Майка иска да се срещне със синът си.

  • 5 944
  • 131
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Винаги съм си задавала един съществен въпрос, при подобни казуси. Да приемем,  че са жестоко малтретирани или са лабилни. Оставят дете. Но после създават ново семейство и отново раждат деца. Защо? Вдовиците как се справят? Имала съм учителка, разведена с мъж от елита на БКП. Садист. Но държавата и дава родителските права. Дори и да са отнети, има начини за връзка. Отделно , на такива жени са предоставяли жилище и работа с предимство.  
Известен, обществен казус има и с жена, бореща се със съпруг-опитен адвокат. Воюва на няколко фронта. Дори доказва псих.си състояние. Детето мотивира майката да се бори. Прави го и животно, при реална опасност.
Представете си и шока, при изненадваща новина. Обичате родителите си и изведнъж се появява непозната, представяща се за майка. И най-интелигентния индивид би отказал първосигнално.
Вината е тежко бреме. Ще се прехвърля и тежи, в подобни отношения.

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 14:11 от Viviana91

# 61
  • Мнения: 6 288
От 5 годишно до 45 годишен мъж има няма 40 години. Въпроса ми е защо чак сега се е сетила, а не примерно преди 5, 10, 20 или 30 години?

# 62
  • Мнения: 1 625
След представените повече подробности, особено че пише, че друга го е родила:

Човека най-вероятно не подозира.
Помисли дали за да угодиш на майка си, трябва да разбираш живота на толкова хора: брат ти, баща му, жената, която смята за майка, евентуално жената и децата на брат ти.
Общо взето всички замесени ще бъдат засегнати.
При положение, че той самият не знае това ще е ужасен удар за него.

По-скоро остави нещата така. Кажи на майка ти, че е пораснал, успешен мъж и че няма смисъл да се съсипват толкова много животи.

# 63
  • Мнения: 2 513
Брат й не е в първи клас. Защо тя трябва да мисли за първия мъж на майка си, както и за неговата жена, с която са излъгали брат й , че тя го е родила, а родната му майка, че не съществува.
Между другото, имам близки, уж нормални хора, които се оказа, че са скрили от детето от първия брак и природения му брат за този факт. Децата, на 18-20 бяха шокирани, когато някой им изтропа тайната, но това не повлия на добрите им отношения.

# 64
  • Мнения: 3 021
Хората извън първи клас явно не могат да имат проблем с това
непознат да дойде да им обясни как целият им живот е изграден на лъжа, а родната им майка ги е изоставила.

# 65
  • Мнения: 3 350
Брат й не е в първи клас. Защо тя трябва да мисли за първия мъж на майка си, както и за неговата жена, с която са излъгали брат й , че тя го е родила, а родната му майка, че не съществува.
Между другото, имам близки, уж нормални хора, които се оказа, че са скрили от детето от първия брак и природения му брат за този факт. Децата, на 18-20 бяха шокирани, когато някой им изтропа тайната, но това не повлия на добрите им отношения.
Ти би ли искала да си на мястото на това момче ? Искаш ли са разбереш, че майка ти те е зарязала и е създала ново семейство, нищо че много е страдала ? А, тука идва най-готината част мисля, че след като го е направила си е родила ново дете, което обаче, не е изоставила ? И това дете сега иска от теб да се направиш, че нищо толко не се е случило и да прегърнеш мама ? Не вярвам някой да не се зарадва, то си е радост, вярно след 20-30 година, но все пак се е сетила, можеше изобщо да не се сети, нали ?

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 14:51 от buttercake

# 66
  • Мнения: 15 199
А хипотезата, че въпросният мъж и синът може да не са въобще едно и също лице?

# 67
  • Мнения: 25 872
Е, аз го предположих. Че нищо чудно да има съвпадение на имената и някой нещастен човечец да тръгне да се разправя с родната си майка защо го е излъгала, че го е родила, като ето, тук една друга твърди, че тя му е майка?

Също така ми стана любопитно какво е имотното състояние на този син и дали, ако е по-заможен, не е това причината за внезапно изригналата майчина обич и сестринската загриженост?
Че и такива случаи знам не един...

# 68
  • Мнения: 39 656
Нети нали и тя разду ефира как на 45 се е срещнала с биологичната си майка. Даже намекна, че с осиновителката си не е била чак толкоз близка. Много шекерна и напудрена история, ама знае ли човек.

# 69
  • Мнения: X
На мен историята с горката онеправдана майка не ми се връзва. Знам няколко истории за майки оставили децата си по някаква причина и когато е било по принуда те си ги търсят през годините. Околните също знаят че ги търсят и при клюките у нас някой да откара до 45 без да знае, че има биологична майка е невероятен. Ако детето е оставено заради друг мъж нещата звучат по-вероятно и би обяснило защо после мащехата се е представила за майка. Но каквито и да са обстоятелствата след десетилетия да нахлуеш и разбиеш света на детето си заради собственото си успокоение, за мен не е редно. Било на 5, на 10, 15, 20... защо не тогава... На мястото на авторката не бих се обаждала на човека, ако той хал хабер си няма за историята. Разбирам, че тя се измъчва заради майка си, но даже и това, че майката чака сега другото дете да ѝ оправя кашите показва, че жената се интересува най-вече от себе си.

