Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 71

  • 33 174
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 227
Здравейте, днес бях на преглед в 32+5 съм, но бебо отговаря на 32+1 и се притесних + това ми каза доктора, че е с омотана веднъж пъпна връв около вратлето. На някоя от вас случвало ли се е?
Преди почти 3 години и аз бях така, само че девойката изоставаше с 10 дни някъде и пъпната връв беше два пъти омотана. За изоставането не е проблем, все пак това не са с точност 100% измервания, вече е голямо бебето, тясно му и трудно се измерва. За пъпната връв - предполагам, че може и да се развие, но препоръчвам ако цял ден не усещате бебето да се свържете със следящият ви лекар. При мен не се разви и родих секцио, но това е само една от причините за секцио.
Благодаря за отговора! Дано всичко е наред

# 706
  • Мнения: 2 007
Момичета, имате ли проблеми с крампи на краката? При мен напоследък е ужас. И по принцип си имам, но сега е нещо страшно. Пия Диспорал 300,преди това Магнерот, но в него дозата усвояем магнезий е по-ниска и за да догоня Дисапорала трябва да изпия 8-9 хапчета което наред с всички останали ми идва в повече. Но и с двата вида проблемът не се решава Worried
Притеснявам се, че сега са крампи, а може да станат и контракции, явно нещо не ми достига.

# 707
  • Мнения: 4 856
Аз имах контракции от 18та седмица, а по-късно и крампи. Магнерот пих и не помогна особено за нито едното. Контракциите, за щастие, не скъсяваха шийката, само бяха неприятни. А крампите в краката избягвах просто като гледах да не се протягам, само тогава ги получавах.

# 708
  • Мнения: 2 007
При мен стават през нощта по време на сън и са много болезнени и продължителни Frowning1

# 709
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 096
Контракции периодично имам още от деня на ембриотрансфера.Напоследък понякога сутрин се будя с крампи,за щастие само в единия крак и бързо минават.Вземам 2х2 Магнерот и 2х1 Алеракт.

# 710
  • Мнения: 2 631
Аэ съм в 23 седмица, нямам крампи в краката и не энам дали съм имала контракции. Честно каэано все още не мога да идентифицирам описаното като стягане на корема, втвърдяване-нямам такова нещо, но ми е много интересно и в крайна сметка искам да энам дали и кога получавам контракции.

Ако се пренатоваря фиэически обаче, усещам болка долу в матката, като едно боцкане или сякаш бебето ми натиска пикучния мехур беэ да ми се ходи до тоалетна. Това не энам какво е също.

Магнеэий не пия допълнително, не ми е предписван.

# 711
  • Мнения: 366
Дами, какво ви е мнението за утрогестан? В 12г.с+5 съм и вчера ходихме в спешното, защото имах кръвотечение. Според докторите причината е спукан съсирек и ми изписаха прием през устата на  утрогестан и ношпа 3х2 на ден. Предупредиха ме, че може да ми пада кръвното и да ми става лошо. Препоръките са да лежа, без натоварване и да го приемам до 17-ти септември, когато имам час за ж. к.
Досега бях на инжекции prolutex (прогестерон) +дуфастон и ношп, а сега това. Всичкото каквото трябва ще направя, стига нещата да са наред, но просто искам да знам толкова ли са гадни тия хапчета?

# 712
  • София
  • Мнения: 12 006
Дами, какво ви е мнението за утрогестан?
Скрит текст:
В 12г.с+5 съм и вчера ходихме в спешното, защото имах кръвотечение. Според докторите причината е спукан съсирек и ми изписаха прием през устата на  утрогестан и ношпа 3х2 на ден. Предупредиха ме, че може да ми пада кръвното и да ми става лошо. Препоръките са да лежа, без натоварване и да го приемам до 17-ти септември, когато имам час за ж. к.
Досега бях на инжекции prolutex (прогестерон) +дуфастон и ношп, а сега това. Всичкото каквото трябва ще направя, стига нещата да са наред, но просто
искам да знам толкова ли са гадни тия хапчета?
Що, ако са "гадни" няма да ги пиеш, въпреки, че имаш проблем и лекар ти ги е изписал ли?

# 713
  • Мнения: 858
Неприятни са, но чак пък толкова... Ако си лежите и почивате след приема, няма да има проблем. При мен страничните ефекти бяха сваляне на кръвното, виене на свят и чувство на отпадналост. По принцип съм с ниско кръвно, затова при мен бяха по-силни. Не при всички има странични ефекти.

# 714
  • Мнения: 1 608
Мисля, че са доста по-добре усвоими, ако се поставят вагинално и страничните ефекти са мнооого малко, да не кажа никакви.

Аз бях на утрогестан до 8 месец ( вагинално). Не са гадни, а напротив - знам, че много помагат:))

# 715
  • Мнения: 107
Дами, какво ви е мнението за утрогестан? В 12г.с+5 съм и вчера ходихме в спешното, защото имах кръвотечение. Според докторите причината е спукан съсирек и ми изписаха прием през устата на  утрогестан и ношпа 3х2 на ден. Предупредиха ме, че може да ми пада кръвното и да ми става лошо. Препоръките са да лежа, без натоварване и да го приемам до 17-ти септември, когато имам час за ж. к.
Досега бях на инжекции prolutex (прогестерон) +дуфастон и ношп, а сега това. Всичкото каквото трябва ще направя, стига нещата да са наред, но просто искам да знам толкова ли са гадни тия хапчета?

Приемам утрогестан вече 7 месеца. Като в началото съм приемала ударни и силни дози. Единствено след прием имах замайване и виене на свят,но аз съм с много ниско кръвно. С времето вече нямам никакви странични ефекти от него. Simple Smile

# 716
  • Мнения: 413
И аз приемах утрогестан до скоро. Не всеки път ми ставаше зле след прием. Рядко получавах замайване, което преминаваше сравнително бързо.

# 717
  • Мнения: 7 898
Утрогестана да ти е проблема ...

# 718
  • Мнения: 7 012
Вече забелязвам няколко дами, на които очевидно им е досадно да отговарят на въпроси и направо не знам защо си го причиняват.

# 719
  • Мнения: 3 021
Йоанка - какво имаш предвид под спукан съсирек?
Иначе като гледам, 95% от бременните явно са били на прогестерон в един или друг момент. За съсирека питам, защото имах хематоми и аз и се чудя това ли имаш предвид.

Общи условия

Активация на акаунт