Започна последната третина за ОКТОМВРИйската дружина! - Тема 11

  • 30 319
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • омъжена
  • Мнения: 589
Добро утро . Супер е термичката☀️🙂 аз сега разглеждам за нощници за кърмачки и бременни и сутиени. И като незнам някой нощници L примерно как отговарят. Аз толкова не съм била пухкава никога сутиен 95с Еми чашката и тя нищо не ми говори . Аз съм с подгръдна сега 87 гръдна 114 . Ако може някойа помага,че ще купя някоя малка и незнам . А си харесах в един сайт. Благодаря ви предварително.

# 16
  • Мнения: 1 266
Добро утро и от мен! Аз си купих два сутиена от намаленията в Oysho, памучни са и са без банел. Харесах си и един от серията им за кърмачки, но нямаха намаления на тях и е към 50 лв. Ще почакам до септември и ако не го намалят ще взема един. Взех си и бикини, които също са удобни, от много хубава материя. Имайки предвид, че вече съм за видните 70кг. ми стана М размер на бикините, а сутиените си взех 80C. Аз имам голям бюст и на някои марки съм чак E чашка, тези обаче ми станаха. Мисълта ми е, че не са умалени. Аз сега започнах да се оглеждам за стягащ колани след раждане. С големия носих и коремът ми се прибра супер бързо. С малката ми бяха казали, след секцио да не слагам, но сега видях, че има и такива, които са точно за след операции на корем. Някоя мама ползвала ли е?

# 17
  • Мнения: 1 837
Аз не носих такъв колан и много се чудя сега дали да пробвам. Иначе нощници за кърмене имам 3 - една без ръкав, една с къс ръкав и една с дълъг ръкав😄 носих си ги и е болницата и се чудя сега за есента дали да взема още 1 с ръкав или да си карам с късите и за отгоре да си нося нещо като халат ли незнам и аз😄 Иначе са ми размер М, при положение, че по принцип нося С

# 18
  • Мнения: 1 038
Добро утро и от мен! Аз си купих два сутиена от намаленията в Oysho, памучни са и са без банел. Харесах си и един от серията им за кърмачки, но нямаха намаления на тях и е към 50 лв. Ще почакам до септември и ако не го намалят ще взема един. Взех си и бикини, които също са удобни, от много хубава материя. Имайки предвид, че вече съм за видните 70кг. ми стана М размер на бикините, а сутиените си взех 80C. Аз имам голям бюст и на някои марки съм чак E чашка, тези обаче ми станаха. Мисълта ми е, че не са умалени. Аз сега започнах да се оглеждам за стягащ колани след раждане. С големия носих и коремът ми се прибра супер бързо. С малката ми бяха казали, след секцио да не слагам, но сега видях, че има и такива, които са точно за след операции на корем. Някоя мама ползвала ли е?

Аз ползвах стягащ колан веднага след секциото.В болницата ми сложиха техен,а след това си купих.Бях си взела един обикновен,като пояс.Скоро ще започна и аз да търся Simple Smile Мисля,че сравнително бързо ми се прибра корема,не знам до колко е спомогнал колана-за 8 месеца бях във форма.Аз не кърмих,а казват,че ако кърмиш по-бързо се прибира корема

# 19
  • Мнения: 1 266
Така, да споделя моя опит с коланите, че повдигнах темата. С големия, който е нормално роден ми сложиха една голяма торба, но вместо с пясък беше с голяма буца лед за няколко часа още след раждането. После носих стягащ, но наистина много стягащ бельо няколко месеца. Не знам от това ли, от това че бях на 24 или че е първо раждане, но коремът ми се прибра бързо. С малката както вече казах бях спешно секцио и нищо не ми сложиха, че не можело след операция да се слага тежест. После и стягащото бельо не ми даваха да нося и имах корем сигурно 2 години след това. Сега обаче виждам, че има някакви колани за след секцио. Другата седмица ще питам док за мнение най-добре.
Днес пратих бъдещата кака да се сбогува с градината и ми стана тъжно, сигурно е от хормоните 😂 Ще започваме паралелно да се готвим за първолачка и за бебе 😊 Дано все за такива хубави емоции да се готвим 🍀
Jiraf4e, помниш ли какъв беше твоя? От къде го купи? Гледам в емаг, но до нас има и специализиран магазин и се чудя от къде да взема.

