Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Трудова борса и обезщетения - 6

• 4 261
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
Щом си започнал да получаваш обезщетение, остатъка може да го ползваш без значение как си напуснал.
Благодаря за информацията!
И още един въпрос: какво трябва да се направи когато си намериш работа и имаш вече трудов договор?
До колко време е необходимо да се уведоми АЗ и какви документи да се предоставят?

# 76
До 7 дни, с копие от ТД се отписваш от БТ.

# 77
Здравейте момичета, имам въпрос. Прекратиха ми трудовия договор на 01.09 и се регистрирах в седем дневен срок в БТ. Казаха ми, че чрез писмо ще ме уведомят дали съм одобрена за обезщетение. Към днешна дата не съм получила нищо. Колко време се чака по принцип? Изчетох много теми, но конкретно за това не намерих информация.

# 78
https://Извадете си пик-код от НОИ и ще можете да си проверявате в сайта, писмата се бавят, аз го получих след около месец.

# 79
Какво значи одобрена?
То се знае дали имате право.
Размерът на обезщетението ще ви го изпратят от НОИ, но наистина може да се забави.

# 80
  • София
Аз чаках около месец и половина без да имам никаква обратна връзка от НОИ. Един ден отидох на място, обясних си проблема на жената от гишето, тя говори с своя колежка и ме увери, че до края на деня или следващия ще имам размера на обезщетението. Още преди да стигна до площад "Възраждане" колежката ѝ ми се обади, че моли за извинение за забавянето и в 17:40 същатаа вечер на  сайта се отрази разпореждането за отпускане на обезщетение. Тоест стана много бързо след като ги сръчках. Бяха изключително любезни всички.

Общи условия

Активация на акаунт