Разчитане на снимка от ехограф

  • 46 483
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13
Здравейте прекрасни момичета! Обръщам се към Вас с молба за мнения! С мъжа ми правим опити за бебе, с редовен цикъл съм на 28 дни. Последната ми менструация беше на 09.09.2022г на 30 години съм! Преди два дни ходих на гинеколог и съответно ехограф, на ехографа се видя нещо, и за не разбрах какво точно, ще ви приложа снимка, но лекарката възкликна с думите " охо много интересно" попита ме имаме ли близнаци в рода, казах не! От там.започнаха въпросите бременна ли съм, и съответно не получих отговор....Каза ми: много е рано ела след една седмица! Но знаете нетърпението какво е и се консултирах с друг гинеколог по телефона и му изпратих снимки от ехографа, и според него има оплождане в матката. Направих си няколко теста, този най-ранния показа една много бледо Розова втора черта. Другите бяха отрицателни, пуснах си вчера чхг нивото 0.10... тоест няма бременност, според теста.. или съм го направила много рано и него. Цикъла трябва да ми дойде на 09.10.2022  моля, за вашите мнения
Снимай ги поотделно снимките. На тези последните още по-зле. Според мен е сниман процеса на овулация по-скоро
на долната се виждат две оплодени яйцеклетки. Кои форми ви е казал вторият лекср, че са сакчета евентуално. Снимайте теста. Много е рано за м от 09.09. Да не е от миналия месец още цветна. Снимай теста
Не мисля, че е от миналия месец, но ми дава да качвам само по една снимка, ще ви пратя диагнозата след прегледа, и след ваш отговор ще кача, и теста

# 61
  • Мнения: 2
Здравейте, мили дами. Включвам се и аз към темата за разчитането на снимка от ехограф. Днес бях на гинеколог за установяване на бременност и според нея всичко изглежда наред, но някои коментари и цифри от снимката и документацията, с която си тръгнах, ме объркват. Ще се радвам, ако можете да помогнете като по-опитни.

Последен цикъл:16.08.22г., отчетена овулация: 02.09.22г., положителни тестове на 22.09. и 24.09. Измерено ЧХГ на 24.09.: 2415.00 mIU/ml, а на 27.09.: 8291.00 MIU/ml. Всички тези данни, които имах до днес, ми даваха насока за бременност в края на 6г.с., както и самия доктор каза като ги прегледа и засече от датата на последната менструация. Но след като ме гледа с трансвагинален ехограф, каза че отговарям на края на 4 г.с. Rolling Eyes прилагам ви документацията от прегледа, която мен ме обърква тотално, защото като гледам в Интернет, плоден сак с размери 1.54см отговарят на 7г.с.,но на снимката ясно се вижда 4г.с.+6... Възможно ли е ехографът сам да изчисли грешна стойност? Все пак е софтуер и си мисля, че подобна грешка няма как да се случи..

Също така лекарят каза, че със сигурност се чува сърдечна дейност на ембриона, но не успя да я засече и да ми я пусне, само на екрана виждах, нещо като кардиограма. Каза, че понеже е твърде малък ембриона не може да засече добре. Също, ако е вярно, че съм в 4г.с. +6, възможно ли е да имам толкова висока стойност на ЧХГ + това, да се чуят сърдечни пулсации...? Ще се радвам, ако някой може да коментира всичко това. Благодаря предварително Hands Pray


# 62
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте, мили дами. Включвам се и аз към темата за разчитането на снимка от ехограф. Днес бях на гинеколог за установяване на бременност и според нея всичко изглежда наред, но някои коментари и цифри от снимката и документацията, с която си тръгнах, ме объркват. Ще се радвам, ако можете да помогнете като по-опитни.

Последен цикъл:16.08.22г., отчетена овулация: 02.09.22г., положителни тестове на 22.09. и 24.09. Измерено ЧХГ на 24.09.: 2415.00 mIU/ml, а на 27.09.: 8291.00 MIU/ml. Всички тези данни, които имах до днес, ми даваха насока за бременност в края на 6г.с., както и самия доктор каза като ги прегледа и засече от датата на последната менструация. Но след като ме гледа с трансвагинален ехограф, каза че отговарям на края на 4 г.с. Rolling Eyes прилагам ви документацията от прегледа, която мен ме обърква тотално, защото като гледам в Интернет, плоден сак с размери 1.54см отговарят на 7г.с.,но на снимката ясно се вижда 4г.с.+6... Възможно ли е ехографът сам да изчисли грешна стойност? Все пак е софтуер и си мисля, че подобна грешка няма как да се случи..

Също така лекарят каза, че със сигурност се чува сърдечна дейност на ембриона, но не успя да я засече и да ми я пусне, само на екрана виждах, нещо като кардиограма. Каза, че понеже е твърде малък ембриона не може да засече добре. Също, ако е вярно, че съм в 4г.с. +6, възможно ли е да имам толкова висока стойност на ЧХГ + това, да се чуят сърдечни пулсации...? Ще се радвам, ако някой може да коментира всичко това. Благодаря предварително Hands Pray



Абсолютно правилно е всичко. Честито!

