Започна последната третина за ОКТОМВРИйската дружина! - Тема 11

  • 30 308
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 223
Страхотна тема Heart Eyes
Аз вчера бях на последната ФМ,бебето малко е качило рязко ама не е фрапантно няма данни по ехографа за диабет,но въпреки това ще съм на режим за хранене трябваше да сме 29 +4 а сме 30та и е 1600 ... иначе всичко е 6 кръвотока,стяганията са бая ма тя ми каза,че някак си не се вдлъбва някакъв мехур ли канал не разбрах и самите стягания не закачат шийката 35 мм ми я измери каза,че за 30та седмица е ок ...
И аз знам, че 35мм е дори перфектно за 30г.с., при кого ходи на фетална Simple Smile ?

# 31
  • София
  • Мнения: 4 708
На мен това сърцебиене за което ми каза Вецев не ми излиза от главата както и контракцийте......то не че ще спрат ако ги мисля ама ми е притеснително
И шийката на матката била къса....

# 32
  • Мнения: 162
Благодаря за темата, Яренце Flowers Hibiscus

mamaAnna, една доза от протеина е около 15 грама чист протеин, което се равнява на около 2 яйца или 1 пържола. Аз тях ги ям така или иначе, но пак не успявам да достигна нужния протеин на ден, който е минимум 60гр. Та реално това би трябвало да спомогне, без да те засища много. Реално можеш да го разтвориш във вода и изпиеш и след това да изядеш 3 яйца, защото си гладен още, но пък протеина, който си поел е двоен.
Да, точно след като прочетох състава на протеина възникна и въпросът ми. Тук не намирам такава екстра и се чудех има ли смисъл да ми носят от България. Ако усвояемостта да речем е по-висока отколкото от храна определено би наклонило везните в негова полза.
Благодаря за отговорите!

# 33
  • Мнения: 703
На мен това сърцебиене за което ми каза Вецев не ми излиза от главата както и контракцийте......то не че ще спрат ако ги мисля ама ми е притеснително
И шийката на матката била къса....

Ами за какво не се посъветва дали има някакви превантивни мерки..
Например при контракции се пие магнерот/магнерич, взависимост от това колко честотни са, може да се приема ударна доза поне 2 седмици и след това да се намали..
Освен това за скъсяването на шийката е препоръчителен престоя повече на легло.
За сърцебиеето можеш да си свалиш приложение за мерене на пулс, това ще те ориентира дали след прием на кафе или след определени действия пулса ти се ускорява, и ще прецениш какво повече да правиш и да не правиш.
А и като се притесняваш в момента се сещяш че едва ли ще ти се успокой пулса по този начин.
Споко и стискай зъби, остава ни още малко на всичкшш

# 34
  • Мнения: 1 266
Оф, момичета, аз съвсем се обърках с тези колички. Днес бях с малката до една бебешка борса и нищо не ми хареса на живо. Все им намирам кусури, все има нещо което не ме устройва 😵 Може би защото е трето и вече идеално знам какво ще ми е удобно и имам доста претенции. Мисля да оставя нещата така и като се роди на късмет ще взема някаква и приключвам.
Обаче в магазина имаше промоция на Chicco и взех препарат и омекотител, като започна да пера с тях ще споделя впечатления.

# 35
  • Мнения: 1 038
Благодаря за темата, Яренце Flowers Hibiscus

mamaAnna, една доза от протеина е около 15 грама чист протеин, което се равнява на около 2 яйца или 1 пържола. Аз тях ги ям така или иначе, но пак не успявам да достигна нужния протеин на ден, който е минимум 60гр. Та реално това би трябвало да спомогне, без да те засища много. Реално можеш да го разтвориш във вода и изпиеш и след това да изядеш 3 яйца, защото си гладен още, но пък протеина, който си поел е двоен.
Да, точно след като прочетох състава на протеина възникна и въпросът ми. Тук не намирам такава екстра и се чудех има ли смисъл да ми носят от България. Ако усвояемостта да речем е по-висока отколкото от храна определено би наклонило везните в негова полза.
Благодаря за отговорите!

Погледни протеините за спортисти,миналата бременност ми бяха изписали от тях и даже по-вкусни юи бяха.Сега пия за бременни,ама са юи гаднички.

