Проблемни отношения с майка ми

  • 4 162
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 28
Че не я пуска по купони, това са критиките. Иска девойката да купонясва, а не я пускат. По този случай трябва да измисли как да се оправдае, че е недоволна и ще даде дъъъълъг списък.
Здравейте! Критиките далеч не са това, че не ме пуска по купони, защото като цяло не съм дете, на което това му е ежедневието и не я моля всеки ден да ме пуска по купони, случва се веднъж, два пъти годишно. Критиките най-вероятно са, защото (както казаха по-горе други майки) иска да ми помогне, но не може да го каже по по-мил начин, така че да не ме нарани.

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
За какво да ти помогне? Нищо конкретно не казваш, само увърташ. Дотук оставам с впечатлението, че ако не е за това или за онова, просто е недоволство на пубер принципно от родителите, а понеже сте майка и дъщеря, естествено си недоволна от нея, защото ти е майка. Прочетох за купоните, че не те пускат, а сега отричаш. Какво точно се случва? Какво точно не успява  да ти даде? Това нещо си има име, има някакви конкретни параметри. Иначе е "тя не ме разбира", което нищо не означава.

# 32
  • Мнения: 555
Въпреки че имате само 2 години разлика със сестра си, попадате в различни "групи" - ти все още си непълнолетна ученичка, тя вероятно вече е студентка или работи. По-важното е, обаче,  какви са различията в поведението ви, в тона ви, в средата ви. Най-вероятно за майка ти ти си по-рискова - опитай се да разбереш какво я тревожи. По-често повечето неоснователни тревоги и неоправдани амбиции се струпват върху първото дете.
А и както по-горе казаха - дали не преекспонираш направените забележки, докато сестра ти, в аналогична ситуация, не задълбава излишно.

# 33
  • Мнения: 9 758
Ако и вкъщи така обясняваш така, както тук в темата, ясно ми е защо включва от 1 до 100 за секунди. Не си дете, но не успяваш един читав пример или ясно обяснение да дадеш.

# 34
  • Мнения: 1 459
Наистина от оскъдната информация, която даваш, нищо не става ясно. Твърдиш, че имаш цели, но едно е да искаш, съвсем друго - да го направиш. Майка ти може да се дразни, че след училище не сядаш да учиш, а примерно се шляеш с някого. Може да не харесва компанията ти. Не се разбира какво толкова не можеш да й споделиш или като й кажеш почвала да ти се кара. Явно има причина жената. Оценките ти как са? Не разбрах и защо не желаеш помощ от майка си, а и помощ за какво по-точно? Защо си мислиш, че се е вманиачила, че трябва да ти помага, това е нормален майчински инстинкт.

Последна редакция: пн, 12 юли 2021, 09:27 от Atamagaokashii

# 35
  • Мнения: 4 619
Трудно ще откриеш разбиране тук, повечето потребители са родители и се припознават в майка ти. Ще намерят хиляда причини защо ти си крива и защо ти се забранява всичко. Истината, най-често е, че прехвърлят собствените си страхове върху децата си и каквото и да правят те, няма да им се гласува доверие. Доверието не се "заслужава" то се дава. Като не ти се гласува доверие, как да ти се даде шанс да се докажеш? Затворен кръг е, особено за контрол фрийк родители.

# 36
  • Мнения: 555
Авторката сама писа, че отношението към по-голямата ѝ сестра е друго. Така че е съмнително майката да си търси поводи да "тормози" по-малката. За родителя е най-лесно да вдигне ръце и да каже "Троши си главата!". Доверие се дава, но трябва и да се оправдава.

# 37
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... Имам амбиции, музикант съм, свиря на пиано и пея и допълнително имам планове да уча медицина. Не мога да пуша, защото ще ми навреди на гласа, а имам цели, които знам, че ще постигна. Разбирам майка ми за някои неща, но за повечето не, защото се е вманиачила в това, че ТРЯБВА да се грижи за второто си дете (по-малкото дете в семейството съм). А относно това, което казваш, че може да искам да ми помага, не. Винаги съм била самостоятелна и сама съм се справяла с проблемите си...


Дрън, дрън, дрън...! Стандартните приказки, като за неориентиран/а тийн. Планове, амбиции... Музика, пеене и учене на медицина. Вятър...!
Ако искаш да учиш медицина, вече трябва да си залегнала над учебниците по химия и биология. Ако си мислиш, че ще четеш 2-3 месеца преди изпитите, направо може да забравиш.
И повярвай, ходенето по купони не те развива.

