Ромил, Рубен или Роман?

  • 6 117
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 310
Името Мариан наистина го свързвам с приятни за мен хора, имам близки приятели с това име и ми харесва обръщението "Мъро".
Мама Ру, не знам дали съм ти споменавала, сигурно съм, но много харесвам имената на децата ти, подписа ти винаги ме кара да се усмихвам. Емо и Зара звучи прекрасно.

# 136
  • Мнения: 12 018
Не Зара, не ми харесва. Лъчи я наричаме с ударение на Ъ. Лъчи и Емо.

# 137
  • Мнения: 5 546
Името Мариан наистина го свързвам с приятни за мен хора, имам близки приятели с това име и ми харесва обръщението "Мъро".
Мама Ру, не знам дали съм ти споменавала, сигурно съм, но много харесвам имената на децата ти, подписа ти винаги ме кара да се усмихвам. Емо и Зара звучи прекрасно.
Аз да се присламча деликатно към комплиментите. Grinning И моята дъщеря е Лъчезара и до момента съм получавала само комплименти за името, защото не е често срещано. Само Зара също ми е много красиво и е интернационално, с мъжа ми се обръщаме така към нея в моментите, когато не е бухтичка, зайче, пате и т.н. 😀 Родителите ми я наричат Лъчи, а една от лелите ми - Лизи. Grinning Та някаква голяма шизофрения е с галените, ще видим тя самата какво ще си хареса, но да е жива и здрава!
Авторке, да ти е живо и здраво детето, щом си го решила, нека Румен да е! Simple Smile
P.S. Извинявам се за идиотския въпрос, но къде ги гледате тези подписи с имена? Аз нищо не виждам, да не би да имам някаква стара версия на телефона си?

# 138
  • София
  • Мнения: 22 948
Алиса, само на компютър се виждат. 😀

# 139
  • Мнения: 12 018
Алиса, да, виждат се при пълната версия, т.е от компютър. И от таблет се виждат.
Ето я моята лентичка:

Моята щерка първо я наричахме Лъки, но като проговори се нарече Лъчи и така си остана, т.е уважихме нейния начин. Понякога външни хора се опитват да я наричат Зара, но все по-рядко.

# 140
  • Мнения: 5 546
Благодаря, момичета, радвам се, че все още съм добре с очите, че вече бях започнала да се чудя! 😁💐
Иначе двете баби и двамата дядовци искаха да я наричат Лъки (сладко е, факт, и значението също е хубаво), но на нас ни се стори като име на куче или коте, всъщност котката на Алф беше Лъки, та скастрихме този порив в зародиш и стана Лъчи за тях (пак не съм във възторг, но си мълча). Grinning

# 141
  • София
  • Мнения: 22 948
И аз много се дразня като кажат на Симеон, Мони. 🙄 В семейството не го използваме, ще видим като порасне как ще е.

Иначе Румен не ми е най-любимото име, но определено е най-добрият избор. Има ли имен ден?

# 142
  • Мнения: 12 018
Аз съм категорична в това отношение - аз, в случая детето, определяме как да й се вика. За късмет познати, роднини и съседи не се опитваха да налагат друго. Единствено учителките в градина/ училище направиха опит да й викат Зара, но не съм се колебала да кажа, че не я наричаме така и моля да се обръщат към нея с Лъчи или Лъчезара.

# 143
  • Мнения: X
В детската градина, в началото на уч. година попълвахме въпросник. Един от въпросите беше нещо от рода на "Как да наричаме детето Ви?". Това много ми хареса, защото напрмер една майка не желае да наричат Лили дъщеря и́ Лилия. На някои Георговци (или както е там в мн.ч.) им викат Георги, а на други Жоро, Жорко. Понякога самите деца си избират как да ги наричат. Познавам една Миглена, която се представя като Мима. На мен ми е грубовато и чудно, но тя така държи да се обръщат към нея.

# 144
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Мариан в някои западни страни е женско име.
Струва ми се че е Мериан,а не Мариан.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 977
Мариан в някои западни страни е женско име.
Струва ми се че е Мериан,а не Мариан.
Точно Мариан е. Във Франция Мариан е женско име. Дори навремето имаше анимационно детско с една жена, която беше Мариан първата

# 146
  • Мнения: 1 582
И на мен Мариан за жена ми е малко странно, точно като Андреа. Италианците го ползват за мъж, немците за жена и да се чудиш какъв пол ще видиш😁

Иначе аз Мириам много харесвам, даже го мислех за име на детето, но мъжът ми ме отряза, че имал такова гадже😁

# 147
  • Мнения: 1 242
Мириам мисля че е арабски вариант.
Мериан -това трябва да е английското произношение на Мария + Ана / Mary Ann /
Доста са производни главно от Мария; Нашенското Марияна - може да се изведе от Мария+Йоанна.
Мариан/Марион някъде са мъжки, но не само. Изглежда тези, принципно еврейски имена, са пристигнали в Европа по различни пътища и са транслитерирани през различни езици.

# 148
  • Мнения: 339
Marianne е френско име и е разпространено като женско име в не малко държави. Андреа със значението си мъжествен ми е чак странно, че се използва и за женско име. За мен Андрея е мъжко име в България, просто е остаряло, сега се използва Андрей.

По темата - ако дядото заслужава и името ми допада, бих кръстила бебето Румен. Съвсем нормално име. В противен случай, бих избрала друго име. Пламен също е хубаво.
От трите в анкетата ми харесва само Рубен, но аз познавам испанец с това име  и явно затова не ми се струва странно.

# 149
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
То и Петя е мъжко име в Русия
Но на кой му пука- мъжко, женско все тая, нали се обръща по име Simple Smile

Иначе Мариан е по- скоро женско във Франция. Имаше едно детско Мариан Първата. Много беше готино

Общи условия

Активация на акаунт