# 36
  • Мнения: 162

Погледни протеините за спортисти,миналата бременност ми бяха изписали от тях и даже по-вкусни юи бяха.Сега пия за бременни,ама са юи гаднички.
Загледах ги аз, но не посмях, нали уж като са за бременни ще са по-пречистени я....,но щом и такива изписват ще разгледам по-обстойно. 🤗

# 37
  • Мнения: 1 107
Какви показатели гледат, за да ви изпишат прием на протеин?

# 38
  • Мнения: 1 266
Гледат се белтък, желязо, при мен и хемоглобин. Аз не продавам протеини и ми е все тая кой кой ще избере, но мога да споделя опит. Прегнако е доста вкусен, аз съм тренираш човек и след тежки тренировки пия протеин, е доста по-гадни има от него 😂 Другото е, че повечето са с подсладител, които не се препоръчват за бременни, а този съдържа цикория. И последно, с предишната бременност ми бяха изписали чист млечен протеин изомилк или нещо подобно, първо беше ужасен на вкус, трудно се разбиваше и второ-от него така се подух, станах като бабанка 😂 И аз като вас имах същите притеснения и преди да го купя се консултирах и стренера, която се оказа, че също го е пила при нейната бременност и каза, че си е супер ок. Та този е доста изчистен вариант. Освен това на сайта на производител си има конкретни впечатления от Майчин дом, които момичета им се налага да го пият и се следят там, може да си питат директно.

# 39
  • Мнения: 1 038
Гледат се белтък, желязо, при мен и хемоглобин. Аз не продавам протеини и ми е все тая кой кой ще избере, но мога да споделя опит. Прегнако е доста вкусен, аз съм тренираш човек и след тежки тренировки пия протеин, е доста по-гадни има от него 😂 Другото е, че повечето са с подсладител, които не се препоръчват за бременни, а този съдържа цикория. И последно, с предишната бременност ми бяха изписали чист млечен протеин изомилк или нещо подобно, първо беше ужасен на вкус, трудно се разбиваше и второ-от него така се подух, станах като бабанка 😂 И аз като вас имах същите притеснения и преди да го купя се консултирах и стренера, която се оказа, че също го е пила при нейната бременност и каза, че си е супер ок. Та този е доста изчистен вариант. Освен това на сайта на производител си има конкретни впечатления от Майчин дом, които момичета им се налага да го пият и се следят там, може да си питат директно.


Да съгласна съм,но тя каза,че при нея го няма точно този,затова й казах,че преди 6 години ми изписаха протеин за спортисти.По-добре нещо,отколкото нищо Simple Smile пиех този с вкус на ягода и го разреждах в прясно мляко,ами мноого по-вкусен от Прегнако.

# 40
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Предният път си пийвах протеин на foodspring с кокос и шоколад. Страхотен вкус, идеален ми беше като ми се дояде нещо сладко.

# 41
  • Мнения: 1 266
Да, точно Изомилка на мен не ми беше ок. Аз докато тренирах пиех на Pure nutrition hydro 100 и бях супер доволна. После си взех този, той също е доста добър и по-лек от другите. Има варианти бол на пазара.

# 42
  • Мнения: 176
Момичета като видях снимката на перилните препарати се сетих да ви питам нещо, за което си мислех последно време. Ще ползвате ли омекотител? С баткото не съм, но нямаше и избор, някак омекотител и бебе не бяха съвместими. Обаче миналата седмица обикаляйки в Метро установих, че вече почти всяка марка си имат и бебешки омекотител, което ме води на мисълта, че вече се ползват масово. Сигурно ще взема де, ама да ви питам вие с каква нагласа сте.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 369
Не мисля, че е нужен омекотител - още една допълнителна химия.

И друг път съм го хвалила- пера с този. Адски икономичен е- стига ми за над половин година една опаковка.
Взимах от Хиполенд за около 30лв, но в Емаг е на много добра цена.
Скоро поръчах 2 опаковки и в следващата година надали ще ми се наложи. Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 4 708
На мен това сърцебиене за което ми каза Вецев не ми излиза от главата както и контракцийте......то не че ще спрат ако ги мисля ама ми е притеснително
И шийката на матката била къса....

Ами за какво не се посъветва дали има някакви превантивни мерки..
Например при контракции се пие магнерот/магнерич, взависимост от това колко честотни са, може да се приема ударна доза поне 2 седмици и след това да се намали..
Освен това за скъсяването на шийката е препоръчителен престоя повече на легло.
За сърцебиеето можеш да си свалиш приложение за мерене на пулс, това ще те ориентира дали след прием на кафе или след определени действия пулса ти се ускорява, и ще прецениш какво повече да правиш и да не правиш.
А и като се притесняваш в момента се сещяш че едва ли ще ти се успокой пулса по този начин.
Споко и стискай зъби, остава ни още малко на всичкшш
Праща ме на кардиолог е 3 градска при др Великов

Общи условия

Активация на акаунт