Слънце весело пече, чакам аз чертички две. ~бебеправене 392~

  • 29 373
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 443
Хаха МериХристова, много точно Joy
Литъл да внимава какво пипа преди това наистина звучи малко страшно освен смешно Joy
Ирен Heart Heart
Майка-зайка, не ги слушай за възрастта. Иначе ще кажат млада си има време ако не се получава, ако си слаба много си слаба, ако си дебела много си дебела затова не става. Просто трябва да отговорят защо не става и винаги проблема е в нашето тяло никога не е в лекарите Innocent
Inferiya, Маргаритата е най-добрият антидепресант евър Tropical Drink Tropical Drink Tropical Drink

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 23:24 от Winter11

# 736
  • Мнения: 51
😂 Хубав завършек на темата, нищо че няма + тестове, много ме разсмяхте.
Аз спортувам откакто се помня с кратки прекъсвания а откакто забременях нямам никаква мотивация за спорт. И се чувствам като медуза съответно, а в същото време сега лятото мога да изям всичкия сладолед на света. Също така овулация с тестове не мога да хвана, ориентирам се по цс и желание за кекс и мисля, че наближава момента. Дано август ни е на късмет прекрасни момичета ❤

Едит: Майка зайка я не му се впрягай на тоя и горе главата, на запад вече раждат на по 50 години без проблем и то първо дете. Всеки проблем си има решение стига желание да има. Намери си печен лекар, който да ти вдъхва вяра и кураж а не да ти свива сърмите.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 00:28 от SeaWater

# 737
  • Мнения: 3 214
Майка-зайка ти да не си била при Станулов Simple Smile ?
Статистиката е хубаво нещо, ама всяка от нас е индивидуален случай.
При мен беше много смешно как всички казваха, че трябва да бързам не остана време - резерви тва онова, 40+, качество и като ме трясна едно автоимунно и не никак беше ОК да забременявам докато не оздравея и как изведнъж всички доктори смениха плочата и почнаха да ми разправят истории как познават една жена дето родила на 45 или 46 или 47 или 48 (естествено или инвитро) Simple Smile Simple Smile
За съжаление обаче както писа наскоро Маргото - репродуктивните си знаят инвитрото , от това печелят, трудно се намира някой склонен да помага на естествено забременяване, еле пък ако жената е 40+
Уинтър аз съм бременна от 2 извадени яйцеклетки на ЕЦ по стечение на обстоятелствата. Първо аз не исках хормони (сега ми е смешно), после след автоимунното докторката ми не искаше да ми дава хормони туку така. Та ти пожелавам един или повече хубави ембриони Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 08:13 от Одри ♡

# 738
  • Мнения: 584
Майка Зайка, да не повтарям и аз другите момичета, но явно това не е твоя лекар. Тези, дето работят за статистика и реноме така са се обезчовечили, че не са лекари според мен вече. Аз имам такъв лош опит с д-р Стефанов от Стара Загора. Мога да ти препоръчам д-р Калчев - изключително човечен и професионалист. Ще предложи инвитро ако няма друг вариант. Успех!
Благодаря за линка към Златолист, златни сте!
Прекрасен и бебеносен август на всички Heart

# 739
  • Мнения: 380
Благодаря ви много, момичета! Снощи направо исках да умра…
Доктор Калчев май вече няма да работи в клиниката на Сигридов. Дали знаете къде и как мога да го открия, за да си запиша час?

Благодаря!

# 740
  • София
  • Мнения: 2 089
Момичета, днес следобяд ще пусна новата тема.
Пращайте ми дати за списъчето на ЛС. Blush

# 741
  • Мнения: 179
Ето информация от FB страницата на д-р Калчев:
Скъпи приятели, част от голямото семейство от пациенти на д-р Калчев.

Мисията ми е както винаги досега остава всяка жена в България да сбъдне мечтата си и да постигне най-голямото щастие - да стане майка.
Информирам Ви, че след 13.08.2021 година, поемам по нов път и няма да съм част от център "Сигридов".

Новите часове за прегледи може да записвате от 16ти август на тел: 0878944055.
Бързам да ви уверя, че нито един преглед, нито едно лечение няма да бъдат отменени!
На моите колеги от център "Сигридов"
пожелавам спорна работа и професионални успехи.
Ваш, Д-р Калчев.

# 742
  • Мнения: 380
Много благодаря, mrs.sixty! ❤

# 743
  • Мнения: 1 996
За съжаление обаче както писа наскоро Маргото - репродуктивните си знаят инвитрото , от това печелят, трудно се намира някой склонен да помага на естествено забременяване, еле пък ако жената е 40+
И да допълня, че аз имам две естествени забременявания на 41, след 8 години опити без резултат, със следене на БТ и О и малко добавки. Връщам се към инвитрото само защото тук в Германия няма кой да ме следи и назначава терапия заради имунологията и тромбофилиите, АГто ми и един прогестерон не проследява, а няма как сама да си назначавам вливки и инжекции.
Майка зайка, понеже видях, че питаш в другата тема - препоръката на репро професорката след първия ми А и кюретаж на 40 бе да изчакам само първия цикъл и да продължавам, след спонтанните и изчистването сама АГто каза същото.