# 70
  • Мнения: 18 798
Скрит текст:
На мен историята с горката онеправдана майка не ми се връзва. Знам няколко истории за майки оставили децата си по някаква причина и когато е било по принуда те си ги търсят през годините. Околните също знаят че ги търсят и
при клюките у нас някой да откара до 45 без да знае, че има биологична майка е невероятен.
Скрит текст:
Ако детето е оставено заради друг мъж нещата звучат по-вероятно и би обяснило защо после мащехата се е представила за майка. Но каквито и да са обстоятелствата след десетилетия да нахлуеш и разбиеш света на детето си заради собственото си успокоение, за мен не е редно. Било на 5, на 10, 15, 20... защо не тогава... На мястото на авторката не бих се обаждала на човека, ако той хал хабер си няма за историята. Разбирам, че тя се измъчва заради майка си, но даже и това, че майката чака сега другото дете да ѝ оправя кашите показва, че жената се интересува най-вече от себе си.

Така е.

# 71
  • Мнения: 2 513
Брат й не е в първи клас. Защо тя трябва да мисли за първия мъж на майка си, както и за неговата жена, с която са излъгали брат й , че тя го е родила, а родната му майка, че не съществува.
Между другото, имам близки, уж нормални хора, които се оказа, че са скрили от детето от първия брак и природения му брат за този факт. Децата, на 18-20 бяха шокирани, когато някой им изтропа тайната, но това не повлия на добрите им отношения.
Ти би ли искала да си на мястото на това момче ? Искаш ли са разбереш, че майка ти те е зарязала и е създала ново семейство, нищо че много е страдала ? А, тука идва най-готината част мисля, че след като го е направила си е родила ново дете, което обаче, не е изоставила ? И това дете сега иска от теб да се направиш, че нищо толко не се е случило и да прегърнеш мама ? Не вярвам някой да не се зарадва, то си е радост, вярно след 20-30 година, но все пак се е сетила, можеше изобщо да не се сети, нали ?
Искам-не искам, съм преживяла същото- баща ми, който ни е зарязал и не познавах, ми се яви в къщи на 18 -та ми година. Предположих, че е той по негова снимка, която се търкаляше из къщи. Само, че майка ми не беше съчинила пернишка история за него, по-точно, за неговото несъществуване. Поговорихме, пихме кафе и това беше. Той също има семейство и друго дете, не се познавам с него.

# 72
  • Мнения: 3 021
Разликата е огромна между казусът на авторката и разказното от теб.

# 73
  • Мнения: 3 350
Брат й не е в първи клас. Защо тя трябва да мисли за първия мъж на майка си, както и за неговата жена, с която са излъгали брат й , че тя го е родила, а родната му майка, че не съществува.
Между другото, имам близки, уж нормални хора, които се оказа, че са скрили от детето от първия брак и природения му брат за този факт. Децата, на 18-20 бяха шокирани, когато някой им изтропа тайната, но това не повлия на добрите им отношения.
Ти би ли искала да си на мястото на това момче ? Искаш ли са разбереш, че майка ти те е зарязала и е създала ново семейство, нищо че много е страдала ? А, тука идва най-готината част мисля, че след като го е направила си е родила ново дете, което обаче, не е изоставила ? И това дете сега иска от теб да се направиш, че нищо толко не се е случило и да прегърнеш мама ? Не вярвам някой да не се зарадва, то си е радост, вярно след 20-30 година, но все пак се е сетила, можеше изобщо да не се сети, нали ?
Искам-не искам, съм преживяла същото- баща ми, който ни е зарязал и не познавах, ми се яви в къщи на 18 -та ми година. Предположих, че е той по негова снимка, която се търкаляше из къщи. Само, че майка ми не беше съчинила пернишка история за него, по-точно, за неговото несъществуване. Поговорихме, пихме кафе и това беше. Той също има семейство и друго дете, не се познавам с него.
Не, не е същото и се радвай, че не си го преживяла. Такова нещо не се преживява. Майката е най-важният човек и нейната любов е всичко за едно дете. Не е сравнимо с бащата. Много бащи постъпват като твоя, много жени раждат деца без баща, но майка да си изостави детето е изключително рядко, именно защото е нечовешко.

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 19:12 от buttercake

# 74
  • Мнения: 3 021
liola, без съмнение не ти е било леко. Но поне не си живяла в лъжа.

Общи условия

Активация на акаунт