COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 866 213
  • 22 549
  •   1
Отговори
# 20 580
  • София
  • Мнения: 9 850
Благодаря!
Да, точно това си мисля, че няма как от днес за утре да вземат решение за връщане в клас.

# 20 581
  • София
  • Мнения: 62 595
Вчера много не обърнах внимание, но сега от един репортаж на една от телевизиите се замислих - изглежда пред фургоните на Пирогов има струпване на медицински персонал от болницата, но не разбрах дали са за ваксина заради сертификата или са само за сертификат. Вчера пак имаше в РЗИ медицински персонал, поне доколкото чух мърморенето пред кабинета за ваксинации, когато поисках да вляза само за сертификат. Какво се оказва, има много медицински персонал неваксиниран, който от днес не може да работи реално ли? Ако е така, за мен е огромна изненада. И стои ли въпросът за тях, че не могат да си извадят сертификат, ако са боледували преди повече от 6 месеца? Някой знае ли каква е основната причина - административна за преболедувалите или наистина не са искали да се ваксинират до момента?

# 20 582
  • Мнения: 3 730
Няма да има връщане в клас, скоро.
Пак стигнахме до там, да затваряме само децата.
Страхотни мерки. Като гледам на възрастните ще се дава зелен паспорт и само ако декларират желание да се ваксинират.
Какви ли не щуротии казаха във вчерашният ден.
Как не могат да сложат едни правила и да си държат на думата.

# 20 583
  • София
  • Мнения: 11 464
Вале, според мен на 2-седмична база ще се гледа бройката, а не ден за ден. Поне що се отнася до връщане на децата в училище. Все пак не е идеята утре да ги върнат и понеделник пак да ги приберат. Министърът каза - мерките важат до тогава, докато има (трайно) подобрение на ситуацията.

# 20 584
  • Мнения: 2 882
Даа, десетки лекари и мед. сестри пред Пирогов. Нощната смяна пък не може да си тръгне, споменаха, че в едно от отделенията ще изчакат до 7,30 ч. Разбираемо, 12 часа са били на работа и то нощна смяна. Министърът сигурно още си доспива.

# 20 585
  • София
  • Мнения: 62 595
За какво се оказа, че са пред фургоните  - не са ваксинирани повечето или заради някакви бъгове в системата не могат да извадят самите сертификати (но са преболедували официално или са ваксинирани)?

# 20 586
  • София
  • Мнения: 1 180
Вчера чаках пред Окръжна за втора доза. Не дочаках. Имаше опашка, но проблема не беше броя хора, който поне 3 телевизии ни снимаха. Системата не работеше и просто си седяхме на едно място, докато някой не се откаже. Та някой идваха, някой си тръгваха. Аз издържах около два часа. И тъй като не ми е на всяка цена ще отида след 3-4 дена. Хората около нас масово говореха, че ги принуждава работодател. Може би това е начина. Яд ме е, че заведенията са пълни с фалшиви сертификати, а децата ми учат от вкъщи. Кръчмата до нас вчера обяви, че няма да проверява.

# 20 587
  • София
  • Мнения: 12 055
В София гоним 1000 на 100 000 по-скоро, отколкото да падаме, за да се връщат учениците ротационно. Да не съм лош пророк, както бях през август, но ще си караме с ДО до пролетта.

А опашките за ваксини за плод на лоша организация, не че има толкова много желаещи изведнъж. Приятелка сподели, че е абсолютно невъзможно през системата да се запише час за втората доза, която трябва да постави на тийнът у тях и не иска да се реди на опашка. Ако можеше да се записва час нямаше да има опашки, още повече в работен ден.
Колкото до сертификатите – има и сертификат за първа доза. В системата виждам и двата си сертификата, даже е толкова зле направена, че докато видиш втория трябва да се зачетеш и да скролваш, защото нищо не подсказва, че са два. Отделно в чужбина при някои QR кодът е проблем, защото при сканиране излиза сертификат само на кирилица, а е ясно, че в Ирландия кирила не четат.

# 20 588
  • София
  • Мнения: 14 637
За какво се оказа, че са пред фургоните  - не са ваксинирани повечето или заради някакви бъгове в системата не могат да извадят самите сертификати (но са преболедували официално или са ваксинирани)?
Може би чакат за бързи тестове, за да отидат на работа.

Допълвам - сертификат може и да има, но приложенията за проверка(не такива, които визуализират целият документ) светят с червен кръст, докато не минат 14 дни. После става зелено тикче.

# 20 589
  • Мнения: 2 882
За какво се оказа, че са пред фургоните  - не са ваксинирани повечето или заради някакви бъгове в системата не могат да извадят самите сертификати (но са преболедували официално или са ваксинирани)?
Не са ваксинирани, преболедували и с високи стойности на антитела, други с противопоказания. Някои не искат да се ваксинират явно.

# 20 590
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
Аз имам сертификат за трета доза, който в COVID cert излиза като evidence за ваксина 3/2.

# 20 591
  • София
  • Мнения: 3 765
Сега зам.министърът по Нова каза -- антителата могат да се  признават за медицински цели, но за сертификат - не.  Нали сертификатът е за медицински цели.
Е, това не е ли абсурд. Нали въпросът е опазване здравето на хората

# 20 592
  • София
  • Мнения: 12 055
Сега зам.министърът по Нова каза -- антителата могат да се  признават за медицински цели, но за сертификат - не.  Нали сертификатът е за медицински цели.
Е, това не е ли абсурд. Нали въпросът е опазване здравето на хората
В момент, в който и ваксинирани, и преболедували можем да сме заразни този спор за антителата е просто безсмислен. Още повече при тези данни в момента сме за локдаун, не за Зелен сертификат. И при положение, че антиген теста се признава от 1 година, а така или иначе преболедуването дава сертификат само за 6 месеца, мисля, че е ясно, че всички трябва да се ваксинират ако искат да щъкат.

# 20 593
  • Мнения: 2 641
Сертификатът е Ганьо да е наравно с Европата и да не се хвърлят ваксини.
Как ли пък не са се загрижили за здравето ни.

# 20 594
  • София
  • Мнения: 422
Лейка, доколкото съм разбрала сте лекар.
Какво е вашето обяснение за нежеланието на лекарите да се ваксинират?
Аз от самото начало твърдя, че заради лекарите не върви ваксинацията.
Представете се всички тези хора медицински персонал пред Пирогов , дали са посъветвали близки и приятели да се ваксинират или са ги отказали.

Общи условия

Активация на акаунт