# 744
  • гр. София
  • Мнения: 564
Майка зайка на този другия път му бии два шамара честно! Ако искаш пиши ще помагам! То аз се ядосах....
Скрит текст:
Ние правим опити вече не знам от колко години без да посещаваме доктори. Преди три години реших че е крайно време и отидох на гинеколог, който видя миома - огромна. Каза махаме я и след това до пет месеца си отново тук да следим бременност. Да ама не. Времето си мина... , първо късно срещнах ММ - бях на 32, след това стабилна работа, пък да си направим собствено жилище... и миналата година малко преди да навърша 39 реших, че не може повече така и с голям страх посетих Адела - Македонова. Докторката е точно попадение на писанията по-горе как повечето искат инвитро и не ти помагат особенно за естествено забременяване. След кратки възражения от моя страна - описвала съм ги тук прекратих взаимоотношенията си с Адела. За 1 година АМХ ми намаля от 0,3, на 0,1. Съответно фонда не може да се използва / макар че там чувам за някои клиники, които са склони да дадат друг резултат на човек доведен от теб, но не съм го проверявала. Новата докторка ме пита - какво правим сега, следим ли или действаме. Стреснах се от силно намаленото АМХ и казах направо инвитро но на ЕЦ. Сега вече два месеца по-късно имам замразен бластоцист на 5ти ден. .. Да, ако бях по-рано стартирала с репротата..., ама не съм, безвъзвратно е , и не е нужно според мен да се натяква!
Относно яйцеклетките и ембрионите винаги съм се чудила реално за какво са толкова много да се вадят. Нали е нужно само 1 или 2 енбриона. Като станат 5 примерно, после другите какво ги правиш?!?
За храненето - бях 130кг, с ИР съм спазвах ВМНВХ и седмични кетози. Свалих до 103 и от година не мърдам, за това потърсих диетолог. Ми вкара ми в менюто въглехидрати до обяд включително. Каза категорично, че кетозата не е ок за лигавицата на матката при бебепланиране. И сега няма и месец след новия режим съм вече -7кг. До като дойде време за трансфера колкото още сваля все ще е от полза
И последно - Калчев май си направи собствен МЦ

# 745
  • Мнения: 661
Здравейте, аз чета, но не стигам да пиша. Яслите тук са във ваканция и по цял ден съм с детето, което не спира да тича и тн. Водих я в библиотеката и там докато гледахме една книжка се обърна и каза "Мамо, искам братче". ... Ех, ами дано скоро с баща и да успеем. Иначе се и местим на ново място, ремонтираме и тн. ММ няма отпуска, та и тичам да пазарувам, следобяд ремонт и така няма сили за нищо друго.

Майка-зайка, трудно е да се подминат такива коментари, но всъщност точно това трябва да се прави. Отсяването на напрягащи исказвания е важно за здравето и спокойствието.

# 746
  • Карлово
  • Мнения: 328
Здравейте,
Идвам да си отчета неуспеха. Реших юли месец да не следя О. Ходихме на море. Всичко беше чудесно - топло, романтично, спокойно. Все пак усетих кога ми е О. и реших, че може и да стане нещо. Още повече, че няколко дни по-късно започнах да усещам напрежение ниско долу, както при първата ми бременност, макар и неуспешна. Мъчиха ме няколко дни тези болки и снощи МЦ се появи, като подрани с 2 дни. Надеждите ми пак се разбиха....
Желая на вас успех този месец. Да ви се случат едни такива пухкави августчета 💙💗

Как усети кога ти е овулацията?

# 747
  • Мнения: 2 631
Inferiya Др Дойчиновски е страхотен специалист и преди всичко човек. Не се притеснявай, в сигурни ръце си.
Литълче така не се бях смяла отдавна 🤣.

# 748
  • Мнения: 196
Здравейте . Сестра ми ражда при Дойчиновски,страхотен и много мил лекар.Страшно бързо се възстанови във Вита 2 Лозенец до Мол Парадайс изражда. Heart
Доктора ми беше казал когато ми таймира овулация , че 11 дни от деня на инжекцията с Прегнил мога да направя вече тест ,е има чертичка ,но не знам дали е достоверен ,но наистина е голямо вълнение да я видиш толкова ясно. На 10 ми е датата за цикъл.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 11:08 от 🎀 🦋 Шенай 🦋 🎀

# 749
  • Мнения: X
Шенай, аз също я виждам Heart Най-после хубави новини в тая тема!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт