаджето на едната ми приятелка, който ми беше, меко казано, неприятен. Ей такива истории! Smiley

# 133
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Мариан в някои западни страни е женско име.

# 134
  • Мнения: 12 018
Аз имам братовчедка Емилия, с която никога не сме били близки. Когато избирах име за сина ми никога не съм го свързвала с нея. Харесвам Емил, не харесвам женския вариант Емилия за разлика от Емили, което вече ми допада.
Името на дъщеря си го сънувах много години преди да имам дете. Сънувах, че имам дъщеря и в съня ми тя дойде с това име. Не познавах нито една Лъчезара до тогава, така че не съм го свързвала.

Общи условия

Активация на акаунт