Име Марина или Велина

  • 5 356
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 1 455
Марина е прекрасно! Галеното ще си дойде спонтанно в семейството и не е нужно да е Мими. Ина е хубава опция.
С буква М много харесвам Маргарита — цветно, дълго, звучно и не се среща често сред деца.

# 31
  • Мнения: 3 157
Марина 💗💞💕
Познавам Марина, на която всички казват Марина.

# 32
  • Мнения: 1 460
И аз съм за Марина, заради светицата, а и го свързвам с морето. Може на галено дa й викате Мари.

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 21:56 от Atamagaokashii

# 33
  • Мнения: 410
С галено име рядко се обръщат към мен. Дори майка ми и мъжът ми използват цялото ми име. Иначе -Миме,Мери,Маринче,Маринка различно според човека. Не обръщам чак толкова внимание. Харесвам си името и му се радвам изцяло😉

# 34
  • Down south
  • Мнения: 7 831
Предстои ми раждане края на месеца и сме в голямо чудене дали да кръстим дъщеря ни Марина.
Марина е прекрасно име. Интернационално.

# 35
  • Мнения: 814
Не мога да кажа категорично кое ми допада повече.
 Марина ми е романтично,морско, лятно /каквото и бебче очаквате/. Обожавам морето и значението ми е много на сърце. Единствено ми идва една идея по-грубо зарази буквата “Р”
 Велина пък е по-нежно и по-леко всякаш, такова едно като перце.
И друг път съм споделяла, че мн харесвам имена, при които има редуване на гладна и съгласна, а при вас това ще се случи, което и име да изберете.
На позната Велина й казваме на Галено вели.
На Марина наистина цялото име или евентуално маринКа Simple Smile

# 36
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 222
И двете имена ми харесват. И добре звучат с фамилията Александрова.
• Марина е латинско име, което означава морска.
• Велина е славянско име, което означава славна, прочута.
И двете имат хубаво значение. И двете имат имен ден.
Велина звучи по-меко и нежно. Марина е по-твърдо, заради буквата Р в средата, но и по-звучно.
Според мен трябва да се доверите на вътрешния си инстинкт и да изберете това, което сърцето ви подсказва. Heart Decoration

# 37
  • Мнения: 3 597
Ето ме и мен - Марина 🙂
Родителите ми ме наричат Маринче , което аз също не харесвам . Маринче , Маринке и т.н. не бих избрала за галени , ако имах право на избор още от бебе 😁
Чичовците ми ме наричат Мими , братовчедка ми - Маре , доста приятелки шеговито - Марче .
На мен най-много ми допада Мери , което си личи 🙂

Леко раждане ви пожелавам ❤

# 38
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 304
Познавам и с двете имена. На Марина семейството й казва Миме, другите си я наричат Марина.
Велина я наричат Вели.

Марина ми е по-звучно.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 498
Марина е толкова красиво! Галено, ако е необходимо да има, на мен ми харесва Ина, Мина също е сполучливо.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 131
Аз само се чудя защо някой ще си кръщава детето Марина, ако смята да цял живот да го нарича с имена, които нямат нищо общо с неговото- Мими и Мина примерно. 😀

# 41
  • Мнения: 2 635
Аз само се чудя защо някой ще си кръщава детето Марина, ако смята да цял живот да го нарича с имена, които нямат нищо общо с неговото- Мими и Мина примерно. 😀

В България эа жалост това е раэпространена практика и иначе хубави имена стават съвсем други Joy Димитър-Митко, Александър-Сашко, Петър-Пешо, Калина-Кики, Валентин(а)-Вальо(я), Цветелина-Цеци, Константин-Коце....

Эаложено е в народопсихологията, че като ти каэват цялото име, или ти четат конско, или не те харесват. Joy

# 42
  • Мнения: 5 197
Това с галените и съкратени имена е такъв нож с две остриета, че няма на къде. На мен от няколко години ми се налага да се представям в неформална обстановка със съкратено име, защото хората имат ужасния навик да ми избират такова, което им се струва логично, но на мен не ми харесва. И проблема е, че кажат ли ти веднъж така после трудно се изкоренява, защото в тяхната глава е правилно Grinning Не е невъзможно, има хора, които веднага могат да сменят обръщение, но има такива, при които е тежък процес. Някои ме наричат по-лесно по фамилия (не роднините ми разбира се, но и формална, и не формална обстанова), защото е много рядка и няма шанс да сбъркат обръщението и определено го предпочитам.

Обикновено при запознанство с човек, с когото знам, че ще се срещам пак, питам как предпочита да се обръщам. Ако иска цяло име - цяло да е. Ако иска кратко - кратко да е. Никога не си позволявам да си измислям, особено, от както една Йоанна и една Антония ми заявиха, че предпочитат Ани.

# 43
  • Мнения: 5 609
Аз само се чудя защо някой ще си кръщава детето Марина, ако смята да цял живот да го нарича с имена, които нямат нищо общо с неговото- Мими и Мина примерно. 😀
Не ми харесва галеното, което болшинството приятели използват за мен, но цял живот си мълча от деликатност, с идеята да не засегна хората, а и решавам, че не е кой знае какво, та да го правя на въпрос. Обаче искрено се радвам, когато някой се обърне към мен с цялото ми име или с по-симпатичното и не толкова разпространено галено. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 1 983
Аз само се чудя защо някой ще си кръщава детето Марина, ако смята да цял живот да го нарича с имена, които нямат нищо общо с неговото- Мими и Мина примерно. 😀
Не ми харесва галеното, което болшинството приятели използват за мен, но цял живот си мълча от деликатност, с идеята да не засегна хората, а и решавам, че не е кой знае какво, та да го правя на въпрос. Обаче искрено се радвам, когато някой се обърне към мен с цялото ми име или с по-симпатичното и не толкова разпространено галено. Simple Smile
Според мен далеч по-добре е да сте директна и да си казвате, аз го правя, често се е случвало и да попитам някого как да го наричам ако имам съмнения.

Общи условия

Активация на акаунт