# 20
  • Мнения: 99
Много бързо ги изписваме тези теми, супер! Все така да сме!
Елмазче и ние харесахме Cybex balios S, но лукс варианта с двата отделни коша. Следя я за намаление и ще я купуваме.
И аз се чудех за тези колани, но не зная нито как ще раждам, нито какъв да купя, така че ако някой си купува или има опит с определени модели може да оставя линкове, да разглеждаме. 😊
Внимавайте с жегите, че тези три дни нали се водят Горещници. 🌞

# 21
  • Мнения: 1 038
Моят го бях купила от аптека-съвсем обикновен.Аз родих нормално синът ми на 19-е отслабвах и прибирах кожи цели 6 години 😅
Дъщеря ми я родих секцио на 30,за по-малко от година си бях върнала килограмите и корема беше прибран.След секциото ми сложиха торба с пясък в реанимация,а на другия ден ми сложиха колана.Сега ще се съветвам с доктора за колан,защото при секциото ще имам и операция на срастванията в матката-ще е операция 2 в 1 ако мога така да кажа...Не знам,дали ще има разлика и дали матката ще позволи колан,та ще питам преди да купувам
Нещо подобно беше коланът,само че беше с велкро лента отстрани,а не с копчета

# 22
  • Мнения: 207
И аз така правя вече държа до последно тоалетната хартия и даже изчаквам. 😁
И с дъщеря ми беше така, тогава си спомням първият път като се случи и летяхме до болницата. С кихането започнах накрая, а този път от по рано. Нормализира се като родих дано и този път да стане така.
Колан слагах след секцио, но чак като се прибрах у нас по препоръка на АГ. Малко го носих и може би това ми беше грешката, защото изобщо не се прибрах. Сега съм го изкарала на видно място в гардероба и си чака реда. Този път няма да го сваля.
За нощниците бях си взела 2 с къс ръкав и си ги носих октомври месец и в болницата и после в къщи първите дни. Бях си взела за родилното и една жилетка, но рядко е слагах. Като цяло на мен не ми е удобно да ходя с нощница.
Със сутиените ми е проблем, че съм с чашка Б, но по голяма обиколка и трудно си намирам, а и искам да ми е свободно не ми е ок ако ме стяга или е плътно по мен. 😁
Бебока яко рита и е взел доста странна поза, защото корема видимо ми е изпъкнал на дясно. Спряли сме се на името Александър, но има време. Мисля, че си отива на фамилията, а и с името на сестра си Теодора и Александър.
Знаете ли от къде мога да купя адаптори за коша за кола, за да го закрепя за количката. Тя е 3в1 обаче някъде сме ги изгубили, а само с тях коша се слага на рамата. Също и ми липсва меката част на съшия кош за кола. Спомням си, че като беше дъщеря ми на 2-3м и бяхме на преглед при ортопед, той ни каза вече, че трябва да го махнем това мекичкото. Ще си използваме съшата количка. Тя е купувана преди 3г, тъмно сива, здрава и си ми харесва, а и с 1вото е ползвахме година и половина и е доста запазена.

# 23
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Добро утро и от мен!
Cybex balios е хубава количка, една приятелка я има и е мн доволна.

Бях на преглед при моят следящ и бебето излезна 1370гр, доста голяма разлика с другия лекар. 29с +2 дни.  Обърнал се е с главата надолу, криеше лицето, видя се съвсем малко.