# 38
  • Мнения: 12 840
Значи, ти смяташ, че майка ти не те разбира и те овиква без основание.
От друга страна, майка ти пък се чувства обидена и огорчена, но ти не виждаш защо.
Няма как да накараме майка ти да те разбере. Но може да се опиташ ТИ да разбереш какъв точно е нейният проблем с теб.
Не си малко дете и би могла да бъдеш малко по-аналитична, за да разбереш къде е разминаването между вас.
Като разбереш това - ще намериш и решение, сама или с наша помощ.

# 39
  • Мнения: 28

... Имам амбиции, музикант съм, свиря на пиано и пея и допълнително имам планове да уча медицина. Не мога да пуша, защото ще ми навреди на гласа, а имам цели, които знам, че ще постигна. Разбирам майка ми за някои неща, но за повечето не, защото се е вманиачила в това, че ТРЯБВА да се грижи за второто си дете (по-малкото дете в семейството съм). А относно това, което казваш, че може да искам да ми помага, не. Винаги съм била самостоятелна и сама съм се справяла с проблемите си...


Дрън, дрън, дрън...! Стандартните приказки, като за неориентиран/а тийн. Планове, амбиции... Музика, пеене и учене на медицина. Вятър...!
Ако искаш да учиш медицина, вече трябва да си залегнала над учебниците по химия и биология. Ако си мислиш, че ще четеш 2-3 месеца преди изпитите, направо може да забравиш.
И повярвай, ходенето по купони не те развива.
Здравей! Залегнала съм над учебниците и над пеенето. Не мога да кажа, че съм неориентиран тийн, неориентиран тийн е този, който не знае какво иска да прави с живота си. А относно успеха ми, за който ме питаха по-горе - отличен е

# 40
  • Мнения: 9 758
След три страници все още не разбирам основата на проблема между вас. Отличничка, свиреща, пееща, бъдеща студентка по медицина... Къде майка ти вижда проблем?

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Дани, поставих няколко конкретни въпроса, но не даваш никакъв отговор, просто ги игнорираш. В момента, в който успееш да дадеш на себе си точно формулировка като отговори, ще си решила проблемите с майка си. Напълно възможно е отговорите да са "щото така".

# 42
  • Мнения: 1 459

... Имам амбиции, музикант съм, свиря на пиано и пея и допълнително имам планове да уча медицина. Не мога да пуша, защото ще ми навреди на гласа, а имам цели, които знам, че ще постигна. Разбирам майка ми за някои неща, но за повечето не, защото се е вманиачила в това, че ТРЯБВА да се грижи за второто си дете (по-малкото дете в семейството съм). А относно това, което казваш, че може да искам да ми помага, не. Винаги съм била самостоятелна и сама съм се справяла с проблемите си...


Дрън, дрън, дрън...! Стандартните приказки, като за неориентиран/а тийн. Планове, амбиции... Музика, пеене и учене на медицина. Вятър...!
Ако искаш да учиш медицина, вече трябва да си залегнала над учебниците по химия и биология. Ако си мислиш, че ще четеш 2-3 месеца преди изпитите, направо може да забравиш.
И повярвай, ходенето по купони не те развива.
Здравей! Залегнала съм над учебниците и над пеенето. Не мога да кажа, че съм неориентиран тийн, неориентиран тийн е този, който не знае какво иска да прави с живота си. А относно успеха ми, за който ме питаха по-горе - отличен е
И? За какво тогава те критикува майка ти? Не отговаряш изобщо на повечето зададени въпроси, отговаряш заобиколно с общи приказки. Няма как да ти дадем съвет. Тактично не коментира нищо когато споменах компанията, явно майка ти не е възхитена от нея. Нещо може и с любовта да си го ударила през просото, за да казва жената, че не те е била достатъчно. Една позната беше супер либерална с дъщеря си, на всичките й прищевки угаждаше, докато накрая почна нашата да се мъкне всяка седмица с различен. Майка й реве на тоя и оня. Не обичам да давам непоискани акъли, но ми идеше да й кажа, че малко я е била.

# 43
  • Мнения: 21 536
Дай пример за какво те критикува майка ти и за какво са конфликтите ви. Така както си се описала си дете-мечта.

Може и майка ти да прави грешки, и родителите са хора.

# 44
  • Мнения: 1 998
Не те познавам, но и не даваш пълна информация за какво те критикуват. Моя съвет е да почнеш да градиш доверие - спазвай график, помагай вкъщи -чистене, готвене,  ама не, защото те те карат, а по собствена инициатива. Наблюдавай и си отваряй ушите какво казват - например ако майка ти каже, че трябва да се отиде до някое място кажи, че ти ще отидеш и така. Ще отнеме време, но ще видиш как вашите ще се отпуснат и ще те изслушват, особено майка ти.

Общи условия

Активация на акаунт