# 63
  • Мнения: 9
Здравейте вече нямам цикъл 43 дни но и ендометриума мие доста удебелен 0.98 мм
И докторката каза че това е предтекст за бременност но с късна овулация и можело да не се види още плода на друк случвало ли му се е да има отрицателен тест и в последствие да е бременна  странно имам две бременности без броблем
И две несполучливи на втората бременност тестовете ми бяха отрицателни а на ехограф се видя сак без ембрион
Не мога да преценя какво става

# 64
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте вече нямам цикъл 43 дни но и ендометриума мие доста удебелен 0.98 мм
И докторката каза че това е предтекст за бременност но с късна овулация и можело да не се види още плода на друк случвало ли му се е да има отрицателен тест и в последствие да е бременна  странно имам две бременности без броблем
И две несполучливи на втората бременност тестовете ми бяха отрицателни а на ехограф се видя сак без ембрион
Не мога да преценя какво става
Чхг правихте ли. На колко години сте. Защото аз виждам сакче. Но е трудно забележимо.

# 65
  • Мнения: 9
На 29 години съм .Не съм правила още , правих тест сюарчек но беше отрицателен !
Но и с предната бременност не ми отчитаха тези тестове понеделник мисля да си пусна чхг
С двете ми сполучливи бременности , забременяването ставаше след цикъл
Може ли затова тестовете да са ми отрицателни
Изписа ми Дуфастон
Каза че няма да ми навреди ако съм бременна
Но ака не съм ще ми дойде цикъла но вече 4 ден го пия 3x1 и нищо не ми идва
Много съм объркана
Имам доста от симптомите на бременност
Болки в кръста умора , сънливост , редки промени в настроението
Но после си казвам може би си внушавам не знам ще се побъркам до понеделник 😃

Последна редакция: сб, 29 окт 2022, 21:30 от pioneer_prs

# 66
  • Мнения: 9

Здравейте вече нямам цикъл 43 дни но и ендометриума мие доста удебелен 0.98 мм
И докторката каза че това е предтекст за бременност но с късна овулация и можело да не се види още плода на друк случвало ли му се е да има отрицателен тест и в последствие да е бременна  странно имам две бременности без броблем
И две несполучливи на втората бременност тестовете ми бяха отрицателни а на ехограф се видя сак без ембрион
Не мога да преценя какво става
Чхг правихте ли. На колко години сте. Защото аз виждам сакче. Но е трудно забележимо.
И днес базалната температура мие покачена 37.6
Една соли каза че толкова се покачва по време на бременост
Така ли е

# 67
  • Мнения: X
Много моля по- запознатите да споделят нещо притеснително има ли в снимката ми .
Тя е на 11 седмица+някой ден .

# 68
  • Мнения: 4 854
Добре, де, колко пъти ще я качваш тая снимка с тоя въпрос? Лекарят те е гледал пет минути, ние от една снимка какво да разберем? Какво каза лекарят, че си толкова притеснена? Нещо не е наред ли? Ако не му вярваш, отивай на преглед при друг, тук лекари няма.

# 69
  • Мнения: X
Ох питах ,защото ми е рискова и нещо ме притеснява .
Въпреки че доктора не е казал лошо но като исках повече информ .ми казаха като станат готови изследвания .
Чакам тези дни да излязат.
Самата снимка ме плаши .

# 70
  • Мнения: X
Здравейте. Тъй като имах съмнения за цветна бременност отидох на преглед при гинеколог. Прегледа ме с вагинален ехограф и каза че не вижда бременност. Мислите ли че може да не я е видял, тъй като подозренията ми са за 4ти месец. Достатъчен ли е вагиналния ехограф или трябваше да го накарам и коремен да направи?

# 71
  • Мнения: 4 854
Няма как лекар да пропусне бременност в 4ти месец. С вагинални се вижда по-добре от коремния.

# 72
  • Мнения: X
Сигурна ли сте? Много съм притеснена, защото някъде прочетох че след 3тия месец трябвало да се гледа с коремен?

# 73
  • Мнения: 4 854
Сигурна съм, да. Не трябва след третия да се гледа с коремен, а тогава вече и с него се вижда достатъчно добре, колкото и с вагиналния.

# 74
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте. Тъй като имах съмнения за цветна бременност отидох на преглед при гинеколог. Прегледа ме с вагинален ехограф и каза че не вижда бременност. Мислите ли че може да не я е видял, тъй като подозренията ми са за 4ти месец. Достатъчен ли е вагиналния ехограф или трябваше да го накарам и коремен да направи?
защо мислите, че сте 4 м. Имате ли кръвен тест или уринарен

Общи условия

Активация на акаунт