# 24
  • Мнения: 162
Здравейте и от мен в новата темичка. Яренце, благодаря, много е сладурска, както винаги. Дано е изпълнена само с положителни емоции!
Това с изпускането и мен ме втрещи вчера... Задавих се нещо и хоп... Много неприятно усещане, добре че си бях вкъщи.
Колан носих много малко след раждането на сина ми, че беше като гащи и ми беше много неудобен, а и страшно бързо започна да ми халтави и го зарязах. Коремът ми си се прибра, но бях на 24. Сега не очаквам да е така ако трябва да съм честна, но ще видим.
Момичетата, които пият протеина за бременни, може ли да споделите защо предпочитате него пред това да изядете едно яйце да речем или едно парче телешко, само заради калориите или и усвояемоста е по-добра в тази форма?

# 25
  • Мнения: 1 266
Здравейте и от мен в новата темичка. Яренце, благодаря, много е сладурска, както винаги. Дано е изпълнена само с положителни емоции!
Това с изпускането и мен ме втрещи вчера... Задавих се нещо и хоп... Много неприятно усещане, добре че си бях вкъщи.
Колан носих много малко след раждането на сина ми, че беше като гащи и ми беше много неудобен, а и страшно бързо започна да ми халтави и го зарязах. Коремът ми си се прибра, но бях на 24. Сега не очаквам да е така ако трябва да съм честна, но ще видим.
Момичетата, които пият протеина за бременни, може ли да споделите защо предпочитате него пред това да изядете едно яйце да речем или едно парче телешко, само заради калориите или и усвояемоста е по-добра в тази форма?
Пия протеина за бременни заради резултати от кръвни изследвания. Както вече съм писала, тренирах много преди да забременея и винаги съм се хранила по режим. Може би година преси бременността съм се хранила основно с яйца, меса, ядки, ядкови млека и зеленчуци, все храни богати на протеини, с минимум млечни, въглехидрати и пловдове с нисък гликемичен индекс. Знам как трябва да се храни човек, не се храня с чипс или вафли и да се чудя защо нещо ми куца. Сега не съм променила почти нищо в хранителния режим, освен че по препоръка на док увеличиха малко сложните въглехидрати и млечните, но без бял ориз, картофи и тн. Явно при мен случаят е, че по време на бременност нещо нязнайно как се обърква. Не пия сладки, газирани напитки, не ям "джънк" и въпреки това от третия месец съм с глюкоза на ръба и тн. Ниския общ белтък също е проблем, защото много бързо падна при мен, след него и други стойности, та затова док препоръча въпросния протеин в количество не по-голямо от една доза на ден, за да видим как ще се отрази на кръвните изследвания. Просто по метода на изключване да разберем какво се случва. Другите момичета могат да кажат за себе си, при мен случаят е този.

# 26
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Относно протеина за мен е и разнообразие. Омръзва да се ядат яйца и пържоли само 😀

# 27
  • Мнения: 659
Аз още не пия протеин, но следя стойтостите и са на долна граница. АГ каза че за сега няма нужда. Ако падне още ще го почна, защото не мога да ям месо и яйца, само сирене и мляко. Надявах се след 3Тия месец да се оправя с непоносимостта към месото, но уви. И кафе все още не мога да пия. Моля да ме успокоите дали след раждането ще се оправят нещата…

# 28
  • Мнения: 704
Благодаря за темата, Яренце Flowers Hibiscus

mamaAnna, една доза от протеина е около 15 грама чист протеин, което се равнява на около 2 яйца или 1 пържола. Аз тях ги ям така или иначе, но пак не успявам да достигна нужния протеин на ден, който е минимум 60гр. Та реално това би трябвало да спомогне, без да те засища много. Реално можеш да го разтвориш във вода и изпиеш и след това да изядеш 3 яйца, защото си гладен още, но пък протеина, който си поел е двоен.

# 29
  • Мнения: 1 428
Страхотна тема Heart Eyes
Аз вчера бях на последната ФМ,бебето малко е качило рязко ама не е фрапантно няма данни по ехографа за диабет,но въпреки това ще съм на режим за хранене трябваше да сме 29 +4 а сме 30та и е 1600 ... иначе всичко е 6 кръвотока,стяганията са бая ма тя ми каза,че някак си не се вдлъбва някакъв мехур ли канал не разбрах и самите стягания не закачат шийката 35 мм ми я измери каза,че за 30та седмица е ок ...

Общи условия

Активация